PDA

Zobacz pełną wersję : niemieszcząca się tabela



greggor78
27-01-2010, 00:08
Witam
Proszę o informację od czego może zależeć fakt, że większość templatek które wgrywam nie są w stanie pomieścić tabeli którą zamieściłem w artykule. Jedna na dziesięć z templatek jest to w stanie zrobić. W jaki sposób mogę poprawić działanie takiej templatki? Jaki parametr zmienić?

ppilus
27-01-2010, 00:11
Czym się objawia owo nie mieszczenie ?
Pewnie szablon węższy niż tabela.
Najlepiej zapodaj link do strony.

greggor78
27-01-2010, 07:19
Poniżej podaję link do konkretnego artykułu.
http://www.badminton.gorlice.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=155&Itemid=87

nikszal
27-01-2010, 08:29
Najlepszym rozwiązaniem byłby szablon dopasowujący swoją szerokość do rozdzielczości monitora, np. rhuk_milkyway, ale idąc tropem Twojego rozumowania też nie spełni takiej roli. W tabeli masz 4 mies. ub. roku + 12 mies. bieżącego, czego wynikiem będzie wychodzenie tabeli po za szablon lub obcinanie tabeli. Zwężaj maksymalnie kolumny.

P.s.

Z jakiego źródła pochodzi ta tabela? Więcej w niej formatowania niż treści.

ppilus
27-01-2010, 11:12
No tak. Istnie mistrzowsko sformatowana tabelka :)
Przeglądając źródło idzie dostać "oczopląsu". Przepisz ją na nowo, usuwając niepotrzebne wpisy a sama ci się zmieści na stronie, bez szczególnych zabiegów. Co najwyżej (w razie potrzeby) możesz wielkość czcionki zmniejszyć.

greggor78
27-01-2010, 17:50
Tabela pochodzi z excela. Przyznam, że dane do niej otrzymuje w takiej właśnie formie i wygodnym jest dla mnie jest przekopiowanie jej.
Biorąc po uwagę, że te tabele (bo na stronie jest ich więcej) są dość często aktualizowane to używając formatowania czysto html-owego czekałoby mnie mnóstwo pracy. Nie znacie w takim razie jakiejś metody wprowadzania danych do tabeli i ich publikacje w artykule tak, żeby tabela nie była tak mocno sformatowana?
I jeszcze jedno. Skoro inne templatki potrafią sobie z tym poradzić, to może dałoby się tą tak przerobić. Ma ktoś pomysł jak to zrobić?

z góry dziekuję za pomoc

nikszal
27-01-2010, 18:24
Tabelę z Excela wklej do Worda, sformatuj ją tak jak chcesz i zapisz. Następnie skopiuj ją z Worda i wklej dostępną funkcją importu (ikona z literą "W" w edytorze JCE i Tiny [tryb rozszerzony]) do edytora Joomla. Wchodzi gładko i bez śmieci.

greggor78
29-01-2010, 05:17
ok, pomogło, dzięki