PDA

Zobacz pełną wersję : komunikat systemowy - pozycja



konradio
05-02-2010, 00:01
Witam. Jestem nowy w J! i proszę o pomoc. Problem może banalny, ale nie znalazłem rozwiązania. Buduje sobie stronkę i kiedy przeglądającemu użytkownikowi wyskakuje komunikat systemowy np. "Nie masz uprawnień, by zobaczyć tę część witryny" znikają moduły umieszczone w pozycji "left" mojego szablonu. Domyślam się, że jest to kwestia ustawień pozycji w menu; ale gdzie ustawić pozycję dla czegoś co odpowiada za tego typu komunikaty; nie jest to moduł ani komponent. Jeżeli ktos mógłby podsunąć mi rozwiązanie będę wdzięczny. Pzdr!!!
Adres do strony: http://www.lwowianka.pl (można klinkąć np. na "wyślij artykuł" żeby zobaczyć o co mi chodzi)

KYCu
05-02-2010, 00:22
Witaj,

zajrzyj tutaj http://www.wiki.joomla.pl/Screen.modules.edit.15#Przypisanie_do_pozycji_menu

konradio
05-02-2010, 12:54
Dzięki za odp.:) jednak problem cały czas istnieje - pozycja menu każdego modułu w sekcji left jest ustawiona na "wszystkie", czyli na logikę biorąc moduły powinny pozostać, ale tak nie jest.

Dalej znikają tylko te z left; w innych częściach szablonu pozostają. Wydaje mi się, że może to być wina właśnie szablonu ale nie mam pojęcia co konkretnie mogłoby być źle. Może też moduły znikają bo nie mam w pozycjach menu linku do tego komunikatu (głupota, ale cyt: Jeśli pozycja menu, np. lista kategorii artykułów w sekcji, umożliwia nawigację w głąb, to moduł będzie widoczny na wszystkich stronach, do których można nawigować z tej pozycji menu, a więc na także na stronach z listami artykułów w kategoriach z tej sekcji oraz na stronach z artykułami.). Czyli może gdybym dodał odnośnik w menu do strony wytwarzanej przez komunikat systemowy, to by nie ginęły te moduły. Ale to chyba nie jest możliwe:( Nie mam pomysłu. Ciągle proszę o pomoc, może ktoś się spotkał z takim problemem.

ppilus
05-02-2010, 21:33
"Przełóż" w szablonie fragment kodu odpowiadającego za wyświetlanie komunikatów między user3 a leftcolumn.

konradio
08-02-2010, 01:22
Przełożyłem tak jak radziłeś i nawet kombinowałem z innymi "lokalizacjami" w szablonie templatki i... nic (no chyba że zły fragment kodu przekładałem, ale blok system messages/errors jest jeden i wyraźnie ulokowany w css).
Sprawdzałem w firebugu i na moje ślepawe oko, to niczym się nie różnią kody css poprawnie wyświetlanego komunikatu (np. błędne logowanie) od tego dziwnego, które wywala lewą sekcję ("wyślij artykuł"). Czyli może szablon nie jest winien; może wina leży gdzieś w rdzeniu Joomli... cholera wie.
Chyba jakaś anomalia się trafiła :)

Jola
08-02-2010, 01:49
Witam,
chyba sam sobie udzieliłeś odpowiedzi. Prawdopodobnie masz w szablonie dodatkowy warunek decydujący o wyświetlaniu lewej kolumny.
Wystarczy zmienić szablon na standardowy i sprawdzić. :)