PDA

Zobacz pełną wersję : problem z ulozeniem menu na right



coliberek1
02-02-2010, 20:49
Witam, mam bardzo denerwujący problem. Zrobilam stronę , której joomla siedzi w pliku serwer/domena a wchodzi się do niej przez domenę. Pomijając fakt, ze zauwazylam ze linki we flashu przy takim ukladzie nie dzialają, mam inny problem., z którym walczę od wczoraj rana. Chodzi o sprawę topmenu, ktore pomimo nadmiaru znacznika right i tak uparcie tkwi na środku.
W index.php jak mozna w źródle zerknąć jest wszystko na right, do tego w css :


#center {
text-align: left;
margin: 0 auto;
padding: 0;
width: 860px;
}
#center .topmenu {
text-align: right;
float: right;
margin: 0 auto;
padding: 0;
width: 860px;
height: 35px;
background: transparent url(../images/topmenu1a.jpg) top center no-repeat;
}
#center .topmenu .r_bg {
background: transparent;
text-align:right;
float:right;
}

Do tego probowalam calosc topmenu osadzic w divie abc

#abc{
padding: 0 0 0 0;
text-align: right;
float: right;
margin: 0 auto;
padding: 0;
width: 860px;
height: 35px;
background: url(../images/topmenu1a.jpg) top center no-repeat;
ale pomimo wszystko i tak dalej jest na srodku. I poprostu już konczy mi się cierpliwość :mad: ale wrodzony upór nie pozwala mi tak zostawic sprawy. Juz "na chlopski rozum" chcialam zrobic menu jako obrazki png ( tak jak jest w wersji angielskiej ) ale wtedy odnosniki nie dzialają w FF <są, ale znacznie powyzej tekstu,wiec tak nie moze przeciez byc) i ponoc w Google Chrome tez nie dzialają ( "ponoc" poniewaz u mnie dzialają a u Pana od strony NIE )
Bardzo poprosze o pomoc , ponieważ mój przegrzany umysł grozi wybuchem:):eek:

KYCu
02-02-2010, 20:55
Witaj

Może pomogę, dopisz na koncu template.css

div.topmenu .moduletable {
float:right;
}

coliberek1
02-02-2010, 21:07
!!!!!! Działa !!!!!! bardzo , bardzo , baaardzo dziękuję! I to nie tylko ja dziekuję , ale wszyscy domownicy ponieważ byłam "ponoć" :p nie do zniesienia! uufff, az mi sie lżej zrobiło, że w końcu jest po prawej.
DZIĘKUJĘ!

KYCu
02-02-2010, 21:08
Chwila, nie do konca pomogło, sprawdź w FF

... a następnie z template_css.css usuń

.moduletable {
margin:0 auto;
}


Polecam taki dodatek do FF jak firebug ;) -> http://www.wiki.joomla.pl/Narzędzia_projektanta/Firebug

coliberek1
02-02-2010, 21:20
Ach faktycznie...dziękuję jeszcze raz. :) jeszcze cos się spsulo w wersji EN, ale to juz zaraz dojdę co i gdzie. Taka prosta ww a tyle problemu... Wogóle zauwazywam ze w przypadku takiego przekierowania z subdomeną rozne dziwne rzeczy się dzieją. Np opoznione odswiezanie strony czy niedzialające linki zadeklarowane we flashu. Czy to się zdarza ogólnie, czy to ja cos w takim przypadku mogę robic nie tak?

KYCu
02-02-2010, 21:29
W ogóle zauwazywam ze w przypadku takiego przekierowania z subdomeną rozne dziwne rzeczy się dzieją.
Dziać się mogą bo kto w tych czasach, tym bardziej, że strona firmowa, ma jakieś przekierowania tudzież w tym przypadku alias z maskowaniem domeny.
Dlaczego domena nie jest podpięta pod DNS?

coliberek1
02-02-2010, 21:36
...No wlasnie , wlasnie. Ale czasami nie ma mozliwosci zrobienia pewnych spraw na wlasny spsob. :)
jeszcze raz dziękuję za pomoc! Pozdrowienia !

coliberek1
03-03-2010, 21:46
Polecam taki dodatek do FF jak firebug ;) -> http://www.wiki.joomla.pl/Narzędzia_projektanta/Firebug

Względem Firebuga dzis rano zrezygnowalam z podejscia "ach i tak pewnie nie zrozumiem, wiec nie ma sensu" i musze przyznać , że RE-WE-LAC-JA!!! Wszystkim takim jak ja ;) bardzo polecam używanie Firebuga - brak slów zeby opisać jak wspaniale ulatwia pracę! Dziękuję @KYCu oraz wszytskim którzy wczesniej mi to polecali ale nie wierzylam :) :)

pozdrawiam
Gosia