PDA

Zobacz pełną wersję : Poważny problem z edytorem JCE



DobleYou
25-01-2010, 19:21
Problem polega na tym, że zainstalowałem go pomyślnie, zmieniłem edytor w konfiguracji i w użytkowniku administrator. Gdy wchodzę w artykuł wyświetla mi się normalnie panel JCE jednak gdy klikam na opcje dodania kodu html otwiera mi się osobne okienko, które jest puste. I w ten sposób nie mogę wstawić żadnego kodu html, podobnie miałem z edytorem TinyMce..wyświetlało się białe okienko..zamiast okna z kodem html..
Proszę o jakieś sugestie bo sam nie wiem co może być przyczyną....

dkint
25-01-2010, 19:32
Witam

Pobaw się fckeditorem

pozdrawiam
Krzysiek

DobleYou
25-01-2010, 19:55
Witam

Pobaw się fckeditorem

pozdrawiam
Krzysiek

Jeśli chodzi o ten edytor kiedyś go chciałem zainstalować ale wywalało mi błędy.. także wolałbym JCE editor albo tinyemce.. Jeśli ktoś wie co może być przyczyną wyżej wspomnianego przeze mnie błędu.. proszę o pomoc..

alex51
26-01-2010, 07:27
Nie wiem o jakim przycisku mówisz, bo w JCE do wprowadzania kodu html korzystam z opcji show/hide widocznej w górnym, lewym narożniku edytora. Jest też wprawdzie przycisk Edycja Kodu pokazujący w osobnym oknie cały kod artykułu, gdzie również można robić poprawki, jednak osobiście rzadko z niego korzystam. Możliwe, że nie masz zainstalowanych wszystkich dodatków do edytora JCE.

neo_fox
26-01-2010, 10:47
Zobacz w konsoli błędów Firefox'a czy nie melduje błędów JavaScript.
Zobacz także tu: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=36091&page=2#11

Pozdrawiam,
Radek

DobleYou
26-01-2010, 12:39
Zobacz w konsoli błędów Firefox'a czy nie melduje błędów JavaScript.
Zobacz także tu: http://forum.joomla.pl/showthread.php?t=36091&page=2#11

Pozdrawiam,
Radek

Miałeś rację, że to właśnie chodzi o javascript, ale zmieniłem w konfiguracji adres tzn. dodałem do adresu www. tak jak radziłeś w innym poście. Lecz nadal ten błąd występuje. Jeśli chodzi o konsole błędów: illegal character a następny błąd to TinyMCE popup is not definied, ścieżka do błędu w konsoli wskazuje na folder plugins-editors-jce-tinymce. Jak można temu zaradzić??

neo_fox
26-01-2010, 13:00
Mógłbyś skopiować komunikat z konsoli błędów?

DobleYou
26-01-2010, 13:22
Błąd: illegal character
Plik źródłowy: http://www.xxx.xxx.pl/plugins/editors/jce/tiny_mce/tiny_mce_popup.js
Wiersz: 1, Kolumna: 6
Kod źródłowy:
GIF89a

Błąd: tinyMCEPopup is not defined
Plik źródłowy: http://www.xxx.xxx.pl/plugins/editors/jce/tiny_mce/plugins/advcode/js/advcode.js
Wiersz: 13

neo_fox
26-01-2010, 14:01
Link ?? ;-)

DobleYou
26-01-2010, 14:11
tinyMCEPopup.requireLangPack();
var SourceEditor = {
saveContent : function() {
var content;
if(this.textarea.disabled){
content = this.editor.getCode();
}else{
content = this.textarea.value;
}
tinyMCEPopup.editor.setContent(content);
tinyMCEPopup.close();

Coś jest nie tak w pierwszej linijce... tak wykazuje konsola..
jeśli chodzi o drugi błąd po kliknięciu w link nie wyświetla się nic ..puste okno

Dziwi mnie jedno skoro używam edytora Jce dlaczego komunikuje o błędach drugiego edytora - TinyMCE..
Ja już sam nie wiem liczę na twoją pomoc..
:)

neo_fox
26-01-2010, 14:35
JCE to, jak się nie mylę, nakładka na TinyMCE.
Ten drugi błąd ( Wiersz: 13 ), jest raczej spowodowany tym pierwszym. Dlatego na Twoim miejscu bym tam nie szukał. JavaScript ma to do siebie, że w przypadku napotkania błędu przerywa wykonywanie skryptu. W wyniku czego funkcja tinyMCEPopup nie została zdefiniowana.

Bez linka wiele Ci nie pomogę. Jedyne co mi do głowy przychodzi to że w pliku tiny_mce_popup.js są jakieś śmieci.
Przejrzyj ten plik i zobacz czy nie ma tam jakiś dziwnych znaków.
Spróbuj podmienić ten plik oryginalnym z paczki instalacyjnej.
Podepnij ten plik do posta jeżeli Twoja strona taka tajna jest.

Pozdrawiam,
Radek

DobleYou
26-01-2010, 15:25
A więc tak błąd, do którego wcześniej napisałem kawałek kodu prowadzi do pluginu advanced code editor, to właśnie tej opcji chciałem użyć w JCE i wyświetlało się puste okno. Jeśli chodzi o plik popup.js nie mogę go wgrać przez ftp (nie wiem dlaczego, inne się wgrywają ). Ale przeinstalowałem cały jce i to samo..Poza tym jeśli chodzi o te błędy to wyświetlają się różne w zależności od tego jakiej opcji chcę użyć...także żadna opcja działająca w odrębnym okienku nie działa (emotikony, tabele itd.) poza ikonką Pomocy JCE..

DobleYou
26-01-2010, 15:48
To błąd o jakim raportuje konsola błędów ( na IE tez próbowałem o raportuje taki sam błąd)
tinyMCEPopup.requireLangPack();

var EmotionsDialog = {
init : function(ed) {
tinyMCEPopup.resizeToInnerSize();
},

insert : function(file, title) {
var ed = tinyMCEPopup.editor, dom = ed.dom;

tinyMCEPopup.execCommand('mceInsertContent', false, dom.createHTML('img', {
src : tinyMCEPopup.getWindowArg('plugin_url') + '/img/' + file,
alt : ed.getLang(title),
title : ed.getLang(title),
border : 0
}));

tinyMCEPopup.close();
}
};

tinyMCEPopup.onInit.add(EmotionsDialog.init, EmotionsDialog);



A to początek pliku tinymce

// Uncomment and change this document.domain value if you are loading the script cross subdomains
// document.domain = 'moxiecode.com';

neo_fox
27-01-2010, 09:33
Podepnij przynajmiej ten plik

DobleYou
28-01-2010, 10:43
2048

Oto ten plik

neo_fox
28-01-2010, 12:28
Ten plik który załączyłeś ma w pierwszej linii jedynie jeden znak; 0A znaczy się carriage return / nowa linia.
A błąd który Ci wyskakuje pokazuje błąd w 1 linii w szóstej kolumnie. Czyli coś tu się nie zgadza.

AISE, bez linka nie da rady.

Pozdrawiam,
Radek

DobleYou
28-01-2010, 13:47
Trochę pokombinowałem nad tym i odkryłem coś nowego..mianowicie gdy zainstalowałem komponent JCE wyświetliło mi się to
Editor is not set as the default WYSIWYG Editor in the Joomla! Configuration

Zinterpretowałem to jako, że edytor nie jest ustawiony w konfiguracji witryny..ustawiłem i w adminie i w konfiguracji i już nic się nie wyświetlało...
Co ciekawe w panelu JCE jest też opcja [show/hide] to też niby edytor html..i chciałem wkleić jakiś filmik z youtube tak na próbę i wtedy zamiast wklejonego kodu w edytorze pojawiło się w formie tekstu Editor is not set as the default WYSIWYG Editor in the Joomla! Configuration. Hm ciekawe o co chodzi

DobleYou
28-01-2010, 14:01
Jeśli chodzi o tamten plik błąd był w wierszu pierwszym tak wykazuje konsola..
jeżeli chodzi o ten pierwszy to link wyświetlił puste okno tylko po ścieżce doszedłem do tego pliku, który załączyłem.
Co do drugiego błędu tu załączam plik, w którym błąd wskazywał w wierszu 13
to plik do którego prowadził link z konsoli..

2049

neo_fox
28-01-2010, 14:28
Przecież Ci napisałem


Ten drugi błąd ( Wiersz: 13 ), jest raczej spowodowany tym pierwszym.

Poza ty niewiele to pomaga jeżeli dołączasz jakieś dziwne pliki. Chyba mi nie powiesz że to ten oryginalny plik??

Pisałem Ci także że prawdopodobnie w pliku są śmieci, czyli znaki których tam nie powinno być i które prawdopodobnie są niewidoczne. Jeżeli kopiujesz ten plik to je najprawdopodobniej usuwasz i niewiele mi to pomaga.

Ostatni raz: chcesz aby ktoś Ci pomógł; daj linka do strony i nie marnuj naszego czasu. Sorry ale ja mam naprawdę sporo innych rzeczy do zrobienia ....

DobleYou
28-01-2010, 15:31
Wszystkie pliki które dawałem, pochodziły z linków do błędów, które wyświetliła konsola przeglądarki..Jeżeli chodzi o śmieci to niemożliwe żeby jakiekolwiek tam były bo je sam sprawdzałem a po za tym skopiowałem je ze świeżej instalki. Plik który wcześniej ci dałem o nazwie hmm.txt to plik z kodem źródłowym pliku advcode.js który ma błąd jak wykazuje konsola. Poza tym sam próbuje problem rozwiązać, przecież ni będę czekał na gotowe i dlatego podsuwam ci kolejne spostrzeżenia..
A o jakie linki ci konkretnie chodzi??

kormoran1105
28-01-2010, 16:36
Mam podobny problem. Zainstalowałem ten edytor i po włączeniu go i próbie edycji nowego artykuły wyświetlany jest komunikat o braku bibliotek:
The JCE Administration Component is not installed! The Editor cannot function without it!
- Skąd je wziąć, gdzie zainstalować i co - tego nie wiem.?
Prosze o pomoc.

zwiastun
28-01-2010, 17:21
To nie brak "bibliotek", tylko komponentu administracyjnego!

DobleYou
28-01-2010, 18:14
Mój problem jest inny, a jęsli chodzi o JCE to pobierz cały pakiet najlepiej stąd
http://www.joomlacontenteditor.net/ .

kormoran1105
28-01-2010, 18:54
Pobrałem dodatek z tej właśnie strony
http://www.joomlacontenteditor.net/downloads/editor/joomla15x/201-comjce157156package:
i komunikat wyświetla sie dalej

DobleYou
28-01-2010, 19:05
Z twojego komunikatu wynika że komponent dla administratora nie jest zainstalowany i bez tego edytor nie jest w stanie pracować..Rozumiem że w konfiguracji witryny ustawiłeś edyto na JCE???
A dodatkowo ustawiłeś w użytkownicy- administrator edytor na JCE ??

kormoran1105
28-01-2010, 19:45
Tak zrobiłem i pomogło. Serdecznie dziekuję za wsparcie. Pozdrawiam

DobleYou
29-01-2010, 15:32
Forum to jest w końcu po to, aby sobie nawzajem pomagać w miarę możliwości..

neo_fox
29-01-2010, 15:48
A o jakie linki ci konkretnie chodzi??

do twojej strony

DobleYou
30-01-2010, 12:06
Moja strona jeszcze nie działa na serwerze.. (nie skonfigurowałem configuraton.php) bo jeszcze jej nie skończyłem.więc link tu nic nie da..A poza tym skoro daje wszystkie pliki w których są błędy to nie rozumiem do czego ci jeszcze jakieś linki...doceniam twoją pomoc, bo rzeczywiście jako jedyny zainteresowałeś się moim problemem..ale uwierz, że robię wszystko, aby sam rozwiązać problem i ułatwić ci pomoc w moim problemie...

neo_fox
30-01-2010, 14:23
..A poza tym skoro daje wszystkie pliki w których są błędy to nie rozumiem do czego ci jeszcze jakieś linki...

Wyjaśniłem:



Pisałem Ci także że prawdopodobnie w pliku są śmieci, czyli znaki których tam nie powinno być i które prawdopodobnie są niewidoczne. Jeżeli kopiujesz ten plik to je najprawdopodobniej usuwasz i niewiele mi to pomaga.

DobleYou
30-01-2010, 18:23
W plikach nie ma raczej żadnych śmieci..sprawdzałem.. Co ciekawe wcześniej robiłem stronę lokalnie i w artykułach, które robiłem lokalnie wyświetla się łącze to mogę je edytować o osobne okno wyświetla się bez problemu..Podsumowując..błąd z otwarciem nowego okno aplikacji JCE jest wtedy gdy tworzę artykuł od nowa..natomiast istniejący artykuł mogę edytować np. edytować linki i bez problemu otwiera się drugie okno np: edycji kodu html.

neo_fox
05-02-2010, 11:02
W plikach nie ma raczej żadnych śmieci..sprawdzałem..

Jak sprawdzałeś ??

DobleYou
05-02-2010, 18:21
Dowodem na to, że nie ma żadnych śmieci jest to że gdy używam JCE na tym samym serwerze ( robiąc tą samą stronę) ale na innym komputerze błąd nie występuje i wszystko działa. Gdyby coś było nie tak z plikami to by też nie działało i na innym komputerze skoro wszystkie pliki mam na serwerze..problem tkwi albo w javie (choć ostatnio przeinstalowałem ją) albo w przeglądarce...choć firefox to przecież bardzo dobra przeglądarka...
Naprawdę ciężko mi powiedzieć w czym tkwi problem..

DobleYou
06-02-2010, 22:32
No i wreszcie po problemie ...Już wszystko normalnie działa.

Ice_Gust_PL
03-03-2010, 22:02
Ja dopiszę się do tematu, żeby nie śmiecić robiąc nowy. Sam edytor u mnie działa (Joomla 1.5.15). Mam natomiast problem z edycją/dodawaniem linków. Chcę zrobić efekt lightbox do zdjęć. Okno dialogowe edycji linków się wyświetla, lecz po uzupełnieniu chcę wcisnąć "Insert" i niestety nic się nie dzieje. Nie działa żaden z przycisków na dole (czyli również "Anuluj" i "Help"). Co może być tego powodem? Zainstalowany mam najnowszy pack JCE + JCE Media Box (też najnowszy).
Pozdrawiam!

bigl
30-03-2010, 20:08
Kiedyś mi JCE nie działało bo kaspersky nie pozwalał :)