PDA

Zobacz pełną wersję : PhocaGallery - opisy pod zdjęciami



kreatywny
27-01-2010, 15:40
Chciałbym aby w lightboxach w phocagallery widoczne były opisy do zdjęć. Przy dodawaniu zdjęcia opis jest, niby w preferencjach też można włączać lub wyłączać tą opcję, ale nie działa. W description settings mam ustawione display description na show, opis się dodaje, ale go nie widać. Jakieś rady? Czy aby opisy były widoczne potrzebny jest jakiś plugin?

Kolejna rzecz, to nawet jak zmienię sposób wyświetlania obrazków z modal na choćby highslide, wciąż pozostaje modal (w liście rozwijanej jest zaznaczony wybrany przeze mnie, ale już niżej jest napisane modal.

Jola
27-01-2010, 17:09
Witam,
dokładnie przejrzyj ustawienia galerii i zaznacz wszystko co dotyczy wyświetlania opisu.
Druga rzecz - ważne jak zmiana ustawień wpływa na pokazywanie galerii, a mniej czy coś się zmieniło w okienku konfiguracji.

BenLomax
28-01-2010, 08:38
@kreatywny - zwróć uwagę na preferencje ogólne phoci oraz na ustawienie przypisane podczas tworzenie strony linku do podstrony.

Zobacz również tu: http://www.phoca.cz/documents/2-phoca-gallery-component/11-global-configuration-parameters-component-in-menu-item#Description_Settings

kreatywny
28-01-2010, 09:52
Jolaass:

Właśnie zmiana modal na highslide, czy shadowbox nie bardzo działa. Ustawienia np wyświetlania tytułu zdjęcia działają, opisów nie.

BenLomax:

Preferencje ogólne są ustawione tak, jak powinny ;(

Wersja galerii to 2.1.0, a joomli 1.5.12, może to wam coś powie.

BenLomax
28-01-2010, 09:56
Nie myślałeś o aktualizacji Phoci? mamy już wersję 2.6.2 !

kreatywny
28-01-2010, 11:21
Myślę, że jeśli nie uda mi się sprawić, żeby zadziałało z tą wersją, to tak zrobię. Gorzej, że strona jest już u klienta i nie chciałbym, aby z tytułu aktualizacji zdarzyły się jakieś nieprzyjemne wypadki.

kreatywny
28-01-2010, 14:56
Ok, zaktualizowałem do najnowszej i wciąż jest tak samo... Nieważne jaki popup ustawię i tak pokazuje się domyślny, nie ważne czy włączę opisy, wciąż ich nie ma. Uściślijmy - to jest w ogóle możliwe, żeby opisy pojawiały się w pop-upach?

Jola
28-01-2010, 15:34
Coś robisz nie tak. Lokalnie mam 2.6.2 i wszystko działa.
Tutaj (pierwsze dwa krokusy) jest wersja 2.5.8 i też słucha się ustawień.

kreatywny
28-01-2010, 15:52
Raczej wszystko robię w porządku, a błąd chyba wynika z czego innego - klient ma starą joomlę. W każdym razie dzięki za pomoc.