PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z dodaniem artykułu na stronie



akwajuk21
29-01-2010, 02:07
Witam...(mój temat został usunięty - dzięki..)
Otóż problem polega na tym że dziś ok godizny 13 loguję się normalnie na swoje konto w panelu adminitacji i tak jak codziennie chcę dodać newsa ...biorę DODAJ ARTYKUŁ..czekam chwilę i robie się biały ekran jednak pole do pisania a ni nic się nie pokazuję.Ok .. pomyślałem spróbuję edytować jakiś artykuł ale gdy naciskam edytuj pojawia się białe pole .Nie znam powodu ?
To jest graficzne pokazanie tego co robię pokoelji
http://i49.tinypic.com/11aeexi.gif
PS Ja jestem adminitatorem więc nikt nie mógł mi zabrać uprawnień...
Proszę o odpowiedz
Dzięki ;]

zwiastun
29-01-2010, 02:31
Oj, nowicjusz, nowicjusz. Najpierw tytułujesz wiadomość "Problem". Potem wpisujesz tę samą wiadomość w innym miejscu. A do tego dołączasz migającego animowanego gifa, który niczego nie wyjaśnia.
Może więc sięgnij najpierw do regulaminu (już Ci ktoś o tym przypominał) i dowiedz się, co trzeba napisać w zgłoszeniu.

akwajuk21
29-01-2010, 14:52
1.Nie mogę dodać newsa
2.Strona założona na cba wgrany Joomla 1.5]
3.Czemu nie mogę dodać newsa ? Wcześniej wsyzstki grało
4'.Jeżeli nacisnę dodaj artykuł pojawia się białe pola
4''PO nacisnieciu jest białe pole (patrz obrazek)
5.www.casillasfans.cba.pl
6.Joomla 1.5 (można było wgrać na stronie odrazu)
7.php myadmin i FTP (ael tego nie wużywam więc raczej tam problemu NIE MA)

DobleYou
29-01-2010, 15:36
Problem nie musi, ale może leżeć po stronie edytora... a jaki masz edytor?? zmieniałeś go ostatnio??

akwajuk21
29-01-2010, 15:56
Jedyne co zmieniałem to szablon od początku mam Joomla!1.5 , sprawdzałem przed chwilą - problem nadal jest i nie dotyczy tylko dodania artykułów ale też np zmiany modułów ....Na innych stronach na cba jest normalnie ;/

DobleYou
29-01-2010, 18:20
W tym wypadku najlepiej będzie jeśli od nowa zinstalujesz Joomla.. zrób sobie kopie bazy danych i plików tworzących stronę...jak zainstalujesz joomla to zaimportujesz bazę a pliki podmienisz przez ftp...może to coś pomoże..

akwajuk21
29-01-2010, 19:37
Ja tam się nie znam .. pomógłbyś mi ?Podaj GG albo napisz na moje : 6529584.
z góry thx

akwajuk21
30-01-2010, 01:03
Zrobiłem tak jak kazałeś i teraz mam takie coś
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

nikszal
30-01-2010, 09:15
Gdybyś zajrzał do menu Pomoc na zapleczu i sprawdził prawa do katalogów, to rozwiązałbyś sam swój problem w kilka minut. Niestety na cba.pl, aby móc normalnie pracować, to trzeba otworzyć bramę hackerom, czyli ustawić prawa do katalogów na 777. Bawiłem tam niedawno.

Świadomie wybrałeś sobie taki hosting, więc nie narzekaj, że coś nie działa. Masz wybór - 40 zł na profesjonalny hosting, albo ciągła walka na cba i narażanie strony na włamanie.

DobleYou
30-01-2010, 11:49
Zrobiłem tak jak kazałeś i teraz mam takie coś
Database Error: Unable to connect to the database:Could not connect to MySQL

Błąd, że nie może połączyć się z bazą MSQL...dość częsty problem..
jak od nowa instalujesz to wpisz dokładne dane takie jakie miałeś wcześniej...a szczególnie zwróć uwagę na wpisanie nazwy bazy danych, bo to głównie o nią chodzi jeśli chodzi o ten błąd...później radziłbym ci zmienić chmody plików tak jak ktoś wyżej radził jeśli nie działają na 775 to na 777 (działanie niektórych komponentów wymaga ustawienia takich, choć to czasem trochę niebezpieczne). Jak zainstalujesz to sprawdź wszystko jak działa to może nie będzie potrzeby zmieniania chmodów..choć pewnie podczas instalowania czegoś może to być konieczne...

akwajuk21
30-01-2010, 13:17
Gdybyś zajrzał do menu Pomoc na zapleczu i sprawdził prawa do katalogów, to rozwiązałbyś sam swój problem w kilka minut. Niestety na cba.pl, aby móc normalnie pracować, to trzeba otworzyć bramę hackerom, czyli ustawić prawa do katalogów na 777. Bawiłem tam niedawno.

Świadomie wybrałeś sobie taki hosting, więc nie narzekaj, że coś nie działa. Masz wybór - 40 zł na profesjonalny hosting, albo ciągła walka na cba i narażanie strony na włamanie.

Gdzie jest hosting za 40zł :confused:
Czy dane mozna ustawic mimo zaitalowanego szablonu ?? (czyt w jakimś pliku) ??

DobleYou
30-01-2010, 13:44
Najpierw instalujesz Joomla potem zmieniasz sobie szablon..nie wiem na czym tu polega problem..
Powiedz konkretnie na czym polega problem..i czego nie możesz zrobić...

Jola
31-01-2010, 01:47
Problemy:
1. jakiś złośliwy chochlik (nikt się nie przyznaje :)), który wyłączył domyślnie ustawiony edytor;
2. źle wpisane dane dostępowe do bazy danych