PDA

Zobacz pełną wersję : CB userlist i problem



tomsson
27-01-2010, 00:55
na stronie http://wirtualnyelk.pl/elczanie.html jest userlista CB, pomimo iz mam ustawwione w CB configuration manager -> user profile na dostęp do przeglądania profili przez wszystkich , nie widać tych profili, natomiast zalogowany jako admin widze :/

alex51
27-01-2010, 07:03
Zauważyłem na Twojej stronie na samym środku widoczna listę użytkowników. Jest ona widoczna dla mnie, jako gościa, więc każdy ma do niej dostęp. Wprawdzie nie pokazałeś w niej nazw użytkowników, ale są one widoczne po najechaniu kursorem na avatar użytkownika. Klikając w tym miejscu można wejść do profilu danego użytkownika. Wprawdzie podane tam informacje są skromne, bo widać jedynie to samo, co na stronie frontowej, jednak dostęp jest. Kwestia prezentowanych tam informacji zależy od ustawienia pól listy użytkowników. Jest to w szczegółach opisane na wiki.joomla.pl
PS.
Odnoszę wrażenie, że jesteś ostatnio najbardziej aktywną osobą w pisaniu postów z prośbami, nie czekając na załatwienie jednych piszesz kolejne. Wprawdzie dotyczą one, jak widzę niezmiernie ważnej i pożytecznej strony, ale obawiam się, że w takim natłoku wątków można się pogubić.

tomsson
06-02-2010, 00:30
ponoć CB to masa problemów i chyba tak jest naprawdę

widziałem nie tylko u mnie na stronie ale na innych też

po zarejestrowaniu sie i przejsciu do profilu okazuje
coś takiego:
"Wśród nas od: 15 min"
"ostatnia wizyta 60 min temu "

;)


co jescze zauważyłem to ze tylko i wyłcznie admin widzi w userliscie Username , reszta zarejestrowanych userów nie widzi. pomimo ze w komponencie jest ustawiony dostęp powszechny

seba.adm
06-02-2010, 00:55
ponoć CB to masa problemów i chyba tak jest naprawdę

widziałem nie tylko u mnie na stronie ale na innych też

Nie wiem na jakiej podstawie tak twierdzisz. Gdzie widziałeś. Konkretne linki.


po zarejestrowaniu sie i przejsciu do profilu okazuje
coś takiego:
"Wśród nas od: 15 min"
"ostatnia wizyta 60 min temu "Jeżeli ktoś nie potrafi ustawić konfiguracji, to wybacz ale nie będziemy odpowiadać za innych.
PA-> Community Builder -> Field Management ->register Date (Wśród Nas od)
Po prawej stronie w polu "Display on profiles as:" ustaw Full Date
Takie same ustawienia dla parametru "Ostatnia wizyta". Przy takim ustawieniu parametry będą wyświetlane następująco:

Wśród nas od: 09/06/2009 20:04:21
Poprzednia wizyta: 02/06/2010 00:39:47



co jescze zauważyłem to ze tylko i wyłcznie admin widzi w userliscie Username , reszta zarejestrowanych userów nie widzi. pomimo ze w komponencie jest ustawiony dostęp powszechnyRównież musi być jaki błąd w konfiguracji. Korzystam z tego komponentu, i użytkownicy zarejestrowani widzą wszystkie pola zdefiniowane według uprawnień w konfiguracji:
PA-> Community Builder ->List Managment

"User Group to allow access to:" oraz "User Groups to Include in List:"

Sprawdź dokładnie konfiguracje poszczególnych elementów komponentu

tomsson
06-02-2010, 01:15
tak, mam ustawione w PA-> Community Builder ->List Managment -> User Group to allow access to everybody

User Groups to Include in List: zaznaczone wszystkie mozliwe

w statusie CB List Manager w kolumnie Access widnieje Everybody

pomimo to jest problem z widocznością userlisty dla uzytkowników innych niz super admin

pyziak
06-02-2010, 01:45
@tomsson poczytaj i naucz się obsługi i konfiguracji i nie pisz głupot (CB używam i działa poprawnie)

seba.adm
06-02-2010, 12:50
Rozwiązanie problemu (informacja dla potomnych na przyszłość, mających podobny problem):

PA-> Community Builder ->CB Tab Menager, (akurat w tym konkretnym przypadku) na samym dole pozycja Informacje kontaktowe -> w kolumnie Access miałeś ustawiony dostęp na Super Administrator zamiast Evrybody (wszyscy)