PDA

Zobacz pełną wersję : Serwer wymiany zasobów typu Chomik



Wielebny
31-01-2010, 15:04
Witam

Będę musiał zrobić serwer na który userzy z internetu mogli by wrzucać swoje pliki i dzielić się z innymi w obrębie jednego forum (1,5 Tera). Pliczki to muzyka z możliwością odsłuchu i inne czyli coś w podobnego jak Chomik czy RapidShare a nie FTP. I tu moje pytanie. Jeśli jest możliwość aby to oprzeć na Joomla to jakiego byście polecali unixa aby to podeprzeć bo serwer mógłbym zakupić używany IBM P IV 3000 HT / 1024 / 36 SCSI + dyski ale nie wiem od czego by tu zacząć bo to zawsze jest najtrudniejsze :)

moje
31-01-2010, 15:25
1. To jest komputer desktopowy, a nie serwer.
2. Do twojego celu najlepiej napisać dedykowany skrypt, a nie bawić się w przerabianie obecnych rozwiązań.

nikszal
31-01-2010, 18:05
... Pliczki to muzyka z możliwością odsłuchu i inne czyli coś w podobnego jak Chomik czy RapidShare a nie FTP. Zastanawiałeś się nad ewentualnymi problemami z ZAIKS-em? Pliki będą na Twoim serwerze.

alex51
31-01-2010, 18:30
Obojętnie gdzie będziesz mieć pliki i tak podpadniesz. Jak chcesz ryzykować sprawę w sądzie i wypłatę zadośćuczynienia to zakładaj taki serwis.

Wielebny
31-01-2010, 20:20
Panowie nie pytam się o zaiks a o rozwiązania technologiczne. Forum jest muzyczne wiec ludzie będą umieszczać tam próbki swojej twórczości. Jaki podkład w postaci systemu najlepiej użyć ? Jaki był by ten skrypt dedykowany ?

moje
01-02-2010, 04:13
... Jaki był by ten skrypt dedykowany ?
Musiałby być wydajny, szybki, bezpieczny, obsługujący pliki i ich odtwarzanie.

nikszal
01-02-2010, 08:07
Witam

Będę musiał zrobić serwer na który userzy z internetu mogli by wrzucać swoje pliki i dzielić się z innymi w obrębie jednego forum (1,5 Tera). Forum Tera ma coś wspólnego z Joomla?

Wielebny
01-02-2010, 14:45
Przepraszam źle się określiłem - pojemność wstępna owego serwera to 1.5 terabajtów. Mój błąd.

nikszal
01-02-2010, 15:05
Przepraszam źle się określiłem - pojemność wstępna owego serwera to 1.5 terabajtów. Mój błąd.Rozumiem, że chcesz postawić swój prywatny serwer. Można i tak, jeśli masz szerokopasmowe łącze, odpowiednia maszynę i nieograniczony limit na rachunek za energię elektryczną. O drobnostce, jaką jest prawidłowe skonfigurowanie serwera, zabezpieczenia przed włamaniem i ciągła administracja nie wspomnę. W razie uploadowania i rozpowszechniania plików mundurowi pójdą do Twojej chaty jak po sznurku.

zwiastun
01-02-2010, 15:07
Dajcie @Wielebnemu spokój! Niech robi, co chce, duży jest. Tylko nieco złe forum sobie wybrał na porady.