PDA

Zobacz pełną wersję : migracja 1.0 do 1.5 wykonywana 3 razy nieudanie



mikes
23-01-2010, 20:21
Witam,

Próbowałem dokonać migracji wersji z 1.0.15 do wersji 1.5.15 wg informacji z tego artykułu (http://www.pomoc.joomla.pl/content/view/689/51/) i mi się to nieudało.

Za pierwszym razem migracja się udała, ale nowy serwis nie chciał się włączyć, bo coś było chyba nie tak z uprawnieniami (był jakiś błąd z "Access"). Tyle, że w tym wypadku nie usunąłem poprzedniej wersji joomli, a instalowałem ją w tym samym miejscu (na testowej domenie). Także może przez to się tak stało.

Oczywiście wcześniej przygotowałem sobie plik do migracji.

Za drugim razem wyczyściłem wszystko co pozostało ze starej joomli, ale tym razem nie udała się migracja z powodu braku tabeli "jos_menu_migration_migration_migration", która chyba usunęła się po poprzedniej udanej migracji:


Error at the line 68029: INSERT INTO jos_menu_migration_migration_migration (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`, `parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`chec ked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`, `access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Strona gÄšÂ?Ä?Ĺ?wna','index.php?option=com_frontpage ','components','1','0','10','0','1','0','0000-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\r\npageclass_sfx=\r\nback_button=0\r\npage_title =Welcome to the Frontpage\r\nshow_page_title=0\r\nnum_columns=2\r\ nnum_leading_articles=1\r\nnum_intro_articles=2\r\ nnum_links=1\r\norderby_pri=\r\norderby_sec=front\ r\nshow_pagination=2\r\nshow_pagination_results=1\ r\nimage=1\r\nshow_section=0\r\nsection_num_links= 0\r\nshow_category=0\r\ncategory_num_links=0\r\nsh ow_title=1\r\nlink_titles=\r\nshow_readmore=\r\nsh ow_vote=\r\nshow_author=\r\nshow_create_show_date= \r\nshow_modify_show_date=\r\nshow_pdf_icon=0\r\ns how_print_icon=0\r\nshow_email_icon=0\r\nunpublish ed=0\nshow_title=1\n','strona-gs-mainmenu-1');

Query:INSERT INTO jos_menu_migration_migration_migration (`id`,`menutype`,`name`,`link`,`type`,`published`, `parent`,`componentid`,`sublevel`,`ordering`,`chec ked_out`,`checked_out_time`,`pollid`,`browserNav`, `access`,`utaccess`,`params`,`alias`) VALUES ( '1','mainmenu','Strona gA?A!A?Â?A?Â?Ä1Â?wna','index.php?option=com_fr ontpage','components','1','0','10','0','1','0','00 00-00-00 00:00:00','0','0','0','3','menu_image=-1\r\npageclass_sfx=\r\nback_button=0\r\npage_title =Welcome to the Frontpage\r\nshow_page_title=0\r\nnum_columns=2\r\ nnum_leading_articles=1\r\nnum_intro_articles=2\r\ nnum_links=1\r\norderby_pri=\r\norderby_sec=front\ r\nshow_pagination=2\r\nshow_pagination_results=1\ r\nimage=1\r\nshow_section=0\r\nsection_num_links= 0\r\nshow_category=0\r\ncategory_num_links=0\r\nsh ow_title=1\r\nlink_titles=\r\nshow_readmore=\r\nsh ow_vote=\r\nshow_author=\r\nshow_create_show_date= \r\nshow_modify_show_date=\r\nshow_pdf_icon=0\r\ns how_print_icon=0\r\nshow_email_icon=0\r\nunpublish ed=0\nshow_title=1\n','strona-gs-mainmenu-1');

MySQL: Table 'baza58351_fakt2.jos_menu_migration_migration_migr ation' doesn't exist

Zatrzymał mnie błąd


Za trzecim razem zrobiłem wszystko od nowa i migracja by się zapewnie udała gdyby nie fakt, że musiałem skorzystać z migratora utf-8, a niestety w bazie mam kodowanie utf, jak również latin2, dlatego wywaliło byk przy pierwszym lepszym znaku źle zakodowanym.


I teraz mam takie pytania:
1. na jakim etapie tworzy się tabela "jos_menu_migration_migration_migration"
2. czy można migracje zrobić ręcznie, bo nie chce mi się przez to jeszcze raz przechodzić, gdyż generacja samego pliku migracyjnego trwa około godziny

Proszę o jakiekolwiek wskazówki
Z góry dzięki

zwiastun
23-01-2010, 20:32
Wedle mojej obserwacji bazy do migracji można użyć tylko raz. Jeśłi treba powtórzyć migrację, tzreba przesłać jeszcze raz kopię bazy do katalogu sql.