PDA

Zobacz pełną wersję : JUMultithumb w J1.5 brak marginesu



LuNa
03-02-2010, 14:36
Witam!
na początek "największe internetowe kłamstwo" - szukałem w internecie ale nie znalazłem! - a tak poważnie walcze już z tym problemem od dluższego czasu także troche sie już naczytałem;)

Co chcę osiągnąć:
chcę pomiędzy tekstem umieszczać różne grafiki, które to będą pomniejszane a po kliknięciu będą otwierać się w lightboxie
w starej wersji J 1.0 oczywiście uzyskałem to korzystając z Multithumba i działa tak -> www.js2023.pl (http://www.js2023.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=41&Itemid=51)
w nowej wersji J1.5 jak narazie najlepiej to działa w oparciu o JUMultithumb
http://js2023.pl/j15/pl/o-nas

Problem:
Niestety problem w tym że brakuje odstępu pomiędzy miniaturką grafiki a opływającym tekstem.
JUMultithumb pobrany z extensions.joomla.org
Joomla 1.5.15 Stable pobrana z joomla.pl
Zmiana templatki nic nie pomaga.
PS. wszystko instalowało się bez problemów
serwer www:apache/2.2.x (ovh)
prowider OVH
php 4.4.9

Może rozwiązanie problemu leży w innym pluginie? może zna ktoś lepszy?
Jeden minus który ma JUmultithumb to taki, że nie ma podpisów pod miniaturką grafiki jakie są np. w multithumb na mojej stronie w wersji J1.0 a na takowych by mi bardzo zależało.

Z góry dzięki za wszelaką pomoc

trzepiz
03-02-2010, 15:02
Musisz szukać w stylach (css) JUMultithumb. Możesz też nadać odpowiedni padding lub margin dla wszystkich obrazków (img).

spróbuj >
js2023.pl/j15/templates/rhuk_milkyway/css/template.css wiersz 37 masz :


img {
border:0 none;
}możesz dla testu ustawić :



img {
border:0 none;
padding: 15px;
}
Oczywiście to tylko przykład, który nie musi dać zadowalających Cię rezultatów.

ppilus
03-02-2010, 16:24
Jako, że wstawiane obrazi są raz z lewej, raz z prawej strony ustalenie "odgórnie" marginesów dla a img{} nie przyniesie dobrego skutku (np. będziesz miał niechciany margines z lewej strony dla obrazka wstawianego z lewej).
Spróbuj do edycji artykułów używać edytora JCE. Wstawiając w nim obrazek ustawisz sobie wyrównanie i marginesy dla każdej grafiki wedle życzenia.