PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z domeną i z Joomla 1.5.15. pl



iearts_C
22-01-2010, 19:33
Mam taki problem posiadam serwer .nazwa.pl i domenę
podpiętą pod ten serwer i dzieje się taki problem ciągle w
pasku adresu mam taki adres np
rozmawiałem z konsultantami i powiedzieli
mi że muszę w stronię podlinkować bez adresu serwera czyli linki muszą
wyglądać tak: kiedy tak zrobiłem ciągle
otwiera mi się strona główna bez względu na to co wpiszę po ostatnim znaku
"/". Drugi konsultant powiedział mi, że to jest wina pliku. htaaccess i że
po jego usunięciu problem zniknie, tak się nie stało. Podobno to wina CMS
ale np po wpisaniu takiego adresu:
obrazek jest
poprawnie wyświetlany a po wpisaniu tego adresu:
wyświetla się strona,
że nie ma takiej strony czyli bład nie leży po stronie CMS. Co więcej na
ftp jest również strona która nie jest zarządzana przez CMS tylko jest to
czysty html i jest ona pod adresem:
a to samo pod adresem:
pomimo tego, że tam wszystko
jest podlinkowane na . Co z tym problemem trzeba zrobić?

Bazyl
22-01-2010, 20:54
Trzeba wskazać domenie katalog, w którym masz Joomla!, a później stworzyć poprawne linki.
Jeżeli wcześniej miałeś z palca wpisane linki z "nazwa" zmień je.

//
I jeszcze sprawdź/uzupełnij live_site w configuration.php

iearts_C
22-01-2010, 21:58
katalog jest wskazany dla domeny a wlasnie nie wiem o co chodzi z tym live_site jak mógłbyś mi to wytłumaczyć to byłbym wdzięczny.

Bazyl
22-01-2010, 22:04
Configuration.php to plik - bardzo ważny - w głównym katalogu Twojego szablonu.
Odszukaj zmienną i kombinuj z adresem bezwzględnym...


Dla Ciebie to tylko 1 procent podatku... (http://www.1procent.net/)

iearts_C
22-01-2010, 22:05
no ja wiem co to za plik i wiem do czego on sluzy nie jestem taki tępy:P chodzi o to ze nie mam tam tej zmiennej.

iearts_C
22-01-2010, 22:05
jak wczoraj dopisałem tą zmienną to mi strona padła

Bazyl
22-01-2010, 22:07
Tępy, czy nie - tego nie wiem.
Zadałeś pytanie i dostałeś odpowiedź.


Dla Ciebie to tylko 1 procent podatku... (http://www.1procent.net/)

db1308
23-02-2011, 22:46
Mam ten sam problem... serwer i domena na nazwie. W katalogach poszczególne strony na joomli 1.5 (! ważne - czemu napiszę potem). Przekierowanie domen na katalogi - nie ma problemu. Nazwa pozostawia mi dwie opcje:
1. przekierowanie na katalog - w efekcie mam w adresie xxx.nazwa.pl/nazwa_katalogu/index.php
2. Frame - w efekcie mam moją domenę ale bez rozszerzenia: domena.pl
Przejrzałam, przeczytałam i przekopałam się przez stertę for, odpowiedzi i podobnych pytań... i TAK WIEM, że w configuration.php KIEDYŚ (a dokładnie za czasów JOOMLA 1.0) był element live_site, który ten problem rozwiązywał, ale w Joomli 1.5 takiego elementu NIE MA.
Być może moje wielkie litery zostaną potraktowane jako nietakt, ale uważam, że w przypadku kiedy ktoś wyraźnie wskazuje na Joomlę 1.5, a rzucanie tekstów takich jak rzucił powyżej bazyl - są całkowicie niewłaściwe.
Mam nadzieję, że ktoś znalazł sposób na obejście tego problemu na 1.5 i podzieli się nią.
Pozdrawiam
Diana

souacz
23-02-2011, 23:13
Z pliku configuration.php Joomla 1.5.22:

var $live_site = '';

kto szuka ten znajdzie...
"a rzucanie tekstów takich jak rzucił powyżej bazyl - są całkowicie niewłaściwe."
przeproś kolego

db1308
23-02-2011, 23:31
Owszem, zwracam honor - element istnieje, ale jego zmiana automatycznie wykrzacza stronę. Co więcej na forach zagranicznych wyraźnie odradzają majstrowania przy nim.

souacz
23-02-2011, 23:45
hehe, przecież to się zmienia edytując poprzez ftp, więc co za problem potem zmienić na powrót tak jak było gdyby coś się stało??????????

Bazyl
23-02-2011, 23:47
Witam Cię, @db1308,

Nie przeczytałaś dokładnie wątku, więc nie używaj mej ksywki nadaremno.
Jeśli na zagranicznych piszą inaczej czemu tutaj pytasz?

Jeśli masz domenę ustawiona na katalog to J! widać dokładnie pod nazwą domeny.

Gall Anonim
23-02-2011, 23:52
Koledzy mam na nazwa.pl w tej chwili siedem różnych stron standardowych i cztery do testów - jedna na 1.6 reszta na 1.5.22 i problem o którym piszecie jest mi całkowicie obcy - więc obstawiam na błędy w konfiguracji activ admin, względnie w panelu klienta (gdzie wstępnie przypisujemy domeny do serwera).
Proszę Opiszcie całośc konfiguracji - może ustawiacie domenę z odniesieniem do domeny przypisanej usłudze, a nie jako domenę główną ze wskazaniem na katalog w którym macie zainstalowaną jooml'ę, a może się mylę.
Pzdr

db1308
23-02-2011, 23:52
@souacz - nie bardzo rozumiem. Co się edytuje przez ftp?
@bazyl - otóż nie widać. Domena zakupiona na nazwie podpięta jest pod katalog z daną joomlą. Do wyboru mam albo frame - co mnie nie uszczęśliwia, bo wyświetla mi jedynie domenę ale nie dokładny URL do poszczególnych stron, albo przekierowanie na adres z katalogiem - co też mnie nie uszczęśliwia, bo samo wejście na domenę a późniejsze operowanie adresem rozpoczynającym się od www.xxx.nazwa.pl/katalog/.... jest kompletnie niegramotne.
zmiany w configuration.php wykosiły mi praktycznie całą templatę, która nota bene nie miała twardych linków do plików a ścieżkę warunkową...

Bazyl
23-02-2011, 23:55
Domenę kierujesz na serwer w panelu użytkownika. Wpisujesz nazwę serwera.
Katalog wskazujesz domenie w panelu serwera.

Już :)

Gall Anonim
24-02-2011, 00:05
Domenę kierujesz na serwer w panelu użytkownika. Wpisujesz nazwę serwera.
Katalog wskazujesz domenie w panelu serwera.
Już :)

Ha Ha byłem pierwszy (dwa posty wyżej) a serwer wybieramy na liście w panelu użytkownika jeśli już tak szczegółowo :)

Bazyl
24-02-2011, 00:09
Najwyraźniej @db1308 nie przeczytała, co wywnioskowałem z odpowiedzi. :)
A o live site jest na forum duuużo.

souacz
24-02-2011, 00:22
@souacz - nie bardzo rozumiem. Co się edytuje przez ftp? plik configuration.php się edytuje, możesz go sobie ściągnąć, edytować (najlepiej kopię) w notatniku, jesli Twój klient ftp nie ma mozliwości edycji na serwerze, podmienić na serwerze i tyle. A jak cos pójdzie nie tak to podmieniasz na oryginał.

mielonka5
24-02-2011, 10:20
Witam, mam pytanie również odnośnie domeny, więc zadam je tutaj. Posiadam serwer www.mojserwer.pl ze swoją stroną i kupiłem domenę www.mojadomena.pl Wszystko działa bez problemu, adres główny cały czas wyświetlany jest jako www.mojadomena.pl jednak po najechaniu na jakieś linki, na pasku stanu widoczne jest już niestety www.mojserwer.pl/galeria Zna ktoś rozwiązanie jak podmienić wszystkie linki na np www.mojadomena.pl/galeria ?

Bazyl
24-02-2011, 11:13
Witaj,

Masz źle ustawiona domenę. Zapytaj u hostingodawcy.