PDA

Zobacz pełną wersję : dostep do poszczegolnych sekcji dla wybranych grup



laszlo
31-01-2010, 20:55
witam
przejrzalem forum i niestety nie udalo sie mi znalezc rozwiazania problemu nad ktorym glowkuje juz od kilku dni. sprawa, ktora mnie przerosla, wyglada nastepujaco.
mam strone a w niej kilka sekcji. chce zalozyc kilka grup (autorow) aby kazda grupa, poprzez frontend po zalogowaniu sie, miala mozliwosc wysylania artykuly majac mozliwosc wylacznie wybierania sekcji dla artykulow do ktorej ta grupa jest przypisana.
znalazlem pewien modul, ktory wnioskujac z opisu rozwiazalby moj problem, niestety jest platny. wiazalem duze nadzieje z noixacl ale z prob ktore przeprowadzilem, udawalo sie mi jedynie blokowac dostep do komponentow po stronie backend.
czy ktos juz mial taki problem jak ja i udalo sie mu to rozwiazac?
pzdr

laszlo
07-02-2010, 10:58
moze komus przyda sie wiec jesli chodzi o darmowe komponenty to moj problem rozwiazalem w nastepujacy sposob:

- zalozymy menu (noixacl)z linkami do wysylania artykulow przypisanych na stale do danej sekcji/kategorii (contentsubmit) i dla poszczegolnych grup uzytkownikow ktorzy beda mieli mozliwosc wysylania wyznaczymy dostep do poszczegolnych linkow
- instalujemy contentsubmit_1.5.0.a.zip (do ustawiania na stale sekcji/kategorii)
- tworzymy dwie sekcje i dwie kategorie z dostepem registered
- tworzymy zwykle menu
- do kazdego menu dodajemy linki typu contentSubmit z dostepem registered i wybieramy sekcje/kategorie do przypisania na stale. te linki beda sluzyly do wysylania artykulow. tu rowniez dostep registered
- instalujemy: noixacl2.0.6.zip, mod_mainmenu_noix.zip, menuAdapter1.5.1.zip
- wchodzimy na manage groups i tworzymy dwie grupy ktorych parentem jest registered
- wchodzimy na manage users i tworzymy dwoch userow i wrzucamy ich do tych grup, jeden do jednej, drugi do drugiej
- wchodzimy na managera modulow (w extensions) i mamy tam jedno menu typu mod_mainmenu_noix, edytujemy je i po prawej stronie w parametrach modulu jako menu name wybieramy menu ktore wczesniej stworzylismy. klikamy aby bylo enabled
- wchodzimy w adapters i aktywujemy adapter menu
- idziemy do manage groups, wybieramy grupe ktora stworzylismy, klikamy frontend, wybieramy menu ktore stworzylismy, klikamy na linki ktore dodalismy i okreslamy prawa.
- zauwazylem ze gdy dla superadmina doda sie wszystkie prawa na backendzie to i tak nie moze dodawac nowego menu, dlatego jesli cos admin zmienia na zapleczu z menu, to najlepiej wylaczyc na ten czas adapter i pozniej wlaczyc ponownie

pzdr