PDA

Zobacz pełną wersję : Błedy w indeksach tabel



Gru
29-01-2010, 12:38
Witam,
sprawdzałem poprawność tabel w swoim nowym projekcie przez PHPmyAdmin i pojawiły się następujący komunikat.



Problemy z indeksami tabeli `rt_vm_product_type_parameter` Klucze PRIMARY i INDEX nie powinny dotyczyć tej samej kolumny `product_type_id`
Problemy z indeksami tabeli `rt_vm_state` Klucze UNIQUE i INDEX nie powinny dotyczyć tej samej kolumny `country_id`
Dla kolumny `UNIQUE` zostało utworzonych wiele indeksów


Zrzut ekranowy był zbyt wielki by podpiąć go jako obrazek bez skalowania jest w archiwum.

Problem pojawił się dopiero na serwerze home.pl na lokalnej wersji zainstalowanej na XAMPP'ie ten problem się nie pojawia. Myślałem ze to ja coś zepsułem wiec zainstalowałem na szybko czysta instalator joomla i czysta vm bez dodawania danach przykładowych i ten błąd też się pojawił. A to oryginalne instalatory prosto ze stron projektu.

Więc, albo coś jest spaprane w po stronie home.pl albo po stronie repozytoriów.

Screen pochodzi z instalacji na czysto, ale to dokładnie ten sam błąd w tych samych tabelach.

Wiecie jak to naprawić?

KYCu
29-01-2010, 12:41
Brawo!, może jeszcze hasło do bazy danych podaj :)

Gru
29-01-2010, 12:58
To czysta baza danych jak ktoś chce to może z nią zrobić co zechce :) Najlepiej niech ją od razu naprawi.

Przeprowadziłem jeszcze kilka testów, wskazują raczej na winę po stronie home.pl, postawiłem jeszcze 2 joomle na domowym kompie raz instalując a raz nie instalując przykładowych danych (bo to pierwotnie różniło pierwszą instalacje lokalna która błędów nie miała i wszystkie instalowane na home.pl które błędy maja.) lecz ani jedna ani druga nie wykazuje błędów.