PDA

Zobacz pełną wersję : proste adresy - błąd 404



mtx333
23-01-2010, 22:25
Po włączeniu opcji
"proste adresy" na ON
"mode rewrite" na ON
Nie działają pozycje menu inne niż default.
Komunikat: Not found 404 -

Np przy kliknięciu na kontakt komunikat:
The requested URL /component/search/kontakt/%2F was not found on this server.

Zmieniłem htaccess.txt na .htaccess
(plik .htaccess podmieniałem nawet z innej, działającej witryny)

Inna witryna działająca na tym samym systemie, w tej samej wersji, z włączonymi adresami działa ok.

Przeszukałem dziesiątki wątków na temat prostych adresów i nie znalazłem odp.

mtx333

System operacyjny - linux 2.6.27
Baza danych 5.0.88
PHP 5.2.11
Jomla 1.5.15

Bazyl
23-01-2010, 22:46
http://www.wiki.joomla.pl/Proste_adresy_w_Joomla_1.5

mtx333
24-01-2010, 17:03
http://www.wiki.joomla.pl/Proste_adresy_w_Joomla_1.5

zgodnie z powyższymi zaleceniami przetestowałem
1. mod_rewrite działa
(poprawnie przekierowuje na google po wpisaniu: RewriteRule (.*) http://www.google.com/ )

2. Plik .htaccess został poprawnie nazwany i umieszczony w głównym katalogu witryny (ustawiam w nim wersję 5 PHP i oczytuje poprawnie).

3. RewriteBase jest niepotrzebne - pliki są w katalogu głównym.

Inna witryna też na OVH z identycznymi ustawieniami i wersjami: Joomli, php, Apacza działa bez problemu

System operacyjny - linux 2.6.27
Apacz 2.2.x
Baza danych 5.0.88
PHP 5.2.11
Jomla 1.5.15

mtx333

mtx333
26-01-2010, 21:38
Problem został rozwiązany :) => przyczyną był hosting.

Witryna jest na serwerze OVH.PL
Oczekiwała na transfer domeny, pod adresem:
perso.ovh.net/~moja_domena (i pod tym adresem instalowałem i prowadziłem wszelkie próby z joomlą).

Po przetransferowaniu domeny strona pod adresem
www.moja_domena.pl (http://www.moja_domena.pl) działa bezproblemowo

mtx333

big_krzysiek
26-01-2010, 23:28
:-)
mogles zaczac tym ostatnim postem temat....
niestety, ale na ovh nie dzialaja proste adresy "od strony hostingu"

alex51
27-01-2010, 07:20
(..._
niestety, ale na ovh nie dzialaja proste adresy "od strony hostingu"
Korzystam z hostingu ovh od 3 lat i mogę potwierdzić, że proste adresy nie działają tylko w przypadku korzystania z bezpłatnego serwera 60free. Wszystkie pozostałe oferty hostingowe, popularne wcześniej 1000GP, aktualnie oferowane serwery Perso i inne mają opcję prostych adresów, pod warunkiem zastosowania odpowiedniego wpisu w pliku .htaccess. Zapraszam do >>tego<< (http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=24376&highlight=ovh&page=2) wątku.

mtx333
27-01-2010, 07:25
:-)
na ovh nie dzialaja proste adresy "od strony hostingu"

co miałeś na myśli?
mam na OVH kilka stronek i proste adresy działają bez problemu.

A tak a'propos czy wg Was hosting na OVH jest konkurencyjny cenowo?
Bo wg mnie tak. Oczywiście jeśli wystarczy 1 baza 25MB to 117 zł rocznie nie jest dużo (25 GB na www, 10 konto mailowych po 2GB, domena pl bezpłatnie)

Pozdrawiam
mtx333

alex51
27-01-2010, 07:29
@mtx333, witaj w klubie miłośników ovh :), jak dotąd byłem chyba jedynym, lub wśród niewielu doceniającym ten hosting. Może nie od początku, ale obecnie twierdzę podobnie, że ich oferta w przypadku serwera Perso bije wszystkie propozycje innych firm hostingowych.

neo_fox
27-01-2010, 09:09
1 baza 25MB to 117 zł rocznie nie jest dużo (25 GB na www, 10 konto mailowych po 2GB, domena pl bezpłatnie)


Nie wiem jak w danej chwili wygląda sytuacja cenowa w Polsce ale co mi w oko wpada jest; dają dużo tego czego nie potrzebujesz natomiast to co jest potrzebne jest mocno limitowane.

25 MB baza danych. Wczorajszy zrzut naszej bazy danych z jednej tylko strony http://www.sigsiu.net + forum - bez żadnych komponentów do prowadzenia statystyk to 24 Megabajtów. Jeżeli przyjrzysz się naszej stronie to zapewne widać że nie jest to w żadnym przypadku nadzwyczajna strona a więc taka wielkość bazy danych jest całkiem normalna.

Z drugiej strony byłbym w stanie się założyć że na całym świecie nie ma żadnego normalnego człowieka który choć raz w życiu wykorzystał więcej niż 500 MB swojego miejsca na serwerze pocztowym.

Podobnie ma się sprawa z miejscem na dysku. Ostatni zrzut wszystkich stron po spakowaniu to niecałe 8 GB. A biorąc pod uwagę że mamy sporo stron i przykładowo od zabicia załączników na forum, sporo plików w dziale download, to jest to ponadprzeciętny wynik. Nie sądzę aby przeciętna w miarę normalna strona wymagała więcej niż 500 MB

Zapytałeś ;)

Pozdrawiam,
Radek

mtx333
27-01-2010, 09:24
25 MB baza danych. Wczorajszy zrzut naszej bazy danych z jednej tylko strony http://www.sigsiu.net + forum - bez żadnych komponentów do prowadzenia statystyk to 24 Megabajtów.
Radek

Kolega neo_fox ma rację co do bazy danych.
Mogła by być większa. Zakładam fora na zewnętrznym bezpłatnym serwerze tylko dlatego, że baza jest tak mała.

A swoją drogą jestem ciekaw ile MB zajmuje forum z np. tysiącem przeciętnych wypowiedzi na forum.

(jeśli moderator uzna tę dyskusję off topic to proszę o przeniesienie)

mtx333

neo_fox
27-01-2010, 09:30
http://www.sigsiu.net/forum/index.php?action=stats - dzisiejszy zrzut bazy danych miał coś koło 4 MB

Pozdrawiam,
Radek

big_krzysiek
27-01-2010, 10:29
wracajac do wypowiedzi alexa dotyczacego prostych adresow na tym hostingu....z calym szacunkiem, ale nie moge sie zgodzic...

przerabialem ten problem i rozwiazanie bylo niemozliwe, pomimo zastosowania rozwiazan z forum ovh i forum joomla....

mam domene, do ktorej byl dolaczony hosting 1000gp, domene ta przekierowalem "gdzie indziej"...i zostal mi on "wolny" ...
wgralem tam joomla, postawilem strone...dokupilem nowa domene...przekierowalem...i pojawila sie niespodzianka...:-)

ponizej cytuje odpowiedz z firmy ovh:

"Problem polega na tym, że łączy się Pan po nazwie usługi, dlatego adresy nie są poprawnie przepisywane. Na konto 1000gp może Pan wykonać tylko przekierowanie www i dla przekierowanej domeny to także nie będzie działać poprawnie. Proste adresy działają tylko dla domeny głównej.
Ma Pan w takim wypadku dwa wyjścia: albo zrezygnować z prostych adresów, albo podpiąć domenę do posiadanego przez Pana serwera pro za pomocą opcji multidomena i tam przenieść stronę."

mtx333
27-01-2010, 10:47
http://www.sigsiu.net/forum/index.php?action=stats - dzisiejszy zrzut bazy danych miał coś koło 4 MB


czyli 4MB na ok 100 tys. postów
jestem pozytywnie zaskoczony (nie myślałem, że fora tak mało zajmują)

mtx333

mtx333
27-01-2010, 11:08
Na OVH proste adresy działają tylko dla domeny głównej.


i tym zdaniem chyba można zakończyć ten wątek

mtx333

xaver
19-02-2010, 09:09
W takim razie ja chciałbym dodać jeszcze swoich kilka grosików.

Zastosowałem się do porad umieszczonych powyżej, obecnie na serwerze mam:

proste adresy: tal
mod rewrite tak
htacces.txt zmieniony i dodany tekst zamieszczony w pierwszym poście

po zastosowaniu tego wszystkiego po "wejściu" w jakikolwiek wątek


Not Found

The requested URL /rozrywka was not found on this server.

argile
01-03-2010, 19:46
Bardzo proszę o pomoc. Mam ten sam problem ale na zupełnie innym serwerze. Mianowicie na az.pl. mod_rewrite działa, przekierowuje na google wg tego testu. Ale po włączeniu właśnie tych funkcji pojawia się 404.

Wersja PHP 5.2.12
Wersja SQL 5.1

Zawartość .htaccess

RewriteEngine On
Options +SymLinksIfOwnerMatch
RewriteBase /

# -FrontPage-



IndexIgnore .htaccess */.??* *~ *# */HEADER* */README* */_vti*


<Limit GET POST>
order deny,allow
deny from all
allow from all
</Limit>
<Limit PUT DELETE>
order deny,allow
deny from all
</Limit>
AuthName dk9glei9ck0m.az.pl
AuthUserFile /srv/home/o00039oy/public_html/_vti_pvt/service.pwd
AuthGroupFile /srv/home/o00039oy/public_html/_vti_pvt/service.grp

orsonik
04-03-2010, 17:59
Mam ten sam problem wszystko dobrze działa:
mod_rewriter działa
adresy z przyrostkiem działają
Natomiast gdy włączę opcje proste adres z miejsca dostaje error 404.

Początkowo hosting był na nazwa.pl ponieważ ta opcja tam nie działała zmieniłem na home.pl i jest ta sama sytuacja. Wszędzie po włączeniu opcji Proste adresy dostaje błąd 404. Czy ktoś z was rozwiązał ten problem w moim przypadku wszystkie sugestie zawarte w tym wątku zawiodły. dodam ze joomla pracuje wraz z virtue mart.

stasio
04-03-2010, 18:08
nazwa.pl zamiast pogadać z operatorem lepiej go zmienić? ja w nazwie wszystkie ustawienia załatwiłem żeby mi zrobili, nawet crona włączyli...

orsonik
04-03-2010, 18:14
nie podobała mi się nazwa ale to inna historia. więc w czym jest problem jeśli chodzi o proste adresy?

stasio
04-03-2010, 19:16
joomsef...............

orsonik
04-03-2010, 19:45
To lubię konkretna odpowiedz dziękuję za pomoc w 100% pomogło.

stasio
04-03-2010, 19:53
proste adresy sa jak sex, fajne ale trzeba dorzucić jakiś gadżecik żeby było zajebiście... joomsef tym czymś jest..... ale uważaj bo na home lubie sie robić 500 wyłącz sobie domyślne tworzeni duplikatów adresów... tam jest chyba taka opcja 3 od góry w konfiguracji

argile
04-03-2010, 20:11
Niestety zastosowanie JoomSEF nic nie zmieniło. Jest dokładnie ten sam problem nadal.

stasio
04-03-2010, 20:13
htacces zmieniony, przeczytana instrukcja joomsef?

orsonik
04-03-2010, 21:09
Tak czułem że to jakoś za łatwo poszło. Pierwszy błąd gryzie się z joomfisch ale to nic odinstalowałem joomfisch i walczyłem z czystym joomsef. Co dziwne wszystko działa jednak menu nie. Główna strona jest dobrze ustawiona i wygląda wszystko ok a na podstrony nie ma możliwości wejścia. Czy przyczyna nie jest to że na virtuamart nie działa wersja darmowa??

stasio
04-03-2010, 22:06
nie wszytskie komponenty działają z joosef, np phoca wymaga pluginu ale i tak sama sobie robi nazwy....

argile
05-03-2010, 17:36
zawartość htaccess na pierwszej stronie tego wątku. nazwa zmieniona na .htaccess

argile
13-03-2010, 21:15
JoomSEF wycina z adresu index.php/ przez co dostaję komunikat 404. Same proste adresy, mod_rewrite razem z dodawaniem rozszerzeń działa poprawnie