PDA

Zobacz pełną wersję : Potrzebuję porady dotyczącej szablonu...



CaRgO24
26-01-2010, 10:48
Witam wszystkich i z góry dziękuję tym którzy czytają ten temat. Mam problem z szablonem i potrzebuję pomocy. Stworzyłem go sam od podstaw, ale po instalacji wygląda to tak jakby joomla! nie przyjęła pliku .css wygląda to strasznie wszystko jest rozjechane i grafiki się nie ładują i już nie mam pojęcia o co chodzi:( bardzo proszę o pobranie szablonu, który jest w załączniku i pomoc lub ewentualne poprawki tak, aby dało się go używać. Cztery prostokąty na środku strony (poniżej logo i górnego menu) są przeznaczone na moduły - dwa na górze na reklamę a dwa na dole na ostatnio dodane zdjęcia i filmy. Po lewej jak i po prawej stronie logo jest miejsce na moduły tak jak powyżej lewego i prawego menu (prostokąty w kolorach niebieskim i zielonym) Jeżeli ktoś jest w stanie mi pomóc to będę zobowiązany i w zamian mogę przygotować grafikę jeżeli jest ktoś zainteresowany.

Moja wersja Joomla! to: 1.5.15
Mam włączony plugin Legacy
Pliki: template_css.css, index.php i templateDetails.xml napisałem używając
Zajca w wersji 4.1
Kodowanie: UTF-8
Szablon i wszystkie pliki instalują sie poprawnie na serwerze.


Pozdrawiam, CaRgO24

KejeN
26-01-2010, 12:47
Hej!
U mnie windows "mówi" że plik nieprawidłowy lub uszkodzony.

Raveren
26-01-2010, 12:58
Masz skopany plik CSS. Zacznij od zamiany nawiasów zwykłych na klamrowe
:)

CaRgO24
26-01-2010, 13:28
Raveren mógłbyś mi w tym pomóc jeżeli to nie problem?

nikszal
26-01-2010, 13:39
W css używane są nawiasy klamrowe { }, a nie prostokątne [ ]. Jedynie w ścieżkach do obrazków używane są nawiasy zwykłe ( ), więc co tu nie jest jasne? Siadaj i poprawiaj.

CaRgO24
26-01-2010, 13:44
okok:)

Raveren
26-01-2010, 13:53
Masz tu poprawiony plik. Na przyszłość korzystaj z edytora CSS (np. TopStyle 3.5 - wersja 4 jest już płatna). Będziesz miał kolorowanie składni i od razu będzie wiadomo czy jest dobrze. :cool:
---
popraw w 198 linii na
font-size:10px; display:block; width:100px;
(zapomniałem usunąć nawias) :)

CaRgO24
26-01-2010, 14:00
wielkie dzięki Raveren i Tobie również Niszkal:) jak będę mógł w czymś pomóc to śmiało piszcie na priv...

CaRgO24
26-01-2010, 14:08
Mimo wszystko coś jest nie tak, faktem jest, że grafika się już wyświetla i w ogóle, ale jest to strasznie rozjechane;/ wiem, że trochę truję, ale z .css dopiero zaczynam i staram się jak mogę, ale nie wygląda to tak jak zaplanowałem:P Może jakieś wskazówki lub tutki?

CaRgO24
26-01-2010, 14:09
zobaczcie jak to wygląda na http://www.e-players.pl (http://www.e-players.pl/)

nikszal
26-01-2010, 14:22
Masz ładny misz-masz na stronie. Domyślam się, że szablon był pisany od podstaw albo nastąpiła jego nieudolna przeróbka. Bloki "spadają" więc jest ogólny problem z ich formatowaniem. Kłania się matematyka (działanie sumowania).

CaRgO24
26-01-2010, 14:43
wszystko było robione od podstaw łącznie z grafiką i jej cięciem w photoshopie... przyznam się, że pomagałem sobie trochę pewnym kursem ale jak widać na dobre mi to nie wyszło:P Może jakieś sugestie lub trochę pomocy?

Raveren
26-01-2010, 15:05
Popraw błędy w index.php szablonu. Głównie w sekcji kolumna prawa ( np brak > na końcu. Zamień cudzysłowy " na ' w mosLoadModules ( 'xxxxx',-y) itp.
---
Polecam Notepad ++ . Podświetla pięknie składnię i zobaczysz gdzie się nie zamykają znaczniki. Popraw w CSS tę linię o której wcześniej pisałem

CaRgO24
26-01-2010, 16:46
Raveren czy istnieje taka możliwość, żebyś poprawił mój szablon, a ja
w zamian np przetłumaczę dla Ciebie wskazane komponenty i moduły? Zapewniam, że jestem w tym bardzo dobry... Mogę również zrobić animowaną reklamę lub banner czy też layout i pociąć grafikę... co Ty na to?

Raveren
26-01-2010, 18:22
Poprawianie po kimś jest bardzo trudne ponieważ ciągle stajemy przed problemem "Co autor miał na myśli"?. Szablon jest przygotowany dla starej Joomli i jest wg mnie zbyt szeroki (1346px). Lepszym pomysłem jest wybranie natywnego dla 1.5 i dokonanie poprawek w stronie graficznej.
Jeśli nawet nie ma odpowiednich komentarzy, to przynajmniej mamy pewność, że materiał wyjściowy jest poprawny.
---
Zobaczę co się da zrobić, ale nic nie obiecuję.
---
Jak będę coś miał to napiszę na PW. Tymczasem szukaj sam jakiegoś rozwiązania :)

CaRgO24
26-01-2010, 18:50
Rozumiem:) a kiedy mogę liczyć na odpowiedź czy uda Ci się coś zdziałać? Jeżeli mogę Ci w czymś pomóc z w/w rzeczy to pisz smiało...

CaRgO24
27-01-2010, 17:53
a co decyduje o tym czy szablon będzie działał w trybie legacy czy 1.5 native jeżeli mogę zapytać?

Raveren
27-01-2010, 18:19
Głównie składnia np:

<div id="leftcol">
<jdoc:include type="modules" name="left" style="xhtml" />
</div> dla Joomla 1.5.x
i to samo dla 1.0.x

div id="left"><?php mosLoadModules('left',-3); ?></div>Na Joomla!WikiPL jest gdzieś artykuł na ten temat. A wracając do Twojego szablonu - znajdź szablon "Fooloo" dla 1.5. Jest najbliższy projektowi. Zmień kolorystykę i elementy graficzne. Szablon jest wyjątkowo bogaty w moduły. Myślę, że to jest to czego szukasz.
A wracając do poprzedniego - po godzinie walki z plikiem css przy wsparciu kalkulatora, popieram zdanie Nikszala o matematyce :)
Zrób to jeszcze raz, ale w oparciu o dobry wzorzec.

CaRgO24
27-01-2010, 18:40
a czy w zamian za pomoc przy takich sprawach jak w/w moglbys napisać taki plik css? wiem że to trochę dziwne pytanie ale wiem ze na chwile obecna nie dam rady nauczyć się wszystkiego co konieczne, aby poprawnie napisać plik css bo cały serwis robię sam i poza przygotowaniem css mam jeszcze wiele innych problemów z którymi muszę sobie radzić:(

CaRgO24
28-01-2010, 04:08
widzieliście ten generator? http://drawter.com/

Raveren
28-01-2010, 09:52
czy w zamian za pomocAż tak miłym facetem to nie jestem i mam sporo własnych projektów do realizacji. Sorry.

cały serwis robię samZnam ten ból - sam byłem matką. :cool:
Zrób jak radziłem. Masz umiejętności graficzne, znasz photoshopa - przerobienie templatki "fooloo" na podobieństwo przedstawionego projektu to pikuś. Jak już zrobisz merytoryczną część strony zawsze możesz wrócić ( i zrobisz to z pewnością :) ) do zabawy z dopieszczaniem wyglądu strony. To co w tej chwili wydaje się świetnym pomysłem za pół roku już takie nie będzie. A jaka satysfakcja z własnego dzieła!
Jest jeszcze płatny generator szablonów do Joomla 1.5.x (http://www.joomlatemplatebuilder.com/template-builder.php) - ale to raczej propozycja dla studia, które tylko tym się zajmuje.
Powodzenia!

CaRgO24
30-01-2010, 01:10
co o tym myślicie? tak okiem doświadczonych użytkowników joomla! i sorki za SpAm... http://www.e-players.pl (http://www.e-players.pl/)

Raveren
30-01-2010, 08:57
No i super. Mam tylko 3 uwagi:
1. szablon jest trochę za szeroki - nie każdy ma panoramiczny monitor. Możesz spokojnie zmniejszyć szerokość bez uszczerbku dla widoku strony, aby nie trzeba było przewijać w poziomie
2. forum kolorystycznie nie pasuje do strony
3. banner kolorystycznie nie pasuje do strony, a pasuje do forum
---
I jeszcze jedno - jeśli wykorzystałeś gotową templatkę to nie usuwaj informacji o autorze, tylko dopisz, że to Ty ją modyfikowałeś.