PDA

Zobacz pełną wersję : problem z JoomSEF



wacho_wacho
05-02-2010, 22:19
tworząc moją stronkę doszedłem do momentu optymalizacji pod kątem wyszukiwarek itp. Zainstalowałem najnowszą wersję komponentu JoomSEF (po zmianie ustawień SEO szablon się całkowicie rozpie***lał). Generalnie wsio bezproblemowo poszło, niby OK, piękne, krótkie adresy podstron... ale niestety radość nie trwała długo: pojawia się problem z takimi komponentami jak np. SOBI2 oraz AdsManager, a dokładniej nie można dodać nowych wpisów- formularze się nie wyświetlają, podobnie szukajki w tych komponentach. Cały czas wyświetla adres na zasadzie: www.nazwa_witryny.pl/sobi2

Na forum nie mogę odszukać podobnego tematu (zwłaszcza teraz po zmianach), ale jeśli było to poproszę link do tematu z odp na mój problem :)

wacho_wacho
08-02-2010, 18:14
i jak? zna ktoś odp na mój problem?
jedyne co udało mi się przez ten czas osiągnąć: w konfiguracji ARTIO JoomSEF przy opcji "JoomSEF Enabled?" zaznaczyłem 'Nie'. Efekt jest taki, że komponenty SOBI2 i inne ww wspomniane działają (formularze itd), ale za każdym razem dodając artykuł muszę ręcznie włączyć JoomSEF, po czym kliknąć w głownym panelu komponentu "Update URLs" i znów ręcznie wyłączyć w konfiguracji JoomSEF...trzeba przyznać że rozwiązanie może to jest, ale bynajmniej wygodne