PDA

Zobacz pełną wersję : oacute zamiast ó



skorp
07-08-2006, 10:33
Poprawna Instalacja
Spolszczona Joomla 1.0.10 stable
JCE Editor Mambot, version 1.0.4 spolszczony

Jaki edytor zainstalować ( a próbowałem juz wielu) lub co zmodyfikowac aby nie pojawialo sie w tekscie zamiast ó (o kreskowane) kod oacute? Jesli chodzi o wyswietlanie storny to oczywiscie jest ok, gorzej z wyszukiwaniem gdyż nie znajduje wyrazów z ó .

Pozdrawiam
Rafał

adamw
06-09-2006, 14:07
Walczę z tym samym problemem - czy kolega już go rozwiązał? Pozdrawiam

Viking
06-09-2006, 14:31
z moich wiadomości wynika żewyświetlanie ó zamiast ó nie jest zależne tyle od Joomli, czy edytora co od PHP i MySQL na serwerze - spróbujcie poszukać na forach PHP - jak wam się uda rozwiązać problem to bardzo proszę wróćcie i napiszcie.

skorp
07-09-2006, 07:32
Wydaje mi się , że jednak zależy to od edytora, gdyż jak wyłącze edytor i wpiszę ó to zostaje to zapisane do bazy. Natomiast z włączonym edytorem, nawet jak wybiorę edycję w html to zostaje zapisane oacute.:confused:

Pozdrawiam
Rafał

adamw
07-09-2006, 07:51
Rozwiązanie jest dość proste. Wyedytowałem dwa pliki tiny_mce.js i tiny_mce_src.js z katalogu mambots/editors/tinymce/jscripts/tiny_mce usuwając z nich wpisy 211,Oacute, oraz 243,oacute, (należy pamiętać o przecinkach). Podobnie można potraktować popularnego jce - tam istnieje tylko plik tiny_mce.js.
Pozdrawiam.

skorp
07-09-2006, 09:31
Faktycznie w tiny działa tak jak napisałeś, natomiast w jce nie chce. Znalzłem też, wpisy w charmap.js ktróre skasowałem ale nie pomogło. Przełączyłem sie na tiny i wystarczy mi takie rozwiązanie. Dzieki.:D