PDA

Zobacz pełną wersję : Zmiana systemu/serwera i kopiowanie artykułów



zboj87
30-01-2010, 17:37
Witam,

Dotychczas używałem Joomli poprzez WebServ na MS Windows. Po instalacji Linuksa, zainstalowałem wszystko ręcznie. Apache, MySQL, PHP itd. Ponownie zainstalowałem także Joomlę. Teraz moje pytanie: Co mam zrobić, aby strona wyglądała tak samo na serwerze Linuksowym?

Próbowałem kopiować pliki jos_ do katalogu z utworzoną bazą danych, próbowałem podmieniać pliki w /adres do strony/joomla, ale nie uzyskałem pożądanego efektu. Dodam, że dysponuję plikami po instalacji i konfiguracji witryny z Windowsa oraz plikami bazy danych (mam dostęp do całej partycji windowsowej).

Przepraszam za mój niski poziom wiedzy, ale zapewniam, że szukałem informacji i próbowałem zrobić to na własną rękę, jednak zostałem pokonany. Proszę was o pomoc/wskazówki.

Pozdrawiam!

moje
30-01-2010, 19:01
MSW posiada IIS, który obsługuje php.

Pliki jos_ ?

Wyglądał tak samo czyli jak?

zboj87
01-02-2010, 00:27
Tak, MSW posiada IIS, lecz napisałem, że korzystałem z paczki WebServ, a ta korzysta z Apache.

W każdym razie problem udało się rozwiązać. Trzeba było utworzyć nową bazę danych, wkleić do niej wszystkie pliki jos_ (domyślne w bazie joomli) oraz podmienić strukturę katalogów w głównym folderze Joomli.

nikszal
01-02-2010, 09:11
Tak, MSW posiada IIS, lecz napisałem, że korzystałem z paczki WebServ, a ta korzysta z Apache.

Ciekawe jak sprawi się Twój WebServ przy próbie instalacji rozszerzeń. Co prawda jest trochę młodszy od brodacza (Krasnal), ale nie wiele. Był już tu nie jeden post z problemami powodowanymi przez ten "super" serwer.

Nie jest dla Ciebie ważna data ostatniej aktualizacji instalowanego softu?

zboj87
01-02-2010, 09:31
Ciekawe jak sprawi się Twój WebServ przy próbie instalacji rozszerzeń. Co prawda jest trochę młodszy od brodacza (Krasnal), ale nie wiele. Był już tu nie jeden post z problemami powodowanymi przez ten "super" serwer.

Nie jest dla Ciebie ważna data ostatniej aktualizacji instalowanego softu?
Dlatego zrezygnowałem z tego oprogramowania i postawiłem Linuksa. Osobno zainstalowałem wszystkie najnowsze paczki (Apache2, MySQL, PHP5, phpMYAdmin, phpMySQL, proFTPd) i je ręcznie skonfigurowałem. Przeniosłem Joomlę z MS Windows na Linux i wszystko już śmiga, jak należy.