PDA

Zobacz pełną wersję : Fabrik formularze



freeJoomla
30-01-2010, 11:56
Witam,
mam pewien problem chciałbym użyć formularzy do wyświetlenia pewnych produktów, wypisanych w liście, a po kliknięciu w daną pozycję aby było przejście do szczegółów oferty i możliwość wysłania emaila do mnie. Zdecydowałem się na użycie formularzy a konkretnie Fabrik pod foomla 1.5, jednak mam problem z jego konfiguracją, potrafię już stworzyć listę która mnie interesuje poukrywać pewne pola w tabeli i szczegółach oferty jednak nie wiem jak zrobić aby poprzez formularz(szczegóły pozycji) były wysyłane emeila na moją skrzynkę od zainteresowanych osób danym produktem. Macie może jakieś pomysły na rozwiązanie? Zdecydowałem się na formularze i chciałbym to zagadnienie rozwiązać w jak najprostszy sposób, jeżeli macie jakieś pomysły to będę wdzięczny za pomoc. (nie chciałbym tego robić poprzez moduły sklepowe)

big_krzysiek
30-01-2010, 23:30
z tego co wiem to Raveren rozgryzl komponent fabrik...

Raveren
02-02-2010, 10:57
e-maile są wysyłane na określony adres, aby powiadomić ludzi, że formularz został przesłany. Mogą być one wysyłane podczas tworzenia lub edycji rekordu w formularzu, lub po prostu przy tworzeniu nowego formularza. Nie ma takiej opcji podczas przeglądania bazy po przejściu z tabeli do przeglądu szczegółowego. W oknie edycji formularza masz zakładkę "Submission-plugins" Definiujesz działanie "email" dla 3 możliwości :Nowy, Edycja lub Oba.
Ale możesz to rozwiązać połowicznie przechodząc do formularza i prawym przyciskiem myszy wybrać "wyślij odnośnik" (choć to marny sposób :( )
Więcej w tym momencie nie potrafię pomóc. Do "rozgryzienia" komponentu jeszcze trochę brak. Wcześniej nie musiałem korzystać z tych opcji, więc nie zawracałem sobie nimi głowy.

freeJoomla
04-02-2010, 14:29
Dziękuję za odpowiedź, naprowadziła mnie :). Udało się z szczegółów pozycji (formularza) wysłać email, i nawet takie kombinowane rozwiązanie mi odpowiada. Chciałbym jeszcze zrobić tak aby elementy z danej grupy wyświetlające się w formularzu (pola związane z danymi do kontaktu zainteresowanego produktem) nie zapisywały się w bazie danych, lub przy wejściu w szczegóły zerowały swe wartości lub były usuwane jakiś inny sposób (zaplanowane zadanie itp). Jest możliwość aby coś takiego zrobić czy trzeba zagłębiać się w kod (ewentualnie gdzie szukać tych zmiennych). Zabrałem się za Fabrik choć szczerze przyznam się ze nie rozumiem jakie zastosowanie mają formularze w życiu codziennym ;). Widziałem jakieś pluginy do Fabrika związane z użytkownikami i community Builder, czy jest w tym komponencie możliwość aby pracownicy (użytkownicy joomla) mogli dodawać wpisy do tabel i żeby było wiadomo który pracownik dodał dany wpis, z poziomu interfejsu oczywiście ? Jest może plugin do tego do przyjaznych linków, jakiś sh404sef ?

Raveren
04-02-2010, 17:42
Formularz ma zastosowanie do wyświetlania pełnej zawartości rekordu. W widoku tabeli umieszczasz tylko najważniejsze dane. Optymalnie jeden rekord w tabeli powinien zajmować jeden wiersz ekranu. Reszta danych to już do podglądu w formularzu. Zrobiłem bazę danych modów do TES Morrowind i są tam np. pole opisu i adresy do stron. Gdyby chcieć wyświetlić to w tabeli to jeden rekord zajął by ze 3 ekrany!
Uprawnienia do dodawania, edycji, przeglądania itp - ustawiasz w zakładkach we właściwościach tabeli. Wspomniana wcześniej opcja maila załatwia właśnie sprawę wysłania powiadomienia do administratora po dodaniu lub zmianie rekordu. Czy jest opcja identyfikacji - nie sprawdzałem.

freeJoomla
08-02-2010, 13:28
czy wykorzystujesz może elementy typu "display text" ? gdy ustawiam tą opcję w pozycjach widzę wartości danego pola a w szczegółach nic się nie wyświetla o co z tym może chodzić ?

Raveren
08-02-2010, 16:51
"Display text" pozwala na wyświetlenie stałego komunikatu zdefiniowanego w polu tekstowym "Options->Default"
Jesli wybrane pole rekordu (Element) zdefiniowany jest jako "Text area" i zawiera jakieś dane to będą one wyświetlane zamiast tekstu wpisanego w "Default"
Jeśli zmienisz typ pola na "display text" to pomimo istnienia w tym polu jakiegoś tekstu, dane będą przesłonięte napisem z pola "Default" np. "Opisy w przygotowaniu. Proszę czekać :) "