PDA

Zobacz pełną wersję : Uwagi do funkcjonalności nowego forum



trzepiz
05-02-2010, 22:11
Witajcie. Jak pewnie zauważyliście Nasze Forum zostało zaktualizowane do najnowszej wersji. O tym jak do tego doszło można przeczytać tutaj (http://forum.joomla.pl/showthread.php?35924-grosik-do-grosika-czyli-aktualizacja-skryptu-forum-PCJ%21).

Od dnia dzisiejszego w tym temacie proszę wpisywać swoje uwagi i sugestie dotyczące działania forum oraz uwag jakie macie. Każde zgłoszenie postaramy się rozpatrzyć jak najszybciej.

Bazyl
05-02-2010, 22:16
POŁĄCZONY - zielona ikonka i tekst: jest teraz połączony
ROZŁĄCZONY - szara ikonka i tekst: jest połączony


trzepiz edit: // Poprawiono, powinno być już dobrze

pyziak
05-02-2010, 22:18
jak listuje nowe wiadomości to w liście nie mam zaznaczonego w jakiś wiadomościach się wypowiadałem

magdaa
06-02-2010, 01:32
jak listuje nowe wiadomości to w liście nie mam zaznaczonego w jakiś wiadomościach się wypowiadałem
Proszę sprawdzić, czy teraz będzie dobrze.

pyziak
06-02-2010, 02:09
;] dokładnie teraz już są zaznaczone 'zieloną strzałką'

pyziak
06-02-2010, 03:11
brak nawigacji (kasowanie) w prywatnych wiadomościach (albo jestem ślepy)

---edit--
Tak chyba jestem lekko ślepy, jest tan nawigacja, ale strasznie zaszyta ;)
--
na dole listy po znaczeniu wiadomości do wykonywania z rozwijanej listy wybieramy opcje i później trzeba ją jeszcze zatwierdzić .

Jdwind
06-02-2010, 11:58
Zamiast "Zredaguj wiadomość" chyba powinno być "Edytuj wiadomość"?

moje
07-02-2010, 00:30
1. Po zalogowaniu dalej mam kłódki przy tematach i formularz logowania, dopiero po wejściu do jakiegoś działu wszystko wygląda tak, jak po zalogowaniu.
2. Czasem "Zaznacz to forum jako przeczytane" nie działa, trzeba potem ręcznie przeładować stronę.
3. Czy dla testu na dobę można przenieść boxy z lewej strony na prawą? IMHO łatwiej ię nawiguje, ciężko tak skakać z prawej (od działów) na lewą (do boxów) i spowrotem.
4. Czy informacje pod Odpowiedzi / Odsłon na liście tematów można zmienić z

Odpowiedzi: X
Odsłon: Y
na X / Y?
Podobnie na liście kategorii forum.
5.Czy informacje pod Last Post By na liście tematów można zmienić z

moje
Dziś 18:09 >>
na "user" | "data" >>?
Podobnie na liście kategorii forum.

Wiem, że punkty od 3 do to raczej kosmetyka ale IMHO forum będzie czytelniejsze i łatwiejsze w obsłudze.

EDIT:

Odnośnie punktu 1:
Jeśli ktoś loguje się z adresu joomla.pl/forum, to na moment wyświetla się komunika o przekierowaniu (z adresu forum.joomla.pl) i potem następuje przekierowanie na joomla.pl/forum, dlatego widać wszystko, jakby ktoś się nie zalogował (a dopiero po wejściu w jakiś dział/temat wygląda jak po zalogowaniu).
Można by zrobić przekierowanie w htaccess z joomla.pl/forum na forum.joomla.pl albo sprawić, żeby przekierowanie po zalogowaniu odbywała się na wcześniej oglądaną stroną ale z początkiem adresu forum.joomla.pl.

Odnośnie punktu 2:
Nie mam pojęcia co to może być, mam najnowszego ff z najnowszym Adblock Plus i dzieje się tak samo niezależnie czy blokowanie reklam jest włączone czy nie.

trzepiz
07-02-2010, 15:18
1. Po zalogowaniu dalej mam kłódki przy tematach i formularz logowania, dopiero po wejściu do jakiegoś działu wszystko wygląda tak, jak po zalogowaniu.

nie zauważyłem problemu - może ktoś jeszcze się wypowie w tej sprawie ?



2. Czasem "Zaznacz to forum jako przeczytane" nie działa, trzeba potem ręcznie przeładować stronę.również nie zauważyłem problemu


3. Czy dla testu na dobę można przenieść boxy z lewej strony na prawą? IMHO łatwiej ię nawiguje, ciężko tak skakać z prawej (od działów) na lewą (do boxów) i spowrotem.
możesz jaśniej ? bo nie wiem o co chodzi dokładnie



4. Czy informacje pod Odpowiedzi / Odsłon na liście tematów można zmienić z na X / Y?
Podobnie na liście kategorii forum.to są dane w tabelach - weź pod uwagę, że nie którzy mają mniejsze rozdzielczości, więc jak będzie w proponowany przez ciebie sposób .. to komórka będzie zabierać dużo miejsca. Ale być może sprawdzimy co i jak i damy znać.


Wiem, że punkty od 3 do to raczej kosmetyka ale IMHO forum będzie czytelniejsze i łatwiejsze w obsłudze.




Odnośnie punktu 1:
Jeśli ktoś loguje się z adresu joomla.pl/forum, to na moment wyświetla się komunika o przekierowaniu (z adresu forum.joomla.pl) i potem następuje przekierowanie na joomla.pl/forum, dlatego widać wszystko, jakby ktoś się nie zalogował (a dopiero po wejściu w jakiś dział/temat wygląda jak po zalogowaniu).
Można by zrobić przekierowanie w htaccess z joomla.pl/forum na forum.joomla.pl albo sprawić, żeby przekierowanie po zalogowaniu odbywała się na wcześniej oglądaną stroną ale z początkiem adresu forum.joomla.pl.
- dlatego nie zauważyłem problemu .. zawsze mam forum.joomla.pl. Dzisiaj poprawimy w htaccess

moje
07-02-2010, 15:22
... możesz jaśniej ? bo nie wiem o co chodzi dokładnie ...
Chodzi o boxy, te które są po prawej stronie (z chmura tagów, ostatnich tematów), czy można by je przenieść na lewą stronę?

magdaa
07-02-2010, 15:25
Można. Tylko nie wiem na ile, komu to odpowiada: dla testów przenoszę na lewą.

sorry: przenoszę na prawą, ze względu na prośby innych ...

ppilus
07-02-2010, 16:41
Czy pozycja dla chmury tagów nie byłaby lepsza na samym dole tego sidebara w którym jest ?

magdaa
07-02-2010, 17:01
myślę, że obecne położenie chmury tagów jest optymalne. Chmura wspomaga wyszukiwarkę na forum. Przydatna może być szczególnie początkującym użytkownikom joomla, jak i naszego forum. Pozostałe bloki: aktualnie są to po 5 najnowszych wpisów z różnych działów - są przede wszystkim formą testową.

ppilus
07-02-2010, 17:05
Przekonałaś mnie :)

sunpietro
07-02-2010, 17:28
zwijanie boxów z chmurą tagów i tematami nie zawsze działa, to znaczy chmure tagów zwinę, Joomla 1.5 zwinę, ale gdy chcę zwinąć kolejny box, to mi się Joomla 1.5 rozwija i znika przycisk zwijania do tego boxa (Joomla 1.5). Gdy z powrotem rozwinę kolejny box, to Joomla 1.5 się zwija tak jak chciałem.
Wygląda to tak jakby nie można było zwinąć wszystkich boxów od razu.
Tylko ten przycisk do ukrywania całego paska z boxami działa.

moje
07-02-2010, 18:15
Też mam to samo z zwijaniem boxów.

Bazyl
07-02-2010, 19:28
Przeczytane wątki w "starym" forum, a właściwie ich tytuły, stawały się nie pogrubione.
Wątki, w których zabierało się głos miały inny kolor całego wiersza.

Może jeszcze komuś tego brakuje?

trzepiz
07-02-2010, 19:32
Przeczytane wątki w "starym" forum, a właściwie ich tytuły, stawały się nie pogrubione.
Wątki, w których zabierało się głos miały inny kolor całego wiersza.

Może jeszcze komuś tego brakuje?

Mnie, ale na tą chwilę nie wiem co z tym zrobić .. zmieniła się trochę koncepcja oznaczania tematów (teraz ikona po lewej). Jeśli chodzi o poprawienie stylu, który odpowiada za to, żeby przeczytane tematy miały zwykłą (niepogrubioną) czcionkę - to przyznaje, że chwilowo się poddałem .. VB ma tak pogmatwany system CSS, że ciężko dociec co i gdzie się znajduje. Za każdy element odpowiada odrębny szablon i odrębny CSS. Czasem klasy są dziedziczone .. No powiem krótko :) Zmienię jak mi ktoś powie JAK :)

Bazyl
07-02-2010, 19:40
;)

A co należy zrobić, by nie oglądać reklam?

trzepiz
07-02-2010, 19:41
wpłacić jednorazowo 365 x cena kliknięcia i spokój na cały rok :)

żart

Bazyl
07-02-2010, 19:43
Tak sobie myślę, ze w dziale zleceń mi ona nie przeszkadza, ale...
Oczywiście rozumiem potrzebę pozyskania środków na działalność.

zwiastun
07-02-2010, 19:44
Pominąwszy koszty, z czegoś też żyć trzeba :)

Bazyl
07-02-2010, 19:45
:) Edytowałem swój post.

//I jeszcze brak wyraźnego oddzielenia podpisu od reszty...
Kiedyś była linia kropkowana, a teraz jest wielka dziura.

moje
07-02-2010, 20:20
;)

A co należy zrobić, by nie oglądać reklam?
Chyba jest coś, czego nie wiem.

Gdzie są te reklamy? specjalnie wyłączyłem Adblock PLus'a i dalej ich nie widzę ale na liście postów w danym temacie widzę napis "Sponsored Links", do tego strona jest szersza o jakieś drugie 100% szerokości oraz mam rozjechany panel szybkiej odpowiedzi.
http://fotoo.pl/zdjecia/thumbs/2010-02/0c6d64b0.jpg (http://fotoo.pl/hosting-zdjec/2010-02/0c6d64b0/screen.jpg.html)

trzepiz
07-02-2010, 20:24
@moje - nie panikuj .. testy robię :)

stone
07-02-2010, 20:40
Przeczytane wątki w "starym" forum, a właściwie ich tytuły, stawały się nie pogrubione.
Wątki, w których zabierało się głos miały inny kolor całego wiersza.

Może jeszcze komuś tego brakuje?

Hejka
O ile właśnie sprawdziłem to funkcja wytłuszczenia nowych postów działa, a w przypadku udziału w jakimś temacie pojawia się przy nim strzałka zielona. Czy o takie akcje chodzi?

Bazyl
07-02-2010, 21:07
Tak, ale poprzednio tematy przeczytanych wątków były bez pogrubienia.
Owszem, strzałka się pojawia - poprzednio kolor wiersza był inny, a ikonka o udziale wyświetlała się przy obecnych znacznikach tagów.

Troszkę to zagmatwane.

magdaa
07-02-2010, 21:16
Wiele jeszcze trzeba zmienić, czy poprawić, ale i do wielu rzeczy trzeba i można się przyzwyczaić :)

ppilus
07-02-2010, 21:17
@bazyl idzie się "przestawić" :)
Tematy przeczytanych wątków teraz są też pogrubienia.
Jak dla mnie może zostać.

moje
07-02-2010, 21:34
Może niedowidzę ale wchodzą na czyjś profil jest tylko opcja "Znajdź wszystkie posty" (która jest bez żadnych ustawień filtrowania), a co się stało z opcją "Znajdź wszystkie tematy"?

magdaa
07-02-2010, 21:48
hmm, prawdopodobnie skrypt forum uznał iż fraza "moje" przekroczyła dopuszczalny limit zgłaszania "wątpliwości" i tym samym zablokował wszystko, co się da ..o!

moje
07-02-2010, 21:51
Akurat to odkryłem wchodząc na Twój profil. Brak tej opcji pod Twoim avatarem (i każdego innego również).

trzepiz
07-02-2010, 21:52
@magdaa, ja wiem, że @moje szarżuje - ale chyba dobrze, że zgłasza .. Nie "tłamś" jego nieodpartej chęci poszukiwania nowych "byków" :)

KYCu
07-02-2010, 21:52
Opera 10 ;)

http://f.imagehost.org/0371/Schowek02.jpg (http://f.imagehost.org/view/0371/Schowek02)

moje
07-02-2010, 21:53
Też zauważyłem, że został dodany separator ;)

zwiastun
07-02-2010, 21:55
Czy ten separator jest niezrozumialy? za wąski?

KYCu
07-02-2010, 21:58
@Zwiastun, szczerze to nieestetycznie wygląda jak dla mnie ;)

moje
07-02-2010, 22:04
Dla mnie wręcz przeciwnie, ogranicza linki zewnętrzne o tych (dwóch) związanych z forum.

Jdwind
07-02-2010, 22:39
Jak w poście jest wklejona miniaturka zdjęcia, po kliknięciu się powiększa, i to ok. Ale jak się kliknie na powiększone zdjęcie (nie w "zamknij" tylko na zdjęciu) to przenosi do osobnej strony ze zdjęciem. Nie wiem, czy tak ma być czy nie?

ppilus
07-02-2010, 22:46
Dla mnie wręcz przeciwnie, ogranicza linki zewnętrzne o tych (dwóch) związanych z forum.
Odnoszę takie samo wrażenie. Jest na miejscu.

magdaa
07-02-2010, 22:47
Może niedowidzę ale wchodzą na czyjś profil jest tylko opcja "Znajdź wszystkie posty" (która jest bez żadnych ustawień filtrowania), a co się stało z opcją "Znajdź wszystkie tematy"?

szukam i szukam i nie ma. Nie wiem, nie potrafię udzielić odpowiedzi. W tej chwili nie wiem, czy w ogóle to w nowej wersji jest dostępne.

Bazyl
07-02-2010, 22:51
Co to takiego w profilu: O mnie - Ogólne informacje - osoby polecone?

magdaa
07-02-2010, 23:08
Co to takiego w profilu: O mnie - Ogólne informacje - osoby polecone?

Podczas zakładania nowego konta jest pole o nazwie "polecający". Prawdopodobnie ktoś podał Ciebie, jako polecającego.

Bazyl
07-02-2010, 23:16
Dzięki.

To miłe... Może powinien być widoczny nick?

magdaa
07-02-2010, 23:17
niestety nie ma takiej opcji :( ale opcja podawania osoby polecającej zostanie zachowana. :)

KYCu
08-02-2010, 00:52
W Operze nie działa przyznawanie punktów reputacji, nie pojawia się panel po kliknięciu w gwiazdkę (ta pod profilem autora postu).

moje
08-02-2010, 00:55
A nie masz włączonego dodatku do blokowania reklam/wyskakujących okienek/itp.?

KYCu
08-02-2010, 01:04
Nie, nie mam. Próbowałeś uruchomić to w Operze?

moje
08-02-2010, 01:07
Nie mam Opery.

magdaa
08-02-2010, 01:08
faktycznie, zadziała np. poprzez otwarcie w nowej karcie, ale tak normalnie - nie

ppilus
08-02-2010, 09:54
1. Posty (choć nie wszystkie) nie wyświetlają się na pełnej szerokości, tak jakby brakowało width:100% dla klasy content has_ad (tak podpowiada Firebug).
2. Czy ikonki przyznawania reputacji, dawania ostrzeżeń i zgłaszania nieprawidłowej wiadomości mogłyby przybrać jakieś kolory ?

GOGOKOM
08-02-2010, 10:03
Witam.
w wyszukiwarce "tygodni temu" może lepiej było by "tydzień temu"

stone
08-02-2010, 10:27
1. Posty (choć nie wszystkie) nie wyświetlają się na pełnej szerokości, tak jakby brakowało width:100% dla klasy content has_ad (tak podpowiada Firebug).



Możesz podać link do jakiegoś przykładu.

KYCu
08-02-2010, 10:31
Faktycznie. Przy mojej rozdzielczości post @pillus-a wyświetla się w taki sposób jak na obrazku niżej, wydaje mi się, że powinien być bardziej rozciągnięty na prawo.

http://f.imagehost.org/t/0730/Schowek02.jpg (http://f.imagehost.org/view/0730/Schowek02)

ppilus
08-02-2010, 10:35
Dzięki @KYcu za wyręczenie przykładem.

stone
08-02-2010, 11:10
A to, myślałem że chodzi o cały box :) Kwestia jest taka że wygląda to miejsce na reklamę, stąd margines. Trzeba będzie się temu przyglądnąć. Dzięki

trzepiz
08-02-2010, 11:46
Dziwne, bo w poście @Kyca jest OK .. czyli tekst widzę na całej szerokości. Cytaty także są ok na całej szerokości. Nie ingerowaliśmy w sposób wyświetlania wątków więc nie wiem skąd taki problem. Jedno jest pewne w wersji 4.0.1 znaleziono masę bugów - w ciągu najbliższych 2 tygodni ma wyjść poprawka do 4.0.2 .. No na błędy programistów nic nie poradzimy :


edit:// a mój post też jest ucięty, chociaż nie przenosiłem nowych linii enterem ..

edit2:// zajrzałem tu ponownie i teraz mój post jest na całej szerokości - już nic nie rozumiem ..

zwiastun
08-02-2010, 11:51
Wygląda na to, że ustalana jest maks. szerokość wiadomości na pulpicie użytkownika

stone
08-02-2010, 12:34
Obcięcia odpowiadają pozycji w jakiem mogą być wyświetlane reklamy. Są one wyświetlane w pierwszym i ostatnim poście na danej stronie, stąd zmiana w poście Trzepiz'a jak dopisał się Zwiastun. Natomiast kwestią jest że żadna reklama w tej chwili nie jest opublikowana w tej lokalizacji i nie powinno obcinac. Mnie też się wydaje że to może być faktycznie bug. Ale jeszcze podłubię.

Jdwind
08-02-2010, 12:48
Tutaj Panowie:
.has_ad {
display:block;
margin-right:300px;


}
macie margines 300px, stąd wcięcia. Firebug mi pokazał :)

trzepiz
08-02-2010, 12:50
@stone - wyśmienite spostrzeżenie. Nie zauważyłem systematyki tego problemu. Faktycznie pierwszy i ostatni post strony jest obcinany. Musi być w takim razie ustawienie powodujące taki sposób wyświetlania. Jak znajdziesz coś, to daj znać.

stone
08-02-2010, 12:53
Tutaj Panowie:
.has_ad {
display:block;
margin-right:300px;


}
macie margines 300px, stąd wcięcia. Firebug mi pokazał :)


Tylko kwestia jest czemu ten kod jest wstawiany choć być nie powinien. :)

moje
08-02-2010, 13:40
Przy próbie wejścia na adres forum.joomla.pl pojawił mi się błąd Database error i nie mam pojęcia czym to mogło być spowodowane, po odświeżeniu strony, problem zniknął.

EDIT:

Podczas dodawania tego postu również pojawił mi się taki błąd, dopiero po odświeżeniu strony zobaczyłem posty (włącznie z swoim) w tym temacie.

Jdwind
08-02-2010, 13:56
Tutaj (http://www.vbulletin.com/forum/archive/index.php/t-336693.html) coś piszą o pierwszym i ostatnim poście. I tutaj (http://www.vbulletin.com/forum/showthread.php?339825-Space-left-in-first-post-for), ale nie wiem, czy to jest związane z tymi marginesami.

stone
08-02-2010, 14:25
Dzięki, to jest to. Czyli faktycznie bug. Poprawkę naniosłem.

//edit co do błędów forum to coś wywala przeciążenia bazy (zbyt wiele zapytań), zobaczymy co powie admin serwera

pyziak
08-02-2010, 18:27
nie wiem czy ktoś o tym wspominał, ale wydaje mi się że na belce nawigacyjnej powinien być klawisz prowadzący do regulaminu

moje
08-02-2010, 18:32
nie wiem czy ktoś o tym wspominał, ale wydaje mi się że na belce nawigacyjnej powinien być klawisz prowadzący do regulaminu
Właśnie chciałem o tym napisać, bo tak czegoś mi brakowało.

KYCu
08-02-2010, 18:36
A może by tak dać "posty" ? ;)

http://f.imagehost.org/0080/Schowek02.jpg (http://f.imagehost.org/view/0080/Schowek02)

moje
08-02-2010, 18:45
To jeszcze "Wylogowanie" zmieniłbym na "Wyloguj".
Zmienił bym też "Leave" na "Opuść" lub "Wystąp", które pojawia się na liście grup, jeśli ktoś należy już do jakiejś grupy.

trzepiz
08-02-2010, 19:03
Podczas zakładania nowego konta jest pole o nazwie "polecający". Prawdopodobnie ktoś podał Ciebie, jako polecającego.

od siebie dodam że:
Użytkownik, który doda do linku rejestracji '?referrerid=XXX' (gdzie XXX to jego ID) będzie mógł zapraszać do rejestracji inne osoby, a ilość zarejestrowanych "poleconych" zostanie dopisana w jego profilu.

np:
http://forum.joomla.pl/register.php?referrerid=1878

swoje ID można zobaczyć najeżdżając kursorem na swój nick :

Bazyl
08-02-2010, 19:26
Jeszcze o pogrubieniu nieprzeczytanych wątków:


na "zapleczu" użytkownika, dostępnym pod linkiem "ustawienia" nieprzeczytane wątki są pogrubione - te przeczytane nie. Wydaje mi się, że wcześniej tak nie było.

Myślę, że to pożądana funkcjonalność, także w liście wszystkich nowych wątków.



Czy można jakoś "wyciągnąć na wierzch" przycisk do podglądu wszystkich zmienianych i nowych wątków z ostatniej doby?

magdaa
08-02-2010, 19:47
Czy można jakoś "wyciągnąć na wierzch" przycisk do podglądu wszystkich zmienianych i nowych wątków z ostatniej doby?


dostępne jest przeglądanie "Nowych wiadomości" może to nie jest z ostatniej doby, ale z np. ostatniego logowania, czy odświeżania ... to chyba lepsze rozwiązanie niż z ostatniej doby - chyba, że nie rozumiem celu ...

Bazyl
08-02-2010, 20:06
Tak, ale... :)

Poprzednio w górnej belce była taka pozycja - zwracała wynik z jednej doby, chyba.

Ja bardzo często przerywam przeglądanie forum bez wylogowania.
Obecnie, po ponownym zalogowaniu i kliknięciu w "co nowego" widzę np. dwa tematy tylko. Do reszty trzeba się dokopywać.

No, chyba, że czegoś nie zauważyłem.

magdaa
08-02-2010, 20:29
hmmm, no cóż ... przyznam, że na chwilę obecną jest to zagadka! :rolleyes:

EDIT: obawiam się jednak, że to jest ustalone "odgórnie" nowe wiadomości od ostatniej sesji i koniec i d...a blada za przeproszeniem - głowa boli - natłok wszystkiego. Musi upłynąć jeszcze wiele wody w rzece, zanim ogarniemy to wszystko - bo jednak zmian jest wiele ...

KYCu
08-02-2010, 20:40
Emotki

wiem, że nie jest to sprawa pierwszorzędna... ale obecne są takie jakieś mdłe i nieczytelne. Zainstalujcie jakieś inne, moje propozycja to

http://www.vbulletinsmileys.com/smileys/vbmodern.gif

http://www.vbulletinsmileys.com/modern-forum-smiley-pack/

pyziak
08-02-2010, 20:48
@bazyl jak będziesz wylogowany to masz na górze w menu zamiast 'nowe wiadomości' 'bieżące wiadomości' to są właśnie - Type: Posts; Wiadomości z ostaniego dnia

trzepiz
08-02-2010, 22:53
EMOTKI - wiem, że nie jest to sprawa pierwszorzędna... ale obecne są takie jakieś mdłe i nieczytelne. Zainstalujcie jakieś inne, moje propozycja to
Zrobione ...

magdaa
08-02-2010, 22:54
Zrobione ...

taaaaakkkk...

zwiastun
08-02-2010, 23:13
Dzisiejsze osiągnięcia z forum: 0,37 €! Kopalnia złota!
prawie 6000 odsłon i ... 8 kliknięć!

pyziak
08-02-2010, 23:14
Dzisiejsze osiągnięcia z forum: 0,37 €! Kopalnia złota!
początki są trudne :)

KYCu
08-02-2010, 23:20
@zwiastunie, nie łamiemy się :D wszystko jest na dobrej drodze. Po prostu za późno(?) było ruszone z tą akcją reklamową.

trzepiz
08-02-2010, 23:20
Tak, ale... :)

Poprzednio w górnej belce była taka pozycja - zwracała wynik z jednej doby, chyba.

Ja bardzo często przerywam przeglądanie forum bez wylogowania.
Obecnie, po ponownym zalogowaniu i kliknięciu w "co nowego" widzę np. dwa tematy tylko. Do reszty trzeba się dokopywać.

No, chyba, że czegoś nie zauważyłem.


W wersji VB 4.0.x usunięto ten link .. Właśnie go dodałem :)

zwiastun
08-02-2010, 23:22
Późno? No, może,... na witrynach joomla.pl są już od 4 lat!

KYCu
08-02-2010, 23:24
Ale mówimy o witrynach joomla.pl czy o forum? (6000 odsłon)

trzepiz
08-02-2010, 23:32
a możecie Panowie przenieść tą rozmowę w miejsce "odosobnione" ?

edit:// nie chciałbym być niegrzeczny ale to temat do Uwag w funkcjonowaniu forum

moje
08-02-2010, 23:34
Dzisiejsze osiągnięcia z forum: 0,37 €! ...
Jakieś 1,5 PLN.
A nie da się przystąpić do programu reklamowego, gdzie należność jest też naliczana za wyświetlanie reklam?

Jola
08-02-2010, 23:51
Witam,
może mi się wydaje ale wyszukiwarka forum chyba trochę zawęziła przeszukiwanie forum.
Po wpisaniu popularnej frazy np "morfeoshow" pokazuje jeden wynik, "phoca" aż dwa. :blink:

trzepiz
09-02-2010, 00:02
Oj .. faktycznie, coś nie tak ...

edit:// Cześć Jola !

magdaa
09-02-2010, 00:09
punkty reputacji też częściowo "wymiotło"...

sunpietro
09-02-2010, 23:51
A nie dałoby się przywrócić w mailach powiadamiających o nowym wpisie w subskrybowanym temacie czegoś na wzór intro nowego wpisu?
Coś takiego bardzo mi się podobało w mailach z poprzedniej wersji forum. Nie zawsze mam czas by wchodzić do każdego subskrybowanego wątku.
Dzięki takiemu mailowi wiedziałem co dana osoba napisała, bez wchodzenia na forum.

moje
10-02-2010, 20:57
Widzę
«![CDATA[Poprzednia w stopce forum.

stasio
10-02-2010, 23:27
Dzisiejsze osiągnięcia z forum: 0,37 €! Kopalnia złota!
prawie 6000 odsłon i ... 8 kliknięć!
hmmm ciężka luta.... to ja na mniejszej ilości odsłon zarabiam do 5ojro dziennie....

ppilus
11-02-2010, 15:59
Może by tak nieco "ożywić" ikonki IP, reputacji, ostrzeżenia i zgłaszania nieprawidłowej wiadomości ?
Moje propozycje dla hover każdej z nich:
2110 - neutralnie (add-infraction_sm-hover.png),
2111 - skojarzenie pozytywne (reputation-40b-hover.png),
2112 - dajemy żółtą kartkę, nie wymaga komentarza (add-infraction_sm-hover.png)
2113 - zgłoszenie nieprawidłowej wiadomości (report-40b-hover.png)
W nawiasach nazwy plików używanych w vBulletin.

Co wy na to ?

zwiastun
11-02-2010, 16:08
Może Ci podrzucić pakiet .psd ze wszystkimi plikami graficznymi i wypracujesz całościową koncepcję graficzną?

ppilus
11-02-2010, 16:13
Nie wiem czy mnie to nie przerośnie, ale jeżeli mówisz poważnie to czemu nie. Zapodawaj.
Najwyżej wejdę w kooperację z Piotrkiem znanym jako @KYcu (o czym jeszcze nie wie :) )

KYCu
11-02-2010, 16:50
Acha :P

Bazyl
12-02-2010, 00:45
Ustawienia w profilu użytkownika: Nowe śledzone tematy: (1) - brakuje nicka ostatniego odpowiadającego.

ppilus
12-02-2010, 01:02
Czy dałoby się w wynikach wyszukiwania, tak gdzie jest Ostatni post/autor (prawa strona) "wmontować" jeszcze datę tegoż ostatniego postu ?

Bazyl
12-02-2010, 21:34
Po kliknięciu w wątku na "Odpowiedz" przenosi nas do okienka szybkiej odpowiedzi, które jest odrobinę niżej.
Poprzednio mieliśmy przejście do zaawansowanego okienka edytora i to chyba było lepsze rozwiązanie.

zwiastun
12-02-2010, 21:43
Było, ale tu jest tak, stety

Jdwind
13-02-2010, 04:40
Ale to po co przycisk "Odpowiedz na ten temat" jak okienko "Szybka odpowiedź" jest cały czas widoczne? :>

zwiastun
13-02-2010, 08:09
Hmmm. Mniej więcej jest to tak. Naciśnięcie przycisku Odpowiedz znajdującego się w polu wypowiedzi powoduje, że odpowiedź jest repliką dokładnie na tę wypowiedź. Odpowiedz na ten temat wiąże odpowiedź z wypowiedzią inicjującą, co najczęściej oznacza równocześnie ostatnią. Irytujące trochę jest że naciśnięcie Odpowiedz na temat czy też odpowiedz nie powoduje widocznej reakcji. Trzeba dopiero kliknąć w Zaawansowane, by przejść do opcji wzbogaconych.
Możliwe jednak, ze niezbadane są jeszcze przez nas możliwości i ustawienia :)

Jdwind
13-02-2010, 10:55
No właśnie, a jak się kliknie w "Popraw" przenosi do edycji postu (posta?) w zaawansowanym edytorze. I taki sam powinien się chyba pokazać po kliknięciu w "Odpowiedz...". IMHO.

zwiastun
13-02-2010, 11:05
Łatwo napisać :) Proszę zważyć, że skrypt jest nowy, wymaga poznania, objaśnienia są, niestety, w ichnim języku, który - jak wiadomo - państwo miało przez lata całe w poważaniu, więc go umiemy, jak umiemy. I tak nienajgorzej :)

Jdwind
13-02-2010, 12:21
Ale przecież nikt nie śmiałby mieć absolutnie żadnych pretensji Zwiastun - to jest wątek zgłaszania względnych poprawek i wszystkiego, co wpadnie w oczy w funkcjonowaniu i wyglądzie nowego forum, i takie rzeczy się po prostu zgłasza. A czy i kiedy coś zostanie poprawione, to już sprawa Adminów.

zwiastun
13-02-2010, 12:40
Ne odbieram tego jako pretensje :) Wyjaśniam tylko. I oczywiście, każda uwaga jest cenna! A uwagi sponsorów szczególnie zobowiązujące :)

Jdwind
13-02-2010, 12:45
Trochę to OT, ale myślę, że wiedzę, jaką tu uzyskujemy spokojnie można traktować jako swoistą wersję sponsoringu :)

lubicz
13-02-2010, 13:44
Witam,

czy również macie problemy z forum pod firexofexm i włączonym dodatkiem Addblock ? - wszystko najnowsze wersje.
Normalnie forum się nie ładuje, jakieś szczątki tylko widać.

zwiastun
13-02-2010, 13:58
Dzięki za informację. Możesz podrzucić jakieś zdjęcia ekranu? U nas problemu nie widać, natomiast... od wczoraj obserwuję nagły spadek ilości uczestników na forum, co może mieć przyczynę w błędach wyświetlania.

Niemniej - sprawdzam na kilu przeglądarkach obecnych w moim komputerze i wszystko zdaje się być OK

Jdwind
13-02-2010, 18:39
Ubuntu i FF 3.5.7 - z i bez adblocka, żadnych błędów, Win XP i FF 3.6 to samo.

od wczoraj obserwuję nagły spadek ilości uczestników na forum, co może mieć przyczynę w błędach wyświetlania.
Ja bym szukał przyczyny w dzisiejszych ostatkach :).

magdaa
13-02-2010, 19:36
FF 3.6 z adblockiem - bez problemu. Natomiast widzę, że zwiastunowate zaczęło korzystać z buziek! ;) :P

zwiastun
13-02-2010, 19:43
:zakochany: ale tej co mnie bawi i tak nie ma!

sunpietro
13-02-2010, 19:44
u mnie wszystko ok pod FF 3.6 i Win7 64bit ;)

zwiastun
13-02-2010, 19:45
jwind miał chyba rację: wszyscy mają ostatni ubaw po pachy

Jdwind
13-02-2010, 21:32
Tutaj znalazłem (http://www.vbulletin.org/forum/showthread.php?t=235671&highlight=advanced+editor) jakiś dodatek wczoraj wydany odnośnie tych quick reply i advanced reply, ale doczytać o co tam biega nie mogę (trzeba być zalogowanym chyba).

lubicz
14-02-2010, 19:30
Co do błędów addblockiem to wszystko może zależeć jakie źródła reklam podajemy, ja mam dodane wszystkie polskie- znaczy się 3 z listy.

Poniżej screen tego przypadku, po wyłączeniu dodatku wszystko jest ok. Firefox i Addblock najnowsze wersje.

21322133


edit:
Miałem rację, po wyłączeniu w Addblocku subskrypcji Lista Basa wszystko wraca do normy, widać ta lista źle traktuje to forum!

pyziak
15-02-2010, 12:53
czy jest taka funkcjonalność w tym forum (i czy można ją włączyć) żeby był klawisz typu: Wszystie posty bez odpowiedzi.

ps.
dalej nie ma klawisza do regulaminu

stasio
15-02-2010, 13:51
dla mnie najważniejsze jest w forum to ze jak się najedzie myszką na menu to nie dziczeje jak kiedyś... (jak ktoś pamięta dodałem filmik)

Jola
15-02-2010, 23:01
W plikowni: http://pliki.joomla.pl/katalog/artykuly-i-wiadomosci/strona_6.html , EZ CZ submit i Mambo eZine przenoszą do stron z błędami.

zwiastun
15-02-2010, 23:56
Dzięki za informację, gorzej z rozwiązaniem problemu....:)

Jola
16-02-2010, 00:31
Wg informacji (changelog.txt) ten błąd został zlikwidowany w wersji 2.9.0.2

RC 2.9.0.2 (Revision: 4716) Date: 2008-11-16 14:35:48 +0100 (Sun, 16 Nov 2008)
........
# Bugfix: Fatal error: Class 'sobiField' not found in sobi2.entry.php on line 273

tomsson
16-02-2010, 01:25
elo

w moim profilu po nacisnieciu zoabcz wszyswtkie posty od jakiegos czasu nie pokazuje nowych postów przeze mnei napisanych .
sa jakieś tylko stare , "nowych" pisanych od kilku tygodni nie ma
pozdro

trzepiz
18-02-2010, 00:47
A ja nie chcę nikogo irytować, ale dzisiaj zrobiłem upgrade do wersji 4.0.2 (poprawiono ponad 250 błędów względem 4.0.1 (http://www.vbulletin.com/forum/entry.php?2405-vBulletin-4.0.2-Maintenance...)). Na bieżąco będziemy poprawiać to, co poprawienia wymaga. Niestety inne (niekiedy ważniejsze) obowiązki powodują, że czas na pracę przy forum został u mnie ograniczony do wymaganego minimum. W weekend przysiądę i wraz z resztą zespołu PCJ! postaramy się wprowadzić poprawki, o których pisaliście.

pyziak
18-02-2010, 01:30
nie spolszczone w profilu użytkownika: Find all started threads
ale mi tego brakowało ;]

---edit---
na górze strony 'wiadomości' jak się rozwinie to zlewa się napis z tłem: Nie masz nowych wiadomości

trzepiz
23-02-2010, 21:40
nie spolszczone w profilu użytkownika: Find all started threads
ale mi tego brakowało ;]
na górze strony 'wiadomości' jak się rozwinie to zlewa się napis z tłem: Nie masz nowych wiadomości

Poprawione ...

pyziak
23-02-2010, 22:58
@trzepiz Nice ;)

trzepiz
28-02-2010, 20:01
A nie dałoby się przywrócić w mailach powiadamiających o nowym wpisie w subskrybowanym temacie czegoś na wzór intro nowego wpisu?
Coś takiego bardzo mi się podobało w mailach z poprzedniej wersji forum. Nie zawsze mam czas by wchodzić do każdego subskrybowanego wątku.
Dzięki takiemu mailowi wiedziałem co dana osoba napisała, bez wchodzenia na forum.

Cześć @sunpietro - zrobione :) .. Lepiej późno niż wcale ...

Pozdrawiam

sunpietro
28-02-2010, 23:38
wspaniale :)
to jest to czego mi najbardziej brakowało po aktualizacji :)