PDA

Zobacz pełną wersję : brak połączenia msql movamp



czubass
06-02-2010, 16:17
Wiatm

pobrałem movamp2.0
po odpaleniu i przy instalacji nie wykrywało połączenia msql
jak wchodze w phpmyadmin pokazuje się komunikat

Błąd

MySQL zwrócił komunikat: http://localhost/phpmyadmin/themes/paradice/img/b_help.png (http://dev.mysql.com/doc/refman/5.0/en/error-messages-server.html)
#1045 - Access denied for user: 'joomla@localhost' (Using password: TAK)

phpMyAdmin próbował połączyć się z serwerem MySQL, a serwer odrzucił połączenie. Powinieneś sprawdzić nazwę hosta, nazwę użytkownika i hasło w pliku config.inc.php i upewnić się, że odpowiadają one informacjom danym przez administratora serwera MySQL.

sprawdzałem plik config.inc.php i user jak i hasło to joomla

dzieki za pomoc

trzepiz
06-02-2010, 16:59
Witam, ponieważ mov'AMP właśnie przeszedł uaktualnienie, poproszę aby jeszcze ktoś sprawdził czy wersja PL 2.0 faktycznie ma jakiś problem z połączeniem z MySQL. U mnie wszystko jest dobrze - ale wiadomo, zazwyczaj u autora wszystko działa :)

mov'AMP PL 2.0 można pobrać tutaj (http://www.joomla.pl/component/option,com_docman/task,doc_details/gid,725/Itemid,66/)

Stolem
06-02-2010, 18:03
Witam.

Dzisiaj odpaliłem mov'AMP PL 2.0 na swoim komputerze. Wszystko działa, nie zauważyłem żadnych problemów.

jamas
08-02-2010, 15:24
Witam !
Sprawdziłem na 2 maszynach i mov'AMP PL 2.0 nie startuje. Poprzednia wersja jest ok. Wygląda na to, że serwer Apache nie startuje.

Pozdrawiam
Jacek

trzepiz
08-02-2010, 15:40
@jamas, no mam kilku "testerów", którzy twierdzą, że jest inaczej. Ale do rzeczy - sprawdź, czy po uruchomieniu mov'AMP PL 2.0 masz w usługach apache i mysqld. Sprawdź ustawienia zapory sieciowej - dla apache i mysqld musi być dodany wyjątek (lub na czas testów wyłącz zaporę) Sprawdź co masz w pliku (o ile to Windows XP) : c:\WINDOWS\system32\drivers\etc\hosts powinien być tam taki wpis:

127.0.0.1 localhost

moje
08-02-2010, 15:42
A używasz skype? Jakie maszyny, jakie systemy operacyjne? Czy miałeś wcześniej jakiś inny pakiet środowiska serwerowego?

jamas
08-02-2010, 20:28
Odnośnie problemu z mov'AMP PL 2.0:
Mov'amp 0.6 dla Joomla 1.15 pl działa prawidłowo, są procesy mysqld.exe i 2xApache.exe - wszystko ok.
Zainstalowany w innym katalogu mov'amp 2.0 P - l startuje tylko mysqld.exe natomiast (jak pisałem poprzednio) nie startuje serwer Apache.
Na maszynie zainstalowany jest też XAMPLite i nie ma żadnych problemów.
Nie działa tylko wersja Mov'amp 2.0.
Sprzet - Vista Home Premium 64 bit.
Dla sprawdzenia próbowałem odpalić Mov'ampa 2.0 na WIN XP pro - niestety też nie działa (nie startuje Apache), poprzednia wersja mov'ampa działa bezbłędnie.
Skype, firewall - wyłączony, wpisy dodane prawidłowo.


Pozdrawiam
Jacek

trzepiz
12-02-2010, 09:46
witaj @jamas. Nie wiem co może być przyczyną problemów. Sprawdzałem mov'AMP PL 2.0 na Windows XP 32bit na Windows Vista 64bit i na Windows 7 64bit - na wszystkich systemach pracuje poprawnie. Może to konflikty pomiędzy mov'AMP a Xamp Lite. Sprawdź log apache, plik error.log znajdziesz w movAMP_PL_2.0\mnt\var\log\error.log - usuń go całkiem i uruchom mov'AMP, plik utworzy się ponowie. Zobacz co masz w pliku i może coś ci się wyjaśni.

jamas
14-02-2010, 17:11
Dzięki za pomoc. Na wirtualnym dysku movamp nie mógł założyć katalogów var i log. Założyłem je z palca. Teraz śmiga wszystko śmiga ok. Dzięki jeszcze raz i gratuluję mov'AMPa. (http://www.trzepizur.pl/blog/1-joomla/50-movamp-pl-w-wersji-20.html)

Pozdrawiam
Jacek

roman
22-02-2010, 15:04
Próbuje uruchomić mov'AMP PL 2.0 na swoim kompie i wyskakuje mi taki komunikat:

Nie znaleziono punktu wejścia procedury mysql_stmt_init w bibliotece LIBMYSQL.dll
zupełnie nie wiem co miałbym z tym zrobić.

W ogóle mam jakiś kłopot z bazą, muszę na localhoście przetestować serwis i próbuje i Krasnala i mov'AMP PL 2.0, wszystko zatyka mi się na MSQL. Generalne bara p prostu nie chce działać.
Ma ktoś jakiś pomysł co to może być?

Z góry dziękuje za pomoc ;))

trzepiz
26-03-2010, 13:40
Witam. Albo krasnal albo movAMP - wybierz jeden a drugi usuń (łącznie z ewentualnymi usługami). Korzystając z kilku AMP-ów będziesz miał zawsze konflikty z MySQL albo Apache. Niektóre programy uruchamiają procesy w momencie uruchomienia samego programu (tak jest w movAMP ) niektóre dodają usługi systemowe na stałe .. Musisz to posprawdzać