PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z kodowaniem dodatku



coliberek1
28-01-2010, 01:16
Witam, siedzie i siedze, grzebie i grzebię i wciąż nei mogę dojść przyczyny dlaczego widget gazeta.pl ( kod pobrany od nich ) na stronie wyswietla sie bez polskich znaków. kodowanie ogolne index.php templatki jest ustawione na
<?php echo '<?xml version="1.0" encoding="ISO-8859-2"?'.'>'; ?> więc juz mi się wyczerpaly pomysly co moze byc nie tak.... na stronie http://www.odpowiedzialne-inwestowanie.pl/

KYCu
28-01-2010, 08:27
Witaj,

U mnie dobrze się wyświetla.

Opera 10.10
FF 3.6

neo_fox
28-01-2010, 10:32
A można zapytać dlaczego nie używasz UTF-8??

Pozdrawiam,
Radek

coliberek1
28-01-2010, 10:34
Hej, dzieki za odpowiedz.. u mnie w IE zamiast polskich znaków są kwadraciki - wszedzie kwadraciki, przy kazdej literce ś,ł,ę itd bez zadnych innych figur. Kiedys gdzies cos o tym czytalam ale...nie mogę trafic na mądre rozwiązanie. :/
A w FF wygląda lepiej - są polskie znaki ale za to tresc przesunieta jest o ok 10 px w dół..

KYCu
28-01-2010, 10:35
IE sux, jak wiadomo powszechnie ;). Pewnie kodowanie w nim masz przestawione.


A w FF wygląda lepiej - są polskie znaki ale za to tresc przesunieta jest o ok 10 px w dół..
może css coś zaradzi?

coliberek1
28-01-2010, 10:35
A można zapytać dlaczego nie używasz UTF-8??

Pozdrawiam,
Radek
poniewaz jak bylo tak wlasnie w szablonie, i sie pojawily kwadraciki - to zmienilam na ISO , bo myslalm ze to jest wlasnie źródlo problemu , a potem juz odpadlam, wiec nie zmienilam z powrotem. :)
////// po zmianie na UTF-8 dalej niestety dziala. Ciekawe..teoretycznie skoro u wszystkich dziala, wiec to chyba cos przeszkadza w szablonie
///// CSS.... czyli zrobic w template.css styl dla widgeta? Ok to dzialam.

neo_fox
28-01-2010, 12:14
A jakie masz kodowanie bazy danych?
Jakiej przeglądarki używasz?