PDA

Zobacz pełną wersję : Kopiowanie tekstu do Joomla - problem z czcionką



Bartek.baran
26-01-2010, 19:12
Witam.

Mój problem wygląda następująco. Otóż chcę skopiować z zewnętrznego źródła (Internetu, jakiegoś mojego pliku itd. nieważne) do Joomla jakiś tekst do edytora TinyMCE. Wszystko ładnie, pięknie się kopiuje, ale skopiowany tekst nie ma tej samej czcionki co domyślna czcionka w Joomla, której używam. Próbowałem zmieniać ów tekst na taką samą czcionkę, co niby ta której używam normalnie, domyślnie, ale dalej czcionka się różni. Jak to najprościej zrobić?

Moja WWW to www.bartekbaran.cba.pl

Pozdrawiam
Bartek

alex51
26-01-2010, 19:37
Najpewniejszy format wstawianego tekstu do edytora, to format tekstowy, czyli z rozszerzeniem txt. Łatwiej wówczas wybrać odpowiedni rodzaj czcionki w edytorze, choć osobiście wole stosować do tego celu edytor JCE.
Spróbuj każdy tekst, pobrany z internetu najpierw wklejać w Notatniku z windowsa i zapisywać w formacie txt i dopiero taki wklejaj do edytora na stronie.

ppilus
26-01-2010, 21:50
Sprawdź czy masz włączone czyszczenie kodu w Tiny.
Chociaż jak przedmówca :) wolę stosować JCE (może to już przyzwyczajenie), który też ładnie czyści wklejany tekst.

Bartek.baran
26-01-2010, 21:59
100 krotne dzięki. Z Notatnikiem działa w 100 %. A jak się zastanowię, to może i JCE zainstaluję ;)

Pozdrawiam

jędrzej
09-02-2010, 19:32
No tak. A ja właśnie chciałbym odwrotnie, a nie mogę. TinyMCE uparcie formatuje mi tekst po swojemu.
Najgorsze jest to, że nie mogę go zmusić do zwiększenia odstępu między wierszami (jest w ogóle taka opcja?).

W starszej wersji działało kopiuj/wklej, a w nowszej uparcie czyści formatowanie. No i kopletnie nie rozumiem zasady działania okienek formatu "advanced.paragraph" .... "advanced.font".
Zaznaczam tekst, wybieram jakiś format, a on go potem zmienia, albo mnie olewa, albo jak coś wybiorę to już na amen i nie pozwala zmienić na inny.

Dane: Joomla 1.5.12
Edytor: TinyMCE
Ustawienia edytora: Rozszerzone, wersja skompresowana - wyączone, czyść przy starcie - wyłączone, czyść podczas zapisu - nigdy.

A może można tak ustawić Worda, żeby c/v wklejało do TinyMCE tekst razem z formatowaniem?

pyziak
09-02-2010, 19:41
lub wklejamy tekst za pomocą odpowiedniej opcji :DD
2090

-edit-
a do Worda masz opcję po prawej :)

alex51
10-02-2010, 07:42
Niestety, nie zadziała gdy wcześniej sformatowaliśmy tekst w Wordzie i chcemy aby wygląd ten został przeniesiony do edytora. Jedynym wyjściem jest uprzednie zapisanie dokumentu Worda w formacie HTML i wklejenie go do edytora TINYMCE (lub JCE) w opcji wyłączonego edytora. W TinyMCE - "Przełącz edytor", w JCE "show/hide".

jędrzej
10-02-2010, 11:59
Wielkie dzięki. Takiej rady potrzebowałem.

jędrzej
10-02-2010, 12:04
Pyziaku drogi!

Tak się domyślałem po kształcie tej ikony, ale to jakoś nie chciało działać 1 do 1. Podobnie jak to formatowanie w opcji "rozszerzone" - niby działają i coś robią, ale idea ich wspóldziałania jest dla mnie zagadką.

pyziak
10-02-2010, 15:41
powiem tak: każdy wkleja jak chce, ale wiadomo jest ze Word generuje masę swego kodu i nie należy wklejać z obcym formatowaniem a w szczególności już w Word'owskim , skoro w Wordzie formatował ktoś dokument pisząc to niech pisze w Edytorze i w nim formatuje i będzie miał tak jak chce i bez błędów i nie będzie później postów typu Inaczej wygląda w FF a w IE się rozjeżdża itp. Opcja do wklejenia z Worda działa właśnie w ten sposób że usuwa nie zrozumiały kod dla Edytora Joomla.

jędrzej
11-02-2010, 10:03
Tyż prawda. Ale jak ktoś ma kiepskie łącze, to pisanie od razu w TinyMCE jest ryzykowne.
Aaa, właśnie - czy można odpalić ten edytor offline? Ale bez stawiania serwera na komputerze i instalowania całej joomli (nie mogę każdemu autorowi reorganizować dysku).