PDA

Zobacz pełną wersję : Joompack błąd



kolo12
25-01-2010, 10:54
Witam!! Przy tworzeniu kopi zapasowej komponentem joomlapack wyskakuje taki to błąd Invalid AJAX Response:DOCTYPE HTML PUBLIC "-//IETF//DTD HTML 2.0//EN">500 Internal Server ErrorInternal Server ErrorThe server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your requestnazwa.pl Robiłem optymalizacje bazy danych ale nic mi to nie dało. Może to jakiś problem z serwerem?

nikszal
25-01-2010, 10:56
Też tak miałem. Winny był limit dostępnej pamięci na serwerze. Gnieć administratora.

kolo12
25-01-2010, 11:27
Dziękuje za pomoc. Administrator odpisał ze nie ma mozliwosci zwiekszenia limitu i zebym korzystał z kopi z DirectAdmina wiec jestem dalej w tym samym punkcie. Co mogę zrobić żebym mógł stworzyć kopie zapasowa z tym limitem? Jakiś czas temu nie było z tym problemów.

nikszal
25-01-2010, 12:32
Sposób też dobry, ale kopia jest zbyt duża, bo są w niej konta pocztowe, filtry, przekierowania i inne zbędne pierdoły nie wymagane do przeniesienia strony. Ponadto taka kopia zajmuje o wiele więcej miejsca na serwerze. Sprawdza się jedynie w przypadku odtworzenia na nowo strony na tym samym serwerze.

Początkowo na swoim hostingu też administrator dawał mi do wyboru kopie automatyczne lub wykupienie serwera VPS. Nie ma jednak rzeczy niemożliwych (prócz założenia spodni przez głowę).

kolo12
25-01-2010, 12:37
Może jakoś okroić tą kopie zapasową żeby sie zmiesciła w tym limicie tylko co mógłbym wyrzucić??

nikszal
25-01-2010, 12:47
Nic tam nie wyrzucisz. Można jedynie pozmniejszać wielkość wczytywanych danych do kompresji i zamienić Ajax na js.


Administrator odpisał ze nie ma mozliwosci zwiekszenia limitu i zebym korzystał z kopi z DirectAdmina Jest efekt przedkładania ilości kont (kasa z hostingu) nad jakość pracy serwera. Zastanów się nad zmianą hostingu.

kolo12
25-01-2010, 12:59
Chodziło mi raczej oto czy usuniecie jakis komponentu modułu czy czegoś innego i spróbowac joompackiem zrobic kopie i pytanie czy to cos da??

nikszal
25-01-2010, 13:10
A to ma być kopia całej strony, 5/8 strony, 3/4 strony, 1/2 strony?

kolo12
25-01-2010, 13:18
Czy tą kopią zapasową dam radę odtworzyć strone w 100% na innym serwerze tak jak to działa w joomlapack bez żadnego ponowneo instalowania komponentów modułów itp? Jeszcze jedno pytanie. Kiedyś udawało mi sie robić kopie JP więc czy jeżeli coś usunę z joomli nie wiem może np komponent moduł czy to coś da zebym mogł zrobic kopie JP. Jęzeli by sie jakoś udało zrobic kopie JP bez duzych strat to w ten sposób mógłbym w prosty sposób przenieść stronę na inny serwer.

nikszal
25-01-2010, 13:23
Czy tą kopią zapasową dam radę odtworzyć strone w 100% na innym serwerze tak jak to działa w joomlapack bez żadnego ponowneo instalowania komponentów modułów itp?Nie są potrzebne żadne dodatkowe narzędzia do przeniesienia strony. Wystarczy przekopiować strukturę Joomla i zaimportować bazę na nowym serwerze.
Jeszcze jedno pytanie. Kiedyś udawało mi sie robić kopie JP więc czy jeżeli coś usunę z joomli nie wiem może np komponent moduł czy to coś da zebym mogł zrobic kopie JP. Jęzeli by sie jakoś udało zrobic kopie JP bez duzych strat to w ten sposób mógłbym w prosty sposób przenieść stronę na inny serwer.Usunięte = nie istnieje.

kolo12
25-01-2010, 13:32
Dzięki wielkie za pomoc. Postaram się jakoś przenieść stronę na inny serwer. Pozdrawiam