PDA

Zobacz pełną wersję : Przyrostek CSS bez ingerencji w Panelu Admina.



pyjter
23-01-2010, 15:05
Witam, tworzę właśnie szablon pod joomla. Mam menu górne i dolne. Menu górne korzysta z modułu mainmenu i w źródle strony wszystkie elementy w nim wyświetlane są w class "menu". Zrobiłem nowe menu : Menu Fotter, które także wykorzystuje moduł mainmenu. Przez to, że obydwa menu korzystają z tego samego modułu obydwa mają class "menu". Przeczytałem, że można dodać przyrostek css przez PA, ale tego nie chcę robić. Wolałbym, żeby menu dolne miało dodany przyrostek css bez wpisywania go w PA. Czy jest jakaś możliwość, aby tego dokonać ?

nikszal
23-01-2010, 15:15
Witam, tworzę właśnie szablon pod joomlę.Tak na gorąco - Joomla to wyraz nieodmienny. ...
Menu górne jest zrobione na Main Menu i ma klasę css menu.Chyba '_menu'. Drobny szczegół, ale istotny.
Na potrzeby menu dolnego zrobiłem w panelu admina nowe menu : Menu Footter. Niestety menu footer ma taką samą klasę css, jak main menu, a nie chcę, żeby w PA trzeba było dopisywać przyrostek css dla Menu Fotter.A to jakim sposoboem? Skopiowałeś main menu (menu 'górne')?
Stąd moje pytanie, czy jest jakiś sposób, aby przyrostek css dodać w kodzie strony ?Tego już zupełnie nie rozumiem.

zwiastun
23-01-2010, 15:16
Możesz przecież zastosować w arkuszu stylów selektory złożone

pyjter
23-01-2010, 15:48
Edytowałem tekst. Przepraszam za takie dziwne wytłumaczenie problemu.