PDA

Zobacz pełną wersję : niewłaściwy PHP



mirgru
03-02-2010, 08:17
Na serwerze IIS z systemem windows 2003 server działa aplikacja "X" która korzysta z PHP 4 w okrojonej wersji. Po dodaniu bibliotek do obsługi mysql aplikacja "X"się wywala.

Po zainstalowaniu Joomli i PHP 5. Joomla pobiera php.ini z PHP 4.
Co zrobic aby na IIS aplikacja x korzystala z php.ini z php4 a joomla korzystala z php.ini w php5

keran
03-02-2010, 10:36
Konfiguracja .htaccess powinna pomóc, było o tym na forum. Poszukaj tematów związanych z migracją php4 do php5 lub interpreterem php.
Ustaw dla danego katalogu z aplikacją odpowiedni plik .htaccess:

1. dla php5 z wpisem:

AddHandler php5-fastcgi php
Action php5-fastcgi /fcgi-bin5/php5
AddHandler application/x-httpd-php5 php2. dla php4 analogicznie

jeśli php5 masz domyślne to nie musisz robić pkt1 dla skryptów, które działają w php5.

mirgru
04-02-2010, 08:18
Na serwerze IIS z systemem windows 2003 server działa aplikacja "X" która korzysta z PHP 4 w okrojonej wersji. Po dodaniu bibliotek do obsługi mysql aplikacja "X"się wywala.

Po zainstalowaniu Joomli i PHP 5. Joomla pobiera php.ini z PHP 4.
Co zrobic aby na IIS aplikacja x korzystala z php.ini z php4 a joomla korzystala z php.ini w php5

Podałeś mi konfigurację serwera Apach'a ale jak pisałem tam jest serwer IIS i muszę skonfigurować albo serwer (by korzystał z dwóch róznych PHP w zależności od aplikacji (Joomla, aplikacja 'X')) albo Joomle by korzystała z PHP 5.
Jeszcze jest trzecia opcja aby doinstalować serwer Apach tylko zmienić mu porty z IISem by się nie gryzły.

Co wg Was będzie najbezpieczniejsze i najpewniejsze ??

zwiastun
04-02-2010, 08:40
Być może znajdzie się ktoś, kto potrafi Ci pomóc. Zważ jednak, że:
a) choć Joomla! działać potrafi w różnym środowisku, to zespół projektantów przestrzega, że działanie w środowisku IIS nie zostało ani wystarczająco przetestowane, ani tym bardziej udokumentowane,
b) Twoje pytanie dotyczy nie obsługi Joomla!, ale obsługi serwera, na dodatek serwera IIS w środowisku Windows i - jak przypuszczam - środowisku lokalnym, a nie na serwerze firmowym.
Jeśli jest to serwer firmowy, to właściwym adresatem pytania jest administrator serwera.
Jeśli jest to lokalny testowy serwer, to może - zamiast kombinować - dla potrzeb Joomla! wykorzystać środowisko movAMP?

qbicone
16-03-2010, 13:22
Konfiguracja .htaccess powinna pomóc...
Na IIS .htaccess? - chyba nie doczytałeś
Zwiastun ma zdecydowaną rację. Sam działam na IIS 7.5 od pół roku na Windowsie Serverze 2008 Web Edition i php w wersji 5.2.10. Sam system jest świetny - przede wszystkim bezpieczny (wiem linuksowcy się zaraz rzucą, że MS nigdy nie jest bezpieczny). Jeśli chodzi o Joomla 1.5.x to działa, ale w wersji podstawowej +. Goły Joomla działa bez zarzutu (nie licząc SEF - którego nie moge zrobić od pół roku tak jakbym chciał). Dodatków działa jakieś 90% dostępnych na rynku(tych Non-Comercial bo tylko takich używam). Mimo wszystko polecam IIS'a bo to fajna zabawa odkrywać Joomla! na nowo.

keran
16-03-2010, 19:13
Na IIS .htaccess? - chyba nie doczytałeś
Fakt, pomyliłem się ale po co to znowu wałkujesz skoro już mirgru zwrócił na to uwagę? Chcesz mi zrobić na złość?

Twoja wypowiedź na temat problemu Joomla vs IIS też nic nie wnosi.

Natomiast jeśli chodzi o odpowiednik Apachowego mod_rewrite może kogoś zainteresować ISAPI_Rewrite dla IIS - dokumentacja na stronie http://www.isapirewrite.com/docs/ - j. ang.