PDA

Zobacz pełną wersję : kod php a kod html



motyl78
31-01-2010, 16:36
witam.w jaki sposob mam rozbic kod php



<?php if ($this->countModules('left')): ?>
<!-- BEGIN: LEFT COLUMN -->
<div id="ja-col1">
<jdoc:include type="modules" name="left" style="xhtml" />
</div><br />
<!-- END: LEFT COLUMN -->
<?php endif; ?>aby uzyskac całą zawartosc kodu html

chciałbym pozmieniac troche kolumne po lewej stronie "producenci" ale tak zeby tylko w tej kolumnie zmieniła sie np wielkosc czcionki

czy jest wogle taka mozliwosc?

link do strony www.trsu.pl (http://www.trsu.pl)

dziekuje za pomoc i pozdrawiam

moje
31-01-2010, 16:40
Kolega przed zadawanie pytań na poziomie poniżej 0, poczyta o Joomla, bo skoro i jedno i drugie wyświetla linki, to chyba jest to spowodowane jakaś różnicą. Kolega nawet nie sprawdził różnic w ustawieniach obu tych modułów.
A za wielkość czcionki odpowiada kod CSS, tak dla jasności.

Przydatne linki:
www.wiki.joomla.pl
www.demo.joomla.pl
www.pomoc.joomla.pl

Hasło do szukania odnośnie różnic wyświetlania to przyrostki.

motyl78
31-01-2010, 16:55
dzieki za pomoc,wiem ze za wielkosc czcionki odpowiada css ale jak mam zmienic czcionke tylko w tej jednej ramce...jak mam dostac sie do kodu html...

moje
31-01-2010, 17:00
Przeczytaj to co napisałem wyżej, czy czytałeś i szukałeś to co Ci poleciłem?

No i taka informacja, że kod html jest generowany dynamicznie poprzez php. Więc to nie tak jak myślisz, że html jest szkieletem wyświetlającym informacje pobrane z php.

motyl78
31-01-2010, 17:02
Przeczytaj to co napisałem wyżej, czy czytałeś i szukałeś to co Ci poleciłem?

No i taka informacja, że kod html jest generowany dynamicznie poprzez php. Więc to nie tak jak myślisz, że html jest szkieletem wyświetlającym informacje pobrane z php.

a dziekuje nie zauwazylem tej ostatniej linijki,poczytam

pozdrawiam

nikszal
31-01-2010, 17:09
dzieki za pomoc,wiem ze za wielkosc czcionki odpowiada css ale jak mam zmienic czcionke tylko w tej jednej ramce...Przyrostek klasy modułu? Pewnie wiesz, co to takiego, skoro już wiesz, że czcionkę (krój, wielkość, kolor, wysokość linii, odstępy między znakami) zmienia się w css.

motyl78
31-01-2010, 17:46
Przyrostek klasy modułu? Pewnie wiesz, co to takiego, skoro już wiesz, że czcionkę (krój, wielkość, kolor, wysokość linii, odstępy między znakami) zmienia się w css.

szczerze mowiac nie wiedzialem o tej opcji,jeszcze raz dzieki z apomoc pozdrawiam

moje
31-01-2010, 18:17
szczerze mowiac nie wiedzialem o tej opcji,jeszcze raz dzieki z apomoc pozdrawiam
Dlatego się czyta, czyta i jeszcze raz nie zawraca d*** innym ;)