PDA

Zobacz pełną wersję : błędne formatowanie w edytorze - który edytor wybrać?



morphic
24-01-2010, 22:48
Witajcie,

Wiem, że pytanie jest kretyńskie, ale nie bezpodstawne. Przetestowałem już parę z nich, tych niby najlepszych, ale w każdym działy się podobne błędy.

Wzięte na warsztat przeze mnie edytory to Tiny, JCE i JCK.

Ale do rzeczy. Wziąłem sobie do testu dwa pliki Worda. Jeden zawierał sformatowany tekst, a drugi tabelę (lista użytkowników z dodatkowymi danymi).

Używałem przycisku "Wklej z Worda" i niestety.

Po wklejeniu tabeli wszystko wyświetla się ok w przeglądarkach poza tradycyjnie IE. Tak wyświetla się tylko lewe i dolne obramowanie i nic poza nim. Po jakichś ręcznych kombinacjach w kodzie wyświetliło się obramowanie dookoła tabelki, ale już ramki komórek wyświetlać się nie chcą.

Z kolei sformatowany tekst, po usunięciu znaczników Worda w FCK, wyświetla się znów PRAWIE prawidłowo. Problem dotyczy "listy myślnikowej". Zamiast zamienić ją na ul/li do kodu dochodzą jakieś ify, które wyświetlają się na stronie (w artykule).

Znacie może jakiś edytor, który poprawnie formatuje przenoszony tekst?

A jak to wygląda w przypadku tekstów pisanych w OpenOffice? Bo z tego co kojarzę, to w nim tekst formatowany jest jeszcze inaczej.

Dylek
24-01-2010, 23:17
Zakladam ze nie znajdziesz takiego edytora - zajrzyj w kod kopiowany z Worda - zobaczysz ile tam syfu sie niesie...

Poza tym jak Ty widzisz kopiowanie z Worda a plik CSS? Nie uwazasz, ze plik css serwisu jest po to, zeby zarzadzac wygladem, krojem i reszta ustawien wyswietlania tekstu? Po co Ci tu wklejac formatowanie Worda, ktore sie pozniej gryzie z CSS'em?

morphic
24-01-2010, 23:22
Zakladam ze nie znajdziesz takiego edytora - zajrzyj w kod kopiowany z Worda - zobaczysz ile tam syfu sie niesie...

No właśnie o ten cały niepotrzebny syf mi chodzi. Chciałbym go wyeliminować, żeby nie trzeba było tego robić ręcznie. Bo w tym momencie Joomla używa (chyba?) formatowania Worda.


Poza tym jak Ty widzisz kopiowanie z Worda a plik CSS? Nie uwazasz, ze plik css serwisu jest po to, zeby zarzadzac wygladem, krojem i reszta ustawien wyswietlania tekstu? Po co Ci tu wklejac formatowanie Worda, ktore sie pozniej gryzie z CSS'em?

No tak, ale jak ktoś prześle tabelkę zawierającą załóżmy 1000 komórek, to chyba ręcznie nie będzie się nikt w to bawił - znaczy przenosił komórka po komórce?

big_krzysiek
24-01-2010, 23:36
sprobuj wygenerowac z worda "przefiltrowany" kod html i dopiero go wklejac do edytora...

tabelki powinienes miec sformatowane w pliku css szablonu...zeby wyswietlaly sie prawidlowo

morphic
24-01-2010, 23:43
sprobuj wygenerowac z worda "przefiltrowany" kod html i dopiero go wklejac do edytora...

No tak chyba trzeba będzie robić.


tabelki powinienes miec sformatowane w pliku css szablonu...zeby wyswietlaly sie prawidlowo

Tabelki są sformatowane w CSS, co nic nie pomaga. Obadam jeszcze, czy gdzieś w kodzie nie ma syfu z Worda.

nikszal
25-01-2010, 08:14
Przyjrzyj się dokładnie edytorom Tiny (tryb rozszerzony) i JCE i odpowiedz sobie na pytanie, co za ćwok umieścił w nich ikonki w lierą "W" i do czego one służą? Po ich użyciu podejrzyj źródło strony. Nawet tabele z Worda wchodzą gładko i bez śmieci.