PDA

Zobacz pełną wersję : Automatyczne dodawanie linków do newsów



YagAA
03-02-2010, 12:00
Witam,

mam napisane x newsów na stronie, chciałbym aby do każdego z nich automatycznie doszedł link w prawym dolnym rogu, i dla każdego kolejnego wpisu żeby był automatycznie dodawany, jak tego dokonać ? Schematycznie mniej więcej tak to by wyglądało

Tytuł newsa


jakiś tam sobie news ze swoim kodowaniem itp


czytaj więcej link, który byłby dostawiany do wszystkich postów

KYCu
03-02-2010, 12:21
Witaj,


czytaj więcej link, który byłby dostawiany do wszystkich postów
"czytaj więcej" czy link do artykułu, czy jedno i drugie? określ dokładnie

YagAA
03-02-2010, 12:25
Tzn tak, mam w każdym newsie "czytaj więcej", w lewym dolnym rogu, w prawym dolnym rogu chciałbym wstawić link reklamowy dodawany automatycznie do każdego postu który już się ukazał, i do wszystkich, które będą.

KYCu
03-02-2010, 12:27
Poszukaj wśród dodatków do Joomla odpowiedzialnych za reklamy http://extensions.joomla.org/extensions/ads-a-affiliates . Pobieraj i testuj, któryś z nich powinien zaspokoić Twoje oczekiwania :)

trzepiz
03-02-2010, 12:35
@Kycu, nie wiem czy dobrze rozumiem autorkę ale wydaje mi się, że to ma być stały link (ciągle taki sam). To nie lepiej jest wykorzystać nadpisywanie szablonów i umieścić go na stałe ?. Nikt nie będzie się musiał przejmować podczas pisania .. bo link zawsze tam będzie.

YagAA
03-02-2010, 13:26
trzepiz:
nie wiem czy dobrze rozumiem autorkę autora rozumiesz dobrze ;-) Nie wszystko, co się kończy na "a" jest rodzaju żeńskiego -> Maradona ;-)

Czyli muszę przestudiować nadpisywanie szablonem i w odpowiednim miejscu umieścić link i będzie dodawany do wszystkich newsów ?

KYCu
03-02-2010, 13:29
Tak

http://wiki.joomla.pl/Zrozumieć_koncepcję_nadpisywania_szablonem

http://wiki.joomla.pl/Beez/Przesłanianie_standardowych_szablonów

YagAA
03-02-2010, 20:20
Ok, udało mi się tego dokonać, jednak nie do końca tak, jak chciałem, żeby wyglądało, tj link reklamowy jest niżej, niż "czytaj więcej" i "dodaj komentarz" kod wklejam poniżej, oprócz tego kolor nie zmienia się na czerwony, tylko jest dalej niebieski (taki, jak w css strony).



<?php if ($this->item->params->get('show_readmore') && $this->item->readmore) : ?>
<a href="<?php echo $this->item->readmore_link; ?>" class="readon <?php echo $this->item->params->get('pageclass_sfx'); ?>">
<?php if ($this->item->readmore_register) :
echo JText::_('Register to read more...');
elseif ($readmore = $this->item->params->get('readmore')) :
echo $readmore;
else :
echo JText::sprintf('Read more...');

endif; ?></a>

<?php endif; ?>
</div>

<div align="right"><font color="red">
<a href="adres www">tekst</a></font></div>

KYCu
03-02-2010, 20:22
Nie zmienia się na czerwony bo źle jest skonstruowany div. Po pierwsze nadać klasę aby można go było wystylizować. Powinien wyglądać tak

<div class="twoj_link" align="right" >
<a href="adres www">tekst</a>
</div>

a w template.css dopisać

div.twoj_link a {
color: red;
}

YagAA
03-02-2010, 20:25
Dalej kolor jest niebieski ;-) Co zrobić, żeby wyrównać "więcej" i "komentarze" z reklamą ?

//KYCu: edytowałem swój post ;)

YagAA
03-02-2010, 22:55
Ok, teraz tylko pozostała sprawa wyrównania, żeby było na równi z pozostałymi, w jakiej części kodu mam wkleić ?

Aha i druga sprawa to, że wyświetla się to tylko na stronie głównej i podstronach, ale jak wejdę w kategorię x lub y to już się nie wyświetla w tych samych newsach. Który plik powinienem edytować, żeby to zmienić ? Teraz edytowałem default_item.php w katalogu templatki

YagAA
06-02-2010, 21:52
Czy byłby w stanie ktoś mi pomóc ?