PDA

Zobacz pełną wersję : Virtuemart 1.1.4 - nie dodaje do koszyka



morphic
29-01-2010, 02:14
Witajcie,

Problem jak w temacie. Tak jakby nie działały skrypty obsługujące przyciski. Dzieje się to na stronie kategorii (listy) produktów, jak i na danych szczegółowych produktu.

Co ciekawe, na module randomproduct wszystko działa poprawnie. Gdzieś znalazłem o dopisce do bazy, ale po dopisaniu nic się nie dzieje.

Dodatkowo do stronki doinstalowany jest joom!fish. Może to on jest powodem?

Stronkę mam niestety lokalnie, także linka nie wrzucę, bo nie mam jak :)

zwiastun
29-01-2010, 02:34
Może to ON jest powodem, a może LEON. Po prostu sprawdź. Samo się nie stało. I nie stało się kiedyś tylko w określonym momencie, po jakiejś (jakichś) poprzednich Twoich czynnościach.
Ponadto - o czym i po co ta informacja
"Gdzieś znalazłem o dopisce do bazy, ale po dopisaniu nic się nie dzieje"
PS Nawet i do lokalnej da się wrzucić "linka" - przeczytaj na wiki o no-ip. Ale wcześniej posprawdzaj sam, co się da.

morphic
29-01-2010, 10:52
No właśnie przeglądałem wszystko krok po kroku i do żadnych konkretów nie doszedłem. może kolejny raz jest coś nie tak z konfiguracją serwera? Ale póki co stawiam na joomfisha.

Zwiastunku sorki za przemyślenia i skróty myślowe. Czasami wydaje mi się, że to co napisałem jest w miarę czytelne, ale najwidoczniej tak nie jest. A joomli się cały czas uczę i do Twojego doświadczenia w tej dziedzinie sporo mi brakuje.

A co do no-ip. No może i działa, ale nie kiedy jesteś za NAT-em i nie masz możliwości przekierowania portów.

zwiastun
29-01-2010, 11:43
Wyrzuciłeś tego Joomfisha?
Jeśli to robisz lokalnie, to nie aż tak trudne do realizacji
1. Kopiujesz bazę danych
2. Usuwasz z tabeli komponentów i modułów odwołania do Joomfisha
3. Podpinasz witrynę do tej kopii bazy danych

Kanonier
07-02-2010, 12:02
Dzieje mi się dokładnie tak samo, kombinuję już od kilku tygodni ale nic nie pomaga :-(
Nie dodaje do koszyka tylko w FF. Co dziwne - jeśli otworzę stronę w pierwszej karcie/oknie jest wszystko OK. Jeśli natomiast mam już otwartego FF (z jakąkolwiek stroną) to wtedy nie działa....
Wyłączyłem AJAX i jest OK ale dalej myślę co by zrobić żeby mieć włączony ten AJAX (wtedy nie przechodzi do koszyka po dodaniu każdego produktu).
Może ktoś może pomóc... proszę bo nie mam sił do tego:-P

marinoz
19-03-2010, 22:19
Mam podobny problem z vm1.1.4, kilka dni temu zaktualizowałem z vm1.1.3, firebug rejestruje taki błąd w momencie próby dodania do koszyka na stronie produktu, na liście produktów w kategorii raczej można dodać do koszyka bez problemów

uncaught exception: [Exception... "Out of Memory" nsresult: "0x8007000e (NS_ERROR_OUT_OF_MEMORY)" location: "JS frame :: http://www.moj_serwis.pl/components/com_virtuemart/fetchscript.php?gzip=1&subdir[0]=/themes/vm_green&file[0]=theme.js&subdir[1]=/js&file[1]=sleight.js&subdir[2]=/js/mootools&file[2]=mootools-release-1.11.js&subdir[3]=/js/mootools&file[3]=mooPrompt.js&subdir[4]=/js/slimbox/js&file[4]=slimbox.js :: <TOP_LEVEL> :: line 241" data: no]

Raz doda produkt, potem kilka następnych i przy kolejnym błąd, a raz od razu po uruchomieniu błąd na "pierwszym" produkcie a inny doda do koszyka.
Nie rozumiem gdzie może tkwić problem bo nie znalazłem jakiejś zależności.
Memory_limits jest na 120Mb więc to raczej nie to. Chyba że któryś skrypt się zapętla?
Jak to rozgryźć?