PDA

Zobacz pełną wersję : Stronka poświęcona nurkowaniu



llopezor
28-01-2010, 09:42
Witajcie

Od pewnego czasu tworzę sobie w sumie dla zabawy stronkę poświęconą hobby jakim jest nurkowanie.
Korzystając z joomli stworzyłem stronę wyposażoną w kilka modułów, komponentów i dodatków.
Jeżeli komuś zechce się na to zerknąć i podzielić się spostrzeżeniami jakie zamienniki dodatków można by zastosować, które są do całkowitej eliminacji albo ma sugestie co do zastosowania jeszcze innych będę bardzo wdzięczny.

Stronka pod adresem http://www.zanurkuj.xtreemhost.com

Pozdrawiam
llopezor

PeFik
28-01-2010, 10:21
też jestem nurkiem...
oto moje uwagi na temat: .zanurkuj.xtreemhost.com

1) szarości !!!? koszmar , od widząc szarą stronę mam negatywne skojarzenia.
przecież woda nawet w jeziorze nie ma takiego koloru ! podesłać ci zdjęcia z 5, 10, 15 m ?

2) menu lewe - za małe fonty, ogólnie za małe i stąd mała czytelność tekstu

3) górne moduły niepodpisane - skąd mam wiedzieć o co chodzi

4) sugerowałbym bym zmianę szablonu - za dużo wad

Poza tym tak trzymać....

llopezor
28-01-2010, 10:39
PeFik dziękuję za odpowiedź

ad1. Szanuję Twój gust. Jest zbyt wiele niebieskawych i kolorowych stron. Postanowiłem pozmieniać grafikę w szablonie na taką jak jest w chwili obecnej aby stworzyć stronkę, którą już kilka razy ktoś skojarzył jako: "tą szarą". Sugerowałem się przyciągnięciem uwagi do zawartości a nie do otoczki. Mimo wszystko masz sporo racji.

ad2. dzisiaj postaram się poeksperymentować z wielkościami czcionek - dziękuję za tą uwagę

ad3. te moduły były podpisane i po zmianie grafiki gdzieś mi je wcięło (nowości i popularne) postaram się najpierw samemu to odszukać i poprawić - mniej więcej świta mi gdzie tego szukać. Martwi mnie bardziej kłopot powielania się newsa jeżeli skopiuje artykuł do innych kategorii.

ad4. pomęczę się jeszcze jakiś czas z tym szablonem i postaram się je eliminować. Jak nie dam sobie z czymś rady to pewnie pójdę na łatwiznę i zainstaluję najnowszą joomlę :)

Czekam na kolejne uwagi co do wykonania i zastosowania dodatków. Za wszelkie słowa krytyki również będę wdzięczny.

Pozdrawiam
llopezor

llopezor
12-02-2010, 08:28
zmieniłem wielkość czcionek, przeprowadziłem korektę większości artykułów (drobne błędy, przecinki i literówki), walczyłem z podpisem górnych modułów (nowości i popularne) ale nie poradziłem sobie z tym :( więc chwilowo wyłączyłem. Kolorystyki tak jak wcześniej pisałem raczej nie będę zmieniał - moje argumenty to warunki w rodzimych zbiornikach - często głębiej niż 10 metrów to właśnie takie klimaty. Poza tym fotografie i grafika skutecznie przyciąga uwagę na tym tle no i najważniejszy fakt skojarzenie mojej stronki z jej kolorystyką - wiele osób posługuje się określeniem "ta szara" - łatwiej ją przez to zapamiętać w tłumie kolorowych stron ale to mój gust i zgodzę się, że jest wiele innych sposobów, aby przyciągnąć uwagę atrakcyjną szatą graficzną.
Jeżeli ktoś przyuważy jeszcze jakieś błędy lub jego zdaniem coś co można poprawić to będę wdzięczny.
Pozdrawiam
llopezor

adrenalbooster
15-02-2010, 11:44
hej. pozycje w menu po lewej - popraw paddingi, rozjechały się pod mozillą. najprościej - wpisz stałą szerokość, dodaj importanta dla mozilli.
czyli np:
width:200px; width:180px!important; padding-left:20px;

element dla mozilli musi mieć szerokość mniejszą o padding od szerokości dla innych przeglądarek.
firefox dodaje padding do wielkości elementów, reszta 'zawiera' padding w wymiarach podanych.
pozdro