PDA

Zobacz pełną wersję : [Po zainstalowaniu] "Connection Problems..."



jacek_r
08-08-2006, 01:23
Witam,

Zainstalowałem Joomla Power Edition 1.0.10. Wszystko przebiegło dobrze, lecz gdy próbuje wejść na stronę gł. otrzymuje tylko komunikat:

Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Komunikat ten znika i portal ładuje się prawidłowo, gdy odinstaluje łaty Joomla SMF Forum.

Instalacja łat Joomla SMF Forum:
Przy próbie zapisu w PaneluAdm./komponenty/Joomla SMF Forum dostawałem błąd:
Parse error: syntax error, unexpected ';' in /home/(...)/public_html/joomla/administrator/components/com_smf/config.smf.php on line 7
aplikacja ustawiała:
$joomla_redirect = ;
więc ręcznie trzeba było zmienić na :
$joomla_redirect = 0;
tak zrobiłem...

No więc w panelu chodzi, ale portal się nie ładuje wracając do błędu:
Connection Problems (...)

siedzę nad tym 4 godziny i już nie mam pomysłu...

może jakieś sugestie? :)

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

viper
08-08-2006, 10:54
Connection Problems
Sorry, SMF was unable to connect to the database. This may be caused by the server being busy. Please try again later.

Wejdz do Katalogu SMF i zobacz czy się forum uruchomi samo bez joomli. Moim zdaniem nie powinno bo masz żle wpisane dane dotyczące bazy danych. Popraw te dane w pliku konfiguracyjnym SMF i załataj łatami Joomle i SMF i powinno Ci ruszyć.

jacek_r
08-08-2006, 11:50
Gdybym miał błędne dane do połączenia z bazą danych lub gdyby baza na serwerze "padła" to Panel Administracyjny też by nie chodzi, a działa świetnie...

EDIT:
Zainstalowałem jeszcze raz całą aplikację. Dopóki nie załatam pliku Joomla (index.php) portal chodzi (oczywiście bez integracji z forum), gdy załatam ten plik pokazuje się znany już błąd zarówno uruchamiając Joomla jak i SMF:
Connection Problems (...)

viper
08-08-2006, 12:34
Ustawienia w pliku konfiguracyjnym Joomli masz ok. Błąd dotyczy SMF i tam musisz poprawić Te wpisy.

jacek_r
08-08-2006, 13:03
wkurzyłem się i wyczyściłem wszystkie pliki konfiguracyjne razem z tymi w administrator/components/com_smf/ etc wypełniając ręcznie według szablonu sprzed instalacji...

załapało..:) , ale już nie dochodziłem który wpis był trefny..

dziękuję za sugestie, pozdrawiam...