PDA

Zobacz pełną wersję : JACL Plus i uprawnienia.



dugi
05-02-2010, 13:23
mam problem z ustawieniem uprawnień w JACL. chciałbym, żeby użytkownicy przypisani do danej grupy mieli możliwość edycji i publikacji w jej obrębie i dostęp do własnych pozycji menu (ukrytych przed innymi użytkownikami) a reszta mogła przeglądać ich publikacje.

pozakładałem więc grupy w JACL lecz jak w sekcji przypiszę poziom dostępu dla danej grupy to nikt inny nie może w niej publikować ale też sekcja jest niedostępna do wglądu dla innych grup. podobnie z artykułami - jeśli jest on w danej sekcji do ktorej inni nie mają dostępu to pomimo, że we właściwościach artykułu ustawię poziom dostępu na publiczny i podaję w menu bezpośredni link obejrzeć go nei można.

nie umiem jakoś tego pogodzić... albo można przeglądać wszystko i publikować w każdej sekcji albo dostęp do sekcji jest ograniczony dla wybranych grup. w Joomli 1.6 jest to rozwiązane rewelacyjnie tylko kiedy ona wyjdzie... ;)


próbowałem też NOIX ACL, w którym udało mi się prawie wszystko skonfigurować ale IMO nie nadaję się on na witrynę produkcyjną (po usunięciu grupy znikają użytkownicy do niej przypisani, po odinstalowaniu adaptera i instalacji ponownej gubią się uprawnienia...)