PDA

Zobacz pełną wersję : Moduł do wyświetlania artykułów/filmów na stronie frontowej z miniaturami



boldwin
06-02-2010, 20:40
Witam.

Poszukuje od jakiegoś czasu modułu na stronę frontową. Chodzi mi o coś takiego jak na stronie mojego kolegi www.nadajemytv.com (tyle że on m cmsa pisanego od zera). To ten moduł u góry z lewej strony z filmami z you tube lub vimeo.

Chodzi mi o to żeby mieć 3-5 miniatur na dole i po najechaniu na nie lub kliknięciu żeby w górnej ramce załadował się artykuł lub artykuł z wklejonym filmem z you tube np., tak by film można było obejrzeć w małym oknie bezpośrednio w module lub jak to jest normalnie przez podwójne kliknięcie przejść do you tuba.

Znalazłem kilka podobnych modułów ale każdy z nich ma opcję miniatur i automatycznego odesłania do artykułu przy kliknięciu na powiększenie.

boldwin
09-02-2010, 14:57
Widzę, że albo moje wymagania są zbyt wielkie, albo takiego dodatku po prostu nie ma.
No nic. Tego się spodziewałem i postanowiłem spróbować rozwiązać problem troszkę inaczej.
Postanowiłem użyć moduł wrapper.

Zrobiłem w dreamweaverze oddzielną małą stronkę z zagnieżdżoną ramką u góry (wiem że ramki to przeżytek ale nie mam chwilowo lepszego pomysłu).
Pod spodem po prostu mogę wklejać miniatury zdjęć z artykułu lub zrzutu ekranowego fitu który wklejam z youtube lub vimeo.

Za pomoca ustawień behaviors mogę zlinkować każda miniaturę z odpowiednią stronką tak by po kliknięciu zawartość załadowała się do górnej ramki.
I niby wszystko git, ale... i tu brakuje mi wiedzy. Normalnie dla każdej treści którą chcę pokazać w ramce musiałbym tworzyć odrębną małą stronę w html. Niby da się ale na dłuższą metę troszkę uciążliwe.
Chciałbym zatem mieć możliwość załadować do ramki artykuł z joomla. W ten sposób mogę zrobić większość rzeczy z pozycji backendu a do tego artykuły (np krótki opis + wklejony klip video) istniały by w systemie tagów i całej statystyki joomla. I tu moje pytanie: Jak to zrobić? Ja znaleźć link do samego artykułu tak by do ramki ładował się sam artykuł bez logo i tego wszystkiego (czyli całej strony)?

Karol99
09-02-2010, 23:02
Spróbuj to: (http://extensions.joomla.org/extensions/external-contents/video-channels/10398)Featured YouTube Slider (http://extensions.joomla.org/extensions/external-contents/video-channels/10398)

Pozdrawiam!

boldwin
13-02-2010, 12:02
Sprawdzałem

Moduł sam w sobie jest bardzo fajny.
Dla mnie ma jednak jedną wadę. Współpracuje tylko z youtube inie daje możliwości dodania własnego krótkiego opisu do treści.
Ja potrzebuję czegoś co pozwoli mi wstawić dolną treść do górnej ramki.
Ideałem było by jak wspomniałem możliwość załadowania artykułu do górnej ramki po kliknięciu na jedną z trzech miniatur na dole.

Tomasz36
06-07-2011, 22:14
Świetny moduł ,dzięki za podpowiedz pozdrawiam