PDA

Zobacz pełną wersję : Problem z logowaniem.



dberni
03-02-2010, 15:18
Witam!
Mam problem z joomla 1.5 a mianowicie z logowaniem. Strona funkcjonowała do czasu kiedy postanowiłem oczyścić ją ze zbednych modułów. W między czasie wykonywałem również inne czynności, jak dodawanie artykułów, zmiana pozycji menu. Niestety po tych wszystkich czynnościach nie mogę zalogować się do mojej strony ani do panelu administracyjnego. Po kliknięciu zaloguj przenosi mnie na pustą stronę. Czytałem na forach o podobnych problemach i znalazłem informacje o przebudowaniu tabeli jos_session, tak też zrobiłem jednak to nie rozwiązało problemu. Sprawdziłem również chmod katalogu "tmp". Proszę o pomoc.

P.S. Korzystam z modułu Yoo do logowania.

adres strony: http://studiograficzne.info/Piotrek/index.php
adres panelu administratora http://studiograficzne.info/Piotrek/administrator/index.php

DobleYou
03-02-2010, 18:02
Sprawdź chmod katalogu w którym znajduje się komponent lub moduł ..i w razie konieczności zmień go..

dberni
03-02-2010, 18:35
moduł mod_yoo_login ma chmod 755. Wydaje mi się, że to będzie jakiś bląd związany z sesją ew. bazą danych gdyż ani logowanie na stronie nie działa ani do panelu, lecz nie jestem w stanie poradzić sobie z tym.

dberni
05-02-2010, 14:15
Ktoś mi podpowiedział, że mogę mieć właczony mod_rewrite i to on może powodować te błędy. Jak go wyłączyć z poziomu ftp/phpmyadmin?

alex51
05-02-2010, 14:31
Raczej z poziomu edycji pliku .htaccess.
Znajdujący się tam wpis:

Options FollowSymLinks
RewriteEngine On
świadczy o włączonym mod_rewrite.

dberni
05-02-2010, 14:39
Tyle, że mój plik nie ma zmienionej nazwy na .htaccess pozostał w formie htaccess.txt . Czy pownienem zmienić jego nazwę i ustawić RewriteEngine na off?

alex51
05-02-2010, 14:44
Tego nie wiem, czy taka opcja pomoże w rozwiązaniu Twojego problemu. Wskazałem jedynie sposób sprawdzenia mod_rewrite. Powinieneś zmienić plik tekstowy htaccess.txt na plik .htaccess jeśli planujesz zastosowanie prostych adresów.

dberni
05-02-2010, 14:46
Ok, dziękuję za pomoc, sprawdziłem oba ustawienia lecz to nie rozwiązuje problemu.

alex51
05-02-2010, 14:52
Próbowałem założyć testowe konto na Twojej stronie, ale niestety procedura rejestracji nie dochodzi do pomyślnego zakończenia. Może należałoby się zastanowić nad nadpisaniem potrzebnych plików z czystej instalki joomla?

dberni
05-02-2010, 15:09
Postawiłem czystą instalke na innym serwerze i podmienilłem mod_login com_user folder administrator oraz plugin authentication... Oczywiście wcześniej zrobiłem backup. Nadal to samo.. sprobuje jeszcze raz zainstalować mod_yoo_login ale wydaje mi się że nie chodzi tutaj o moduł gdyż oba sposoby logowania nie działają.

Jola
05-02-2010, 17:43
Witam,
czyli czystą instalkę nadpisałeś plikami, co do których jest podejrzenie, że nieprawidłowo działają?
Jaka baza jest na "czystej instalce"?

dberni
05-02-2010, 17:48
Zrobiłem backup wszystkich plików z serwera podanego wyżej. Następnie zainstalowałem joomle na innym serwerze(z pustą bazą danych), po czym pliki z czystej instalki kopiowałem do serwera na którym występuje problem.

Jola
05-02-2010, 17:49
Czyli problem tkwi w ustawieniach zapisanych w bazie danych.
Pewnie jest wyłączony jakiś element odpowiedzialny za logowanie.

ppilus
06-02-2010, 08:55
Skoro zainstalowałeś wszystko na nowo i wprowadzałeś kolejne zmiany to chyba nie trudno wyłapać w jakim momencie strona przestaje działać poprawnie i gdzie jest winowajca.

alex51
06-02-2010, 09:19
Wygląda na to, że kolega @dberni już się uporał z problemem rejestracji. Wcześniej nie udało mi się przejść procedury rejestracyjnej na jego stronie, a przed chwilą zarejestrowałem się i pomyślnie zalogowałem. Ciekawe, czy nie jesteśmy przypadkiem "sąsiadami"? Czy ta strona dotyczy Trzebiatowa z województwa zachodniopomorskiego?

Jola
06-02-2010, 13:42
Liczyłam na to, że @dberni sam napisze co było przyczyną kłopotów, ale się pomyliłam.
Powodem był włączony dodatek deleteuser (nawet nie wiem jak działa - nie sprawdzałam) i zablokowany dodatek Authentication - Joomla.

mkarach
10-03-2010, 09:33
mam podobny problem. wpisuje login hasło i cisza, zostaje na stronie logowania.gdy podam błedne dane do logowania to wywali błąd gdy prawidłowe to nic nie wywala i dalej mam stronę logowania.
Znalazłem w sieci kilka wariantów które sprawdziłem i tak.
1.Id administratora jest 62.
2.Dodałem w bazie nowego usera i też nie pomogło.
3.nadpisałem pliki ze świeżej instalki i dalej nic.

Co mogę jeszcze zrobic?

mkarach
10-03-2010, 14:23
ok, nie było pytania ,zapomniałem jeszcze o opcji w bazie :
"Należy za pomocą np. phpMyAdmina sprawdzić czy w tabeli #__plugins (jos_plugins) oba te dodatki w kolumnie published mają wartość 1.
Jeśli jest 0 należy to zmienić."

po zmianie działa,

eh za szybko trace cierpliwosc w szukanie odpowiedzi.

equal
27-03-2010, 21:11
Witam Wszystkich!
Od dłuższego czasu poszukuję pliku, który jest odpowiedzialny za wyświetlanie komunikatu z obrazu poniżej. Nie wiem dlaczego nie wyświetla się możliwość zalogowania.
2378

PS Sprawdziłem, że dzieje się to tylko w firefoxie, w operze i ie jest ok.

zwiastun
02-04-2010, 16:46
Czy w szkole uczyli Cię używać wielkich liter, kropek, poprawiać brudnopis? Jeśli tak, proszę kliknąć przycisk Popraw i doprowadzić wiadomość do ładu.
Jeśli poszukiwanego dodatku nie instalowałeś, to go nie masz, bo i skąd.
Powodów niemożności zalogowania się może być co najmniej kilka. O wszystkich pisano na forum razy wiele.

graftech
03-04-2010, 08:10
Witam ponownie, wolałem usunąć poprzednią wypowiedź: może była niejasna z powodu liter dużych lub małych, ale nie ważne, staram się szukać odpowiedzi na nurtujące mnie pytania czy problemy z joomla. Mam instalację joomla + virtualmart i do niedawna było w porządku:
1. Nie mogę się zalogować nawet po zmianie hasła w /phpmyadmin
2. Mam włączoną Authentication - Joomla.
3. jos_plugins opublikowane czyli na 1
4. Obecnie wyświetla mi się Username and password do not match
5. Po resetowaniu hasła http://twojadomena/index.php?option=com_user&view=reset nie wysyła kodu aktywacyjnego, zamiast potwierdzić kodem wysłanym na pocztę wyświetla
SMTP Error! Could not connect to SMTP host.
Co mogłem włączyć lub wyłączyć, co odpowiada za takie zachowanie oprogramowania Joomla? Bardzo proszę o pomoc. I Pan administartor z całym szacunkiem - niech Pan a może Pani się nie denerwuje - szukam tylko odpowiedzi - dam znać jak coś znajdę i wybrnę z tego, chętnie podpowiem również w przyszłości innym, bo trzeba sobie pomagać - prawda?

zwiastun
03-04-2010, 10:32
Nie denerwuję się! Proszę wszakże spojrzeć, jak teraz elegancko.
Poczta jest pewno źle skonfigurowana, stąd komunikat. Pozostaje więc ręczne zresetowanie hasła w bazie danych - edytujemy odpowiedni rekord w tabeli #__users, zmieniamy hasło, wybieramy funkcję md5 do zaszyfrowania, zapisujemy, logujemy się, wchodzimy do panelu administracyjnego i ponownie dokonujemy zmiany hasła.

graftech
03-04-2010, 11:16
Bardzo dziękuję! Pomogło i wszedłem nareszcie! Przy zmianie hasła wybierałem "password" a nie "md5" - super - jeszcze raz dziękuję, zresztą będę miał pewnie duuużo pytań, ale najpierw poszukam... wesołych świąt życzę Wszystkim!