PDA

Zobacz pełną wersję : Przywaracnie strony z kopii (brak polskich znaków)



strajk
26-01-2010, 16:04
Witam.
Posiadam konto na serwerze cal.pl i tam jest możliwość instalacji Joomli.
Jest to dość proste i wygodne.
Zrobiłem backup Joomli za pomocą narzędzi dostępnych w Panelu Administratora na serwerze. Nie robiłem kopii z PA Joomli (joomlapack)

Strona uległa awarii i postanowiłem tą kopie odtworzyć, wszystko pięknie ale strona jest całkowicie bez polskiej czcionki. No i straciłem 4h na wklepywaniu we wszystkich artykułach znaków diakrytycznych. Co trzeba zrobić aby po odtworzeniu były polskie znaki? Wydaje mi się że coś w bazie danych zapewne, ale nie wiem :/

Proszę o poradę.

Pozdrawiam

ps. adres strony www.okecie.net

ppilus
26-01-2010, 23:22
Wydaje mi się że coś w bazie danych zapewne, ale nie wiem :/Kodowanie znaków.

strajk
27-01-2010, 09:56
Kodowanie znaków.

w php myadmin na głowneja stronie mam tak:

System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL UTF-8 Unicode:ci

Co zmienić i jak żeby nic nie zepsuć :/

Chyba że muszę wejść do konkretnej bazy danych i tam zmienić? tylko gdzie żeby nie wybuchło.


Musze pokombinować bo w bazie danych kodowanie jest jeszcze latin2

nikszal
27-01-2010, 10:40
w php myadmin na głowneja stronie mam tak:

System kodowania znaków dla MySQL: UTF-8 Unicode (utf8)
System porównań dla połączenia MySQL UTF-8 Unicode:ci

Co zmienić i jak żeby nic nie zepsuć :/


System kodowania znaków dla MySQL: utf8_general_ci
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ci

strajk
27-01-2010, 11:04
System kodowania znaków dla MySQL: utf8_general_ci
System porównań dla połączenia MySQL: utf8_general_ciMożna prosić o informacje gdzie to w php myadmin zmienic?
System kodowania znaków dla MySQL: utf8_general


System porównań można zmienić poprzez rozwiniecie listy.

nikszal
27-01-2010, 11:30
Czeka Cię trochę pracy.

Ściągnij bazę i zamień w jakimś sensownym edytorze (np. Notepad++ w kodowaniu utf-8 bez bom) system kodowania znaków i porównania napisów na właściwy - utf8_general_ci. Następnie popraw wszystkie krzaki.

Załóż nową bazę we właściwym kodowaniu i metodzie porównania napisów. Zachowaj w niej to samo hasło. Zaimportuj do niej poprawioną starą bazę. Na koniec zmień w pliku konfiguracyjnym witryny nazwę bazy na nowo utworzoną.

strajk
27-01-2010, 11:34
Super, czyli wyjdzie tak że popsuje wszystko :/ czyli lepiej teraz bawić się z joomplapack, a jak będę robił nowa stronę to wtedy założyć prawidłową bazę danych.

nikszal
27-01-2010, 11:40
Super, czyli wyjdzie tak że popsuje wszystko :/ czyli lepiej teraz bawić się z joomplapack, a jak będę robił nowa stronę to wtedy założyć prawidłową bazę danych.Niczego nie popsujesz, bo operacje będziesz robił na swoim komputerze, a następnie zaimportujesz tę bazę do bazy (nie po polsku) o innej nazwie. Stara baza pozostaje. W pliku konfiguracyjnym zawsze możesz dokonywać poprawek, o ile zrobisz to właściwie.

Zabawa z Joomlapack nic nie da, bo spakujesz stronę łącznie z bazą ze złym kodowaniem i metodą porównania napisów.

strajk
27-01-2010, 13:58
Zabawa z Joomlapack nic nie da, bo spakujesz stronę łącznie z bazą ze złym kodowaniem i metodą porównania napisów.

No tak ale jak rozpakuje to chyba powinno być wszytko ok? Czy też wtedy będą znaki ? zamiast polskiej czcionki.

nikszal
27-01-2010, 14:08
No tak ale jak rozpakuje to chyba powinno być wszytko ok? Czy też wtedy będą znaki ? zamiast polskiej czcionki.A jaka siła samoistnie poprawi krzaki na właściwe znaki? Jeśli ich nie poprawisz, to zawsze będą widoczne.