PDA

Zobacz pełną wersję : Klubowy Szablon - pomyłka



krzysio123
04-02-2010, 20:31
Witam,
Mam (duży) problem, ponieważ od jakiegoś czasu mam portal internetowy na joomli, mam również szablon nabyty na jakieś (nie pamiętam) stronie. Przeglądając strony pragnąc zrobić nowy portal natknąłem się na mój szablon który wykorzystał w pierwszym, i okazało się że kosztuje 60$. Co mam zrobić, nie chcę usuwać strony ponieważ już dużo napracowałem się nad tą stroną i nie chcę jej usuwać. Czy autorzy szablonu mogą wytoczyć mi proces ze względu na prawa autorskie? Jak to wykryją? Na tej stronie gdzie pobierałem szablon nie było nic o tym, że on kosztuje,
Bardzo proszę o odpowiedzenie na moje pytania jak najszybciej, proszę.

trzepiz
04-02-2010, 20:36
Przed użyciem szablonu należy zapoznać się z jego licencją. W szablonach często znajdują się pliki typu licence.txt lub podobne. Należy także zajrzeć do pliku index.php, w którego nagłówku powinno znajdować się oznaczenie licencji lub autora.

Jeśli szablon jest szablonem komercyjnym, używasz go nielegalnie. Bez znaczenie skąd go pobrałeś.

ppilus
04-02-2010, 20:41
By być w porządku (czyt. zalegalizować szablon) powinieneś go kupić. Wychodzi, że szablon masz nie nabyty tylko "ściągnięty" ;)
W paczce powinien być jakiś plik z licencją.
Proces ? pewnie najpierw się upomną o swoje a potem ... sobie dopisz.
Takie pobierane nie wiadomo skąd czasem przynoszą więcej strat niż mógłbyś się spodziewać. Kto wie kto i co im dopisał w kodzie.

#edit: hej @trzepiz :)

krzysio123
04-02-2010, 20:41
Dziekuje za szybka odpowiedz, przestudiuje licencje. Ale nie znam jeszcze odpowiedzi na pytanie jak moga wykryc ze mam nielegalnie pobrana wersje?

ppilus
04-02-2010, 20:43
Nie liczyłbym na to, że ktoś ci na to odpowie. Nie to by nie wiedział - taki jest po prostu charakter tego forum .

krzysio123
04-02-2010, 20:59
Niestety wszystkie wasze posty nawiazuja do jednego, szablon jest nielegalny. Chyba musze niestety zamknac portal... Bedzie to dla mnie nauczka... Dziekuje za odpowiedzi, temat do zamkniecia.

trzepiz
04-02-2010, 21:05
lub go zakupić :) .. 60$ to nie aż taki straszny majątek.