PDA

Zobacz pełną wersję : Zakaz kopiowania (1.5.x)



66NaV
04-02-2010, 11:52
Witam. Poszukuję jakiegoś dodatku co nie pozwoli innym kopiować tekstu z mojej strony (np. PPM i Kopiuj).

big_krzysiek
04-02-2010, 12:07
jak ktos bedzie chcial, to i tak skopiuje...np ze zrodla...bo jakos strone musi wyswietlic przegladarka....
wrzucanie tekstu w grafice...tez mija sie z celem...bo nawet jesli zablokujesz pobieranie obrazkow, to i tak mozna to obejsc...a dla ulatwienia tekst wyciagnac w jakims ocr...
mysle ze nie stworzono takiego, bo to nie ma sensu...

ppilus
04-02-2010, 12:12
Jedyny powód stosowania takiego rozwiązania to: "Bo klient tak chce"
@big_krzysiek napisał więc nie będę się powtarzał.
Generalnie bez sensu bo i tak się znajdzie sposób by skopiować.
Jedyne słuszne rozwiązanie (znalezione na tym forum) - nie publikować treści ;)

neo_fox
04-02-2010, 14:45
Bez sensu to mało powiedziane. Dobijają mnie strony które blokują mi dostęp do menu kontekstowego, którego dla wiadomości co niektórych, używa się również do innych celów poza kopiowaniem tekstu .....

keran
04-02-2010, 15:14
Popieram Radka, jest to totalnie bez sensu i na dodatek może Ci zniechęcić klientów np. gdyby chcieli sobie skopiować adres e-mail albo inne dane kontaktowe. Google i tak sobie nieźle radzi z 'kradzionymi' treściami, potrafi rozróżnić co było pierwsze i gdzie ten tekst lepiej pasuje. Jak ktoś Ci nagminnie kradnie treść to go upomnij, pozwij czy coś :)

Chrumek
04-02-2010, 16:47
Gdyby jednak chcieć odpowiedzić na zadane pytanie, czy jest jakiś dodatek to oczywiście jest :
http://extensions.joomla.org/extensions/access-a-security/content-restriction/10217

A ze można go obejść itd - to inny temat . Na przeciętnych przeglądaczy - wystarczy.

p.s.
wśród ocen tego dodatku są same pozytywne i nikt nie narzeka na jego istnienie ( m.in. ostanią ocenę wpisal Boswachter, który sam stworzył np. SimpleCaddy czyli co nieco wie w temacie, na pewno więcej niż ja :-) ). Ale my możemy się chwalić p.Radkiem ( sobi), którego z szacunkiem tu pozdrawiam :-) .

D.

big_krzysiek
04-02-2010, 22:27
opera daje sobie z tym rade...

dziala na ie, ff i chrome...na innych nie sprawdzalem...