PDA

Zobacz pełną wersję : Cuda jakieś ...



dreamhost
06-08-2006, 23:06
Zainstalowałem sobie komponent i moduł ArtBanners 2 PL. Zainstalowałem go tylko celem wypróbowania, zresztą szybko doszedłem do wniosku, że standardowy komponent Bannery w zupełności mi wystarczy. Po usunięciu ArtBanner stało się jednak coś dziwnego. "Rozsunął się" w pionie napis ADVERTISEMENT oraz ikonki PDF PRINT EMAIL (ok. 4 piksele w pionie). W dodatku dzieje się to w jakiś dziwny sposób. W czasie ładowania strony wszystko jest ok - napisy rozsuwają się dopiero po zakończeniu ładowania strony. Zupełnie nie mam koncepcji co mogło się stać... W desperacji usunąłem też komponent Bannery, którego nijak nie mogę nigdzie znaleźć... :confused:

dreamhost
07-08-2006, 00:10
Już się wyjaśniło :) Problem był we wtyczce "poprawiającej wyświetlanie obrazków w formacie PNG" - przypadkowo w międzyczasie ją doinstalowałem. Jej wyłączenie załatwiło problem :)

dreamhost
09-08-2006, 17:49
... ale nadal nie wiem, gdzie można pobrać standardowy komponent wyświetlający bannery :(

gebus
09-08-2006, 19:07
Ja na Twoim miejscu wrócił bym do ArtBanner. Jest lepiej konfigurowalny. Za jego pomocą możesz wyświetlać jednocześnie kilka banerów w różnych miejscach strony, czego nie udało mi się zrobić przy pomocy standardowego komponentu. Mam tu na myśli reklamy google (baner, wieżowiec i stopka)
Pozdrawiam, kg

fanti
09-08-2006, 20:18
Rozpakuj joomla u siebie na dysku - poszukaj komponentu banners i skopiuj odpowienie katalogi na serwer (component i modul).

dreamhost
09-08-2006, 20:30
Rozpakuj joomla u siebie na dysku - poszukaj komponentu banners i skopiuj odpowienie katalogi na serwer (component i modul).

Próbowałem, ale niestety w panelu admina komponent jest niewidoczny :(

josh
09-08-2006, 20:46
jak usunales mod_banner to zobacz moze masz go jeszcze w traszu, jak tak to go przywroc, jak nie to trza bedzie w bazie danych uaktualnic pare wpisow, sa na poczatku w pliku joomla.sql w folderze installation/sql

dreamhost
09-08-2006, 20:53
Zainstalowałem sobie komponent i moduł ArtBanners 2 PL. Zainstalowałem go tylko celem wypróbowania, zresztą szybko doszedłem do wniosku, że standardowy komponent Bannery w zupełności mi wystarczy. Po usunięciu ArtBanner stało się jednak coś dziwnego. "Rozsunął się" w pionie napis ADVERTISEMENT oraz ikonki PDF PRINT EMAIL (ok. 4 piksele w pionie). W dodatku dzieje się to w jakiś dziwny sposób. W czasie ładowania strony wszystko jest ok - napisy rozsuwają się dopiero po zakończeniu ładowania strony. Zupełnie nie mam koncepcji co mogło się stać... W desperacji usunąłem też komponent Bannery, którego nijak nie mogę nigdzie znaleźć... :confused:

ArtBanner jest całkiem fajny, ale nijak nie potrafię go skonfigurować... Przy jakiejkolwiek próbie konfiguracji modułu wyświetla się np. coś takiego:

Unknown column 'banners' in 'where clause' SQL=SELECT * FROM jos_artbanners WHERE (id IN (banners=1)) AND (('2006-08-09' <= SUBSTRING(publish_down,1,10) OR publish_down = '0000-00-00 00:00:00' ) AND '2006-08-09' >= SUBSTRING(publish_up,1,10) AND ( (reccurtype = 0) OR (reccurtype = 1 AND reccurweekdays LIKE '%3%') ) AND '18:48:04' >= SUBSTRING(publish_up,12) AND ('18:48:04' <= SUBSTRING(publish_down,12) OR SUBSTRING(publish_down,12) = '00:00:00') AND access <= '0' AND state = '1') ORDER BY last_show ASC, msec ASC


Jeśli nic nie wpiszę, wyświetla się znajomy komunikat (w miejscu gdzie powinien pojawić się banner, który ustawiłem w odpowiednim menu w komponencie):

Ustaw parametry 'kategorii' lub 'banerów' w Panelu Admina.
Więcej informacji w pliku readme.txt.

Wiem, że nie tylko ja mam problem z tym modułem/komponentem :(

dreamhost
09-08-2006, 20:54
jak usunales mod_banner to zobacz moze masz go jeszcze w traszu, jak tak to go przywroc, jak nie to trza bedzie w bazie danych uaktualnic pare wpisow, sa na poczatku w pliku joomla.sql w folderze installation/sql

mod_banner to ja mam, ale usunąłem komponent ...

josh
09-08-2006, 20:57
a dobrze go zainstalowales?
bo mi wyglada na to ze nie do konca

jak sie nie boisz to wyslij mi na pw admina to zerkne :D

edit:
tak na przyszlosc jakby ktos jeszcze mial problem z publikacja banerow w Artbanners,
nalezy pamietac, zeby ustawic date koncowa wyswietlania banera
(moze byc dowolna np. na rok do przodu, wazne aby byla ustawiona)

pozdr

dreamhost
10-08-2006, 12:05
a dobrze go zainstalowales?
bo mi wyglada na to ze nie do konca

jak sie nie boisz to wyslij mi na pw admina to zerkne :D

edit:
tak na przyszlosc jakby ktos jeszcze mial problem z publikacja banerow w Artbanners,
nalezy pamietac, zeby ustawic date koncowa wyswietlania banera
(moze byc dowolna np. na rok do przodu, wazne aby byla ustawiona)

pozdr

Jeszcze raz dzięki za pomoc, a co do ustawienia daty końcowej - po godzinie udało mi się to wydedukować samemu :D aczkolwiek jest to niewątpliwie bug w module...

proxa
28-09-2006, 15:55
no ja ustawiam widze ze jest publisht... i wszystko cacy tylko baner w polu advertisement nie wyswietla sie co mam zrobic baner jest SWF :/ prosze o pomoc zwlaszcza na gg 681458 naprawde wazne ... :/

bazyl009
04-10-2007, 11:52
Dzięki za pomoc. BOT działa i ma się dobrze. Reklamy wyświetlają sę wewnątrz artykułów.

Można sprawdzić http://www.swieradow-zdroj.com.pl (http://www.swieradow-zdroj.com.pl/)