PDA

Zobacz pełną wersję : Migracja - samych artykułów etc.



Hagion
27-01-2010, 20:03
Witajcie!

Stoi przede mną wyzwanie migracji danych z J 1.0 do J 1.5. Jednakże nie potrzebuję przenoszenia templatki, kompomentów etc.
Chciałbym przemigrować jedynie:
- istniejące artykuły
- sekcje, kategorie
- pozycje w menu

Jak mam postępować?

Pozdrawiam,
Dawid

zwiastun
27-01-2010, 21:16
Użyj komponentu mtwMigrator. Opis na wiki.

Hagion
27-01-2010, 22:05
Znalazłem takie cudo: http://wiki.joomla.pl/Mtwmigrator/Konfiguracja
Tylko nie mogę znaleźć nic o tym - jak i gdzie mam zainstalować komponent.
A no i jeszcze jedna wątpliwość:
Przy okazji migracji, chciałbym przenieść dane z jednego serwera na drugi. Czy to coś zmienia?

eman
27-01-2010, 22:15
To może na nowym serwerze zainstaluj nową Joomle a potem przenieś tylko zapytania z bazy ? nie wiem jak się maja zapytania z 1.0 do 1.5 może lepiej poczekaj na kogoś bardziej obeznanego niech się wypowie ;]

zwiastun
27-01-2010, 23:03
A w tym "cudzie" naprawdę nie pisze? Może pooglądaj obrazki?

Hagion
28-01-2010, 11:33
Jest napisane - tylko w sumie - o samej operacji. A nie wiem czy mam to zainstalować i na starej wersji i na nowej, czy jak? I czy operacja tak samo przebiega w wypadku migracji z serwera na serwer, czy nie?

zwiastun
28-01-2010, 12:06
Obejrzałeś obrazki? To są obrazki z Joomla 1.0, czy z Joomla 1.5?
Ba! Możesz też spróbować zainstalować w Joomla 1.0. Tylko nie wiem, po co, bo i tak się nie uda! I wybacz. Masz jakiś kawałek instrukcji (bo rzecz akurat dokończona nie jest). I masz dwa wyjścia - czekać jak tatko latka, aż zostanie dokończona, albo ruszyć myszą i potestować. Ani nie boli, ani tym bardziej nie zabija. Potem możesz nawet dokończyć poradnik :)

ppilus
28-01-2010, 12:12
Przecież na wiki masz wszystko opisane. Przeczytaj jeszcze kilka razy, byle ze zrozumieniem.
Jak się obawiasz "rozsypki" to zrób kopię wszystkiego zanim zaczniesz.
Metoda migracji sprawdzona.
Bez znaczenia jest czy bazy są na tym samym serwerze czy innym. Przecież podajesz skąd i jakie dane mają zostać "zassane".