PDA

Zobacz pełną wersję : lista artykułów w kategorii jako przegląd



loograk
01-02-2010, 23:20
Witam,
jestem jeszcze kompletnie zielony z joomla, więc proszę o wyrozumiałość:) Mam wersje 1.5.15. Mam następujący problem:

Stworzyłem kilka sekcji i w nich kilka kategorii, m.in sekcja oferta, a w niej kategorie owoce, warzywa itd. W menu głównym mam 6 głównych pozycji. Dla jednej pozycji "oferta" wybrałem typ pozycji menu: Lista - Kategorie artykułów w sekcji (dla sekcji "owoce").
Stworzyłem dla tej pozycji (oferta), pozycję podrzędną "Owoce" (i dla niej wybrałem typ pozycji menu:Przegląd - Artykuły w kategorii (dla kategorii "owoce").

I teraz gdy wchodzę na tę podrzędną pozycję menu "owoce", to wyświetla mi ładnie przegląd artykułów w kategorii "owoce", natomiast gdy wchodzę na pozycję nadrzędną menu "oferta" ( typ pozycji menu: Lista - Kategorie artykułów w sekcji ) i wyświetla mi się na stronie lista kategorii, to po wejściu na daną kategorię wyświetla mi się tabelaryczny spis artykułów. Czy da się jakoś ustawić, aby kategorie były również wyświetlane jako przegląd artykułów?

pozdrawiam

zwiastun
02-02-2010, 05:21
Ustawić się nie da, trzeba przerobić skrypty (nadpisywanie szablonem). Objaśnienie na naszym wiki.

loograk
02-02-2010, 10:41
wielkie dzięki za odpowiedź, zrobiłem teraz tak, że kategoria ma teraz layout "default" jak "blog". Po prostu skopiowałem z katalogu joomla\templates\moj_szablon\html\com_content\cate gory pliki: blog.php, blog_item.php i blog_links.php i wkleiłem je do joomla\templates\moj_szablon\html\com_content\cate gory i zmieniłem nazwy na default.php, default_item.php i default_links.php. Czy to jest poprawnie?