PDA

Zobacz pełną wersję : Aktualizacja kunena jak?



krzysiuus
30-01-2010, 00:19
Witam, chciałbym zaaktualizować moje forum kunena ale nie wiem jak?

Wystarczy wgrać odpowednią paczkę przez instalator joomla?
Czy dotychczasowe moduły przestaną działac?

Szukałem ale nigdzie nie pisze jak zaaktualizowac

Proszę o pomoc

alex51
30-01-2010, 08:21
Forum Kunena jest komponentem, moduły do niego stosowane, to najczęściej moduł ostatnich wiadomości. Instalację nowej wersji przeprowadza się tradycyjnie, czyli za pomocą instalatora Joomla. Zabieg aktualizacji wersji Kunena nie spowoduje usunięcia modułow ani też istniejących już wpisów na forum, bo znajdują się one w bazie danych, a aktualizacja ich nie zmienia. Można wcześniej odinstalować posiadaną starszą wersję, nie spowoduje to usunięcia wpisów w tabelach, choć dobrym nawykiem powinno być nie ufanie takim informacjom :) i dla świętego spokoju wcześniejsze zrobienie kopii wszystkich tabel Kuneny. Poznać je można po nazwach pochodzących jeszcze z czasów poprzednika Kuneny - Fireboarda, wszystkie tabele mają nazwy zaczynające się od jos_fb....Nie trzeba się też martwić o ustawienia forum, bo wpisy konfiguracyjne również pozostają nienaruszone w tabeli bazy danych.
Instalować należy komponent a następnie moduł.

rajfur
30-01-2010, 09:24
W przypadku Kunena odinstalowywanie jej przy aktualizacji nie jest konieczne. Zaktualizuje się bez usuwania starszej wersji. Zadbaj ewentualnie o templatkę forum jesli ją cokolwiek przerabiałeś. Jak zawsze zrób sobie wcześnie kopię bazy.