PDA

Zobacz pełną wersję : Górne Menu - user 3



66NaV
30-01-2010, 18:49
Witam.
Mam problem z szablonem lub czegoś nie zrobiłem.
Chcę stworzyć górne menu (user 3) dodałem przedrostek -nav i wyświetla się "pole" na to menu, lecz nie ma nazwy. Możecie mi pomóc?
Pozdrawiam

Bazyl
30-01-2010, 18:59
http://www.wiki.joomla.pl/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w

66NaV
30-01-2010, 19:07
Pozycja user3 jest już stworzona w szablonie.

Bazyl
30-01-2010, 19:10
Znaczy: przypisujesz moduł do tej pozycji ORAZ opisujesz go w css.
Dodanie przyrostka nic nie daje bez opisania w css.

O to chodzi?

KYCu
30-01-2010, 19:12
Ja nie rozumiem problemu

Chcę stworzyć górne menu (user 3) dodałem przedrostek -nav i wyświetla się "pole" na to menu, lecz nie ma nazwy.

przedrostek dodałeś z czy bez spacji? co oznacza, że "pole" się wyświetla? no i jakiej nazwy nie ma?

66NaV
30-01-2010, 19:24
Używam gotowca. W css wszystko powinno być. W template detalis jest stworzony taki moduł. Nie wyświetla się nazwa menu. Przedrostek dodałem bez spacji, tylko -nav

KYCu
30-01-2010, 19:26
Gdzie? gdzie się ona nie wyświetla?! jaśniej, na zapleczu na frontend ? i jaka nazwa? tytuł modułu? jest o to chodzi to włącz tytuł modułu w jego ustawieniach. Ewentualnie w kodzie templatki odnajdź i dopisz to co jest pogrubione <jdoc:include type="modules" name="user3" style="xhtml" />

Nie napiszesz dokładnie i domyślać się każesz.

66NaV
30-01-2010, 19:52
Wiele osób tworzy górne menu dla przykładu z tytułem "Forum", jest to user3.
Kiedy wybieram user3, dopisuję przedrostek -nav, to na mojej stronie ( nie panelu) wyświetla się tylko linia gdzie powinna być nazwa "Forum", ale jej tam nie ma.
Dodałem <jdoc:include type="modules" name="user3" style="xhtml" />
bo miałem to samo tylko, że z user4 (który działa) i nic nie dało.

Bazyl
30-01-2010, 19:55
Jeśli przyrostek dopisujesz bez spacji to tworzysz nową klasę, która na pewno nie jest w css opisana.

66NaV
30-01-2010, 20:08
W template.css jest opisany #user_modules3, ale nie ma user3.

KYCu
30-01-2010, 20:32
Pozycja modułów nigdy nie jest opisana w plikach css.

Najprościej jakbyś dał link do strony.

66NaV
31-01-2010, 08:47
http://www.gold-mine-online.22web.net/

Pod górną częścią (logo) jest czarna linia, tutaj właśnie powinna być nazwa menu "Forum".

Bazyl
31-01-2010, 09:19
<?php if ($this->countModules ( 'navigation' )) : ?>
<div id="navigation">
<jdoc:include type="modules" name="navigation" style="xhtml" />
</div>
<?php endif; ?>

Tak powinien wygladać szablon z Twoją pozycją modułu.

66NaV
31-01-2010, 09:35
<?php if($this->countModules('user3')) : ?>
<div id="navigation">
<jdoc:include type="modules" name="user3" style="xhmtl" />
</div>
<?php endif; ?>

Tak jest u mnie.

Bazyl
31-01-2010, 09:43
OK.
Zmieniasz pozycję main menu na user3.
To, jak się teraz menu wyświetli zależy od opisania w css.

//Wróć
Stwórz nowe menu i przypisz je do user3.

66NaV
31-01-2010, 10:09
Main Menu po zmianie na user3 wyświetla się.
Nowe menu nie. Może muszę dodać przedrostek _menu?

Bazyl
31-01-2010, 10:26
Nie pytaj - próbuj!
Na wiki masz szukajkę...

Macondo
11-05-2010, 17:09
hej

napiszę tutaj aby nie tworzyć nowego wątku (mam nadzieję że ktoś odpowie, zważywszy że temat jest już nieco leciwy)

mam problem dość zbliżony do kolego co założył temat, czyli chcę stworzyć miejsce user3 aby w nim umieścić menu główne na stronie
niestety twórca szablonu nie uznał za stosowne aby takowe miejsce wykorzystać i jestem zdany na siebie :(
jestem laikiem w programowaniu, a joomla zajmuję się dopiero od tygodnia i ledwo zacząłem ogarniać co się w tym dzieje

przeczytałem ten i kilka innych tematów, przeszedłem się na joomla wiki i dowiedziałem się że muszę user3 stworzyć w pliku templateDetails.xml co też zrobiłem
dodałem też linijkę

<jdoc:include type="modules" name="user3" style="xhtml" />
w pliku index.php
najwidoczniej jednak powinienem zrobić coś jeszcze ponieważ zamiast strony pojawia mi się teraz linijka z takim tekstem:

Fatal error: Call to undefined function artxMenuDecorator() in C:\Program Files\xampp\htdocs\kpenzo\templates\wds_fantasy_16 \html\mod_mainmenu\default.php on line 117
wszedłem do pliku który się tam kryje ale na tym koniec ponieważ nie mam zielonego pojęcia co powinienem teraz zrobić...

może mi ktoś coś podpowiedzieć? od rana siedzę i dłubię stronę i nieco już mi mózg paruje...możliwe że przeoczyłem jakiś temat pomocy który o tym mówi, ale proszę o wyrozumiałość

szablon z którego korzystam możecie pobrać TUTAJ (http://www.speedyshare.com/files/22383128/wds_fantasy_16.zip)

kotos
11-05-2010, 17:16
Kolego, a czy masz dodane w pliku templateDetails.xml
<positions>
<position>user3</position>
</positions>

Macondo
11-05-2010, 17:20
tak, właśnie tak zrobiłem

korzystałem z instrukcji

http://www.wiki.joomla.pl/Pozycje_modu%C5%82%C3%B3w

oraz

http://www.wiki.joomla.pl/index.php/Instrukcje_jdoc

zwiastun
11-05-2010, 17:48
Do czego Ci była potrzebna akurat pozycja user3? Przecież to nie ma żadnego znaczenia, jak się pozycje nazywają, znaczenia ma, czy są i co w nich umieścisz.
Menu główne możesz sobie umieścić w każdej innej istniejącej pozycji. Autorzy szablonu przewidzieli na nie miejsce.
Przywróć oryginalny szablon i korzystaj, z tego co masz dostępne. Tego typu modyfikacje wymagają głębokiej a nie powierzchownej wiedzy na temat projektowania szablonów.

Macondo
11-05-2010, 22:15
potrzebuję po prostu umieścić menu główne tuż pod obrazkiem, w pozycji poziomej
fakt, nie ma znaczenia jak się nazywa pozycja, ale niestety autor szablonu nie przewidział takiego ułożenia menu :(
niby jest jakieś poziome ułożenie, ale jest to w ogóle nieczytelne (bez własnego tła, bez przerw i innych elementów które posiada menu boczne) i znajduje się obok, a nie ponad bocznym menu i wygląda jakby było tekstem na stronie, a chciałbym aby wyglądało ono graficznie tak jak menu boczne

---------- Post dodany o 20:15 ---------- Poprzedni post był o 16:29 ----------

heh...ok, poddałem się, przerabiam inny szablon tak aby mi pasował graficznie...

Macondo
12-05-2010, 11:14
wygląda na to że coś popsułem :(

wprowadziłem już prawie wszystkie zmiany jakie chciałem i teraz zorientowałem się że gdzieś po drodze musiałem potrącić coś czego nie chciałem i teraz górne menu ma mały artefakt, a mianowicie jego prawa krawędź pod koniec zaczyna się jakby od nowa, co wygląda brzydko i wyłazi poza margines :/

może mi ktoś powiedzieć co za tą sytuację może odpowiadać? przegrzebałem się za fragment kodu w pliku template.css który odpowiada za tą część menu, ale nie znalazłem winnego :/

sam przerobiony przeze mnie szablon możecie pobrać TUTAJ (http://www.speedyshare.com/files/22394985/Moje.rar) (to inny niż to co podałem wcześniej) a poniżej zrzut ekranu z kawałkiem strony o którym mówię

2556

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

nie ważne, wziąłem starszą wersję w której wszystko działało i dopisałem brakujące kawałki i teraz jest wszystko ok