PDA

Zobacz pełną wersję : blad "this.root"



wiecznychlopiec
01-02-2010, 15:12
witam

moze kilka slow wprowadzenia, budowanie wlasnej www poprzez joomle to dla mnie nowosc wiec jestem laikiem. Podczas dokonywania zmian w parametrach roznych menu, w sumie zmienialem nazwy odnosnikow itp, ewentualnie adresow stron do ktorych prowadza zniknelo "top menu", natomiast pojawil sie trojkacik z wykrzyknikiem po kliknieciu na niego widze taki komunikat:
Szczegóły błędu na stronie sieci Web
Agent użytkownika: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 8.0; Windows NT 5.1; Trident/4.0; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 3.0.4506.2152; .NET CLR 3.5.30729; AskTB5.6)
Sygnatura czasowa: Mon, 1 Feb 2010 14:02:37 UTC

Wiadomość: 'this.root' jest pusty lub nie jest obiektem
Wiersz: 91
Znak: 79
Kod: 0
Identyfikator URI: http://www.przepisybezglutenowe.pl/templates/rolnictwo_15/js/cssmenus.js

ni jak nie wiem jak to ugryzc i dlaczego to sie pojawilo, oczywiscie top menu nie wyswietla sie, probowalem je wlaczac i wylaczac, ale nawet po wylaczeniu tego modulu komunikat jest widoczony na stronie

bede wdzieczny za pomoc w tym temacie

zwiastun
01-02-2010, 15:17
No to rozpocznij ćwiczenia od nowa :) , zainstaluj raz jeszcze. Trudno zgadywać, co rzeczywiście zrobiłeś i jak to naprawiać.

wiecznychlopiec
01-02-2010, 15:20
czyli kolejny raz :) postawic joomle na serwerze od nowa? czy samo wgranie szablonu cos zmienia? czy ulozy sie on tylko do tego co jest
cierpliwy jestem wiec jakos nie przeraza mnie popnowne stawianie od poczatku, na razie najwiecej czasu zajmuje mi poszukiwanie co do czego sluzy

w szablonie domyslnym menu widac i nie ma z nim problemu

zwiastun
01-02-2010, 15:36
nie usuwaj przez jakiś czas katalogu instalacyjnego, powtórna instalacja nie będzie zajmować czasu. A w ogóle - nie lepiej skorzystać z mov'AMP-a i uczyć się lokalnie?