PDA

Zobacz pełną wersję : Klopot z menu - init_menu("",0,1)



xantii
08-08-2006, 00:17
Witam!
Niestety rzucilem sie na gleboka wode i poprawiam po znajomosci portal, porzucony przez innego programiste. Nie znam za mocno Joomli, ale sporo sie nauczylem.
Od pewnego czasu pojawil sie problem, ktorego nie bylo wczesniej, a nie jestem w stanie zorientowac sie, ktore moje nierozwazne dzialanie doprowadzilo do tego stanu.
Upraszczajac (ale niewiele) template jest bardzo malo skomplikowany: lewa strona - menu (skladajace sie z dwoch szpalt: glowne menu w lewym panelu i podmenu w prawym panelu), prawa - content.
Do tej pory dzialalem nastepujaco: tworzylem nowa kategorie w Content, towrzylem w tej kategorii Item'a, nastepnie szedlem do Menu Managera i tworzylem nowy Menu Item w ktoryms podmenu zlinkowany na ten nowy Content i wszystko elegancko dzialalo. Elegancko - oznacza ze w glownym menu caly czas WYROZNIONY pozostawal Item glownej kategorii, jako oznaczenie, w ktorym submenu glownego menu jestem.
Podpatrzylem w "zrodle strony" , ze jest tam generowany fragment JavaScriptu:
--------------------
<script type="text/javascript">
var menuItems = [
['Home', 'http://myserver/index.php?option=com_content&task=view&id=3&Itemid=25&lang=en.....
-------------------
Itd. wszystkie Itemy poziomu glownego menu, a na koncu takie wywolanie
init_menu("dm0m0i2tbl", 0, 1);i wlasnie ten string powoduje wyroznienie konkretnego itemu z glownego menu.

Od pewnego czasu jednak cos sie popsulo, i nowo dodawane itemy w subemnu nie powoduja wyroznienia itemu parenta z glownego menu :(

Okazuje sie, ze w tym przypadku "zrodlo strony" wyglada identycznie, jednakze funkcja init_menu zostaje wywolana bez parametrow...

init_menu("", 0, 1); Co sie stalo? Wszystko dziala ok dla poprzednio stworzonych punktow submenu, ale od pewnego czasu zaden NOWY item nie powoduje podswietlania parenta w glownym menu. Content wyswietla sie poprawnie.
Tylko ten przeklety brak wyroznienia doprowadza mnie do szalu! Ma ktos jakis pomysl? Napiszcie, prosze...

Zrozpaczony Maciej

zwiastun
08-08-2006, 00:54
Dużo napisałeś. Ale
W Joomla menu uruchamia się bez pomocy javascript. Wniosek. masz zainstalowany jakiś komponent do menu (moduł?)
Trudno zgadywać, jaki.

xantii
08-08-2006, 09:13
Dużo napisałeś. Ale
W Joomla menu uruchamia się bez pomocy javascript. Wniosek. masz zainstalowany jakiś komponent do menu (moduł?)
Trudno zgadywać, jaki.
Przepraszam, przyjalem za "z nieba dane", ze NGMENU jest standardowym modulem obslugi menu w joomli i uzywa sie go do oblsugi tylko horyzontalnych podmenu. Sorry za laictwo, po prostu wszystkiego ucze sie na biezaco w miare pojawiania sie kolejnych problemow.
Postaram sie napisac do autorow modulu.
Pozdrawiam,
Maciej

xantii
09-08-2006, 07:12
[...] NGMENU [...] Postaram sie napisac do autorow modulu [...]
Witam!
Odpowiem sam sobie, aby archiwum zachowalo rozwiazanie problemu - moze komus sie przyda.
Otoz w takim przypadku, jak opisalem, brakuje jeszcze ostatniego kroku. Po stworzeniu Content Itema i punktu w menu za pomoca Menu Managera, nalezy wejsc do komponentu NGMENU i po prostu zachowac (Save), mimo ze nie poczynilismy w NGMENU teoretycznie zadnych zmian. To zmusi komponent do przebudowania tablic identyfikatorow - a to wlasnie ID dla nowego podpunktu brakowalo we wspomnianej przeze mnie funkcji "init_menu".
Autor modulu NGMENU (info@menu4joomla.com) byl bardzo pomocny.
Pozdrawiam,
Maciej