PDA

Zobacz pełną wersję : Praca magisterska



n3w.mod3l
27-01-2010, 16:17
Witam serdecznie

Wielu z Was (jeżeli nie wszyscy) związanych jest na co dzień z szeroko rozumianą branżą e-commerce. W związku z tym liczę na małą podpowiedź dotyczącą wybory tematu pracy magisterskiej. Z ekonomii :) Już wyjaśniam.

Otóż wcześniejsze studia (licencjat) skończyłem ze specjalnością "biznes elektroniczny". Ogólnie taka mieszanina informatyki, tworzenia stronek i ekonomii. Obecnie robię magisterką na Zarządzaniu (nie polecam :( ) i niestety zostało mi spaczenie z poprzedniej uczelni - gdzie po prostu podejście do "zarabiania" ukierunkowane było na działalność internetową.

W związku z tym chciałbym wymyślić temat, który przyjmie promotor (ekonomia) i który przyda mi się w życiu hobbistyczno-zawodowym (e-commerce, handel internetowy).

Myślałem o czymś w stylu analizy portali pośredniczących w handlu internetowym (aukcje: allegro, świstak ; porównywarki: ceneo, skąpiec itp.). Nie bardzo tylko wiem pod jakim kątem je analizować żeby praca nie wychodziła za bardzo poza obszar ekonomiczny (na poprzednim kierunku nie miałbym problemów - oceniłbym w jakiś sposób użyteczność, wygląd, obsługę).

Podsumowując liczę na jakieś podpowiedzi, inwencję twórczą, pomysły. Może brakuje Wam jakiś informacji/porównania/pracy związanej z internetem i ekonomią jednocześnie?? Albo jakaś analiza związana z tym byłaby dla Was interesująca.

Z góry thx za pomoc.