PDA

Zobacz pełną wersję : 1 MySQL i 2 joomle



rad.ek
07-08-2006, 19:39
Witam, nie jestem dobry w te klocki więc proszę o wyrozumiałość.
Mam wykupione miejsce na serwerze. W opcji mam


Obsługa serwisów WWW - wiele
Bazy MySQL/InnoDB - 1

Czy instalując dwie joomle, oczywiście w innych katalogach podpięte pod inne domeny i innej tematyce mogę podać jedną bazę danych czy się coś popi..li?
Jeszcze raz proszę o wyrozumiałość;)

IveliosChristopher
07-08-2006, 19:55
Tak da sie zainstalwoać więcej niż 1 Joomla / Mambo na tym samej Bazie danych podając podczas instalacji inny prefiks. W joomla jest jos_ zaś w Mambo to mos_ i wystarczy zminić to na inny przy drugiej instalacji np: jos2_ mos2_ .

Mam nadzieje, że zrozumiałeś. :D

rad.ek
07-08-2006, 20:10
Ok dzięki, zrozumiałem;) :) Ale już z forum phpbb2 już nie przejdzie?

josh
07-08-2006, 20:39
Ok dzięki, zrozumiałem;) :) Ale już z forum phpbb2 już nie przejdzie?
dlaczego ma nie przejsc?? tak samo robisz jak napisal kolega w powyzszym poscie, to znaczy dajesz inny prefix do tej samej bazy ;) np. phpbb_
czyli majac baze o nazwie radek instalujesz na niej mambo z prfixem np. mos_, wic bedzie mos_radek, joomle z prefiksem jos_, wiec bedzie jos_radek i itp itd

pozdr

rad.ek
07-08-2006, 20:48
Ok, dzięki. :) Nie chciałem się zagłębiać w te tematy i wertować od początku (uczyć) "baz danych" czy serwerów. Wolę pogrzebać w templatce :).

Rybik
07-08-2006, 23:13
kazda aplikacje ktora "proponuje" podczas instalacji nadanie indywidualnego prefiksu bazy danych powinienes moc z powodzeniem instalowac dowolna ilosc razy w podfolderach na jednej bazie danych - po prostu kazdej nadajac inny prefiks, nie jest to rozwiazanie eleganckie ale tez nie przekombinowane.
Minusy:
- trudniej sie wtym orientowac i grzebac recznie w bazie
- dluzej sie przeladowuja niektore podstrony phpMyAdmina
- warto sie zastanowic nad uzyciem bota optymalizujacego codziennie tabele (jest jeden szybki i bezproblemowy i chyba nawet leci po wszystkich tablelach wiec zajmie sie tabelkami z innych aplikacji)
- wyjatkowy niefart moze sie trafic ze jakis zle napisany komponent bedzie w jakims miejscu szukal tabel mos_ (zdarzaly sie wypadki takich dodatkow do *mbo) ale dla Joomla to od dosc dawna nickt nic nei zglaszal
- kolejny wyjatkowy niefart - zagrozenie dla powaznych portali - forum phpbb lub/i jego dodatki sa dziurawe i nie jest to zadna tajemnica, wiec jezeli baza danych jest wspoldzielona to wlamanie przez phpbb moze zagrozic innym aplikacjom na tej samej bazie

Rada jedna: na darmowych serwerach nie wybrzydzac i leciec na jednej bazie a na platnych wybierac takie, ktore oferuja wieksza ilosc baz danych (od 50 PLN rocznie juz mozna takie znalezc - nie pytaj gdzie, ostatnio staramy sie nie polecac hostingow - da sie je latwo wyszukac)

rad.ek
08-08-2006, 12:45
Dzięki. Niestety już wykupiłem miejsce na home.pl-starter (zapłaciłem).
Pozostały mi kombinacje z jedną bazą. :mad: ;) .