PDA

Zobacz pełną wersję : szukam komponentu który pobiera z innych stron



tomsson
06-02-2010, 21:07
podobno do joomla! jest wszystko ;)

szukam komponentu który pobiera ze zdefiniowanych stron zdefiniowane ich fragmenty i umieszcza na własnej stronie.

moje
06-02-2010, 22:56
Musisz napisać takie rozszerzenie, gdyż każda "zewnętrzna" strona ma swój system danych i do takich celów ma swoje (czytaj indywidualne) API.

PeFik
07-02-2010, 10:08
a nie uważasz że taki komponent będzie niemoralny i może łamać przepisy pr.autorskiego?

Zakładam, ze chcesz korzystać z treści innych stron bez wiedzy i zgody ich właścicieli i autorów tekstów?:confused:

najprościej wyświetlać "cudze" RSS na własnej.

tomsson
07-02-2010, 11:13
to jest oczywista oczywistosc.
ale prawo daje równiez np co stakeigo jak prawo do cytatu

ale chyba nie problem byłoby zrobić taki komponent? dla kogoś kto umie dobrze php.

bo ja rozumiem ze taki komponent pobierał by treści ze zdefiniowanych stron przez użytkownika w tym komponencie w oparciu o zdefiniowane divy, klassy czy co tam jeszcze, z tych przedmiotowych stron ? chyba ze sie myle to mnie naprowadzcie jak to działa. oprócz tego wstsawialby pole komentarz pod zassanym fragmentem treści. I prawo cytatu działa :)

moze ktos napisze ?;)hehe.

moje
07-02-2010, 11:28
To się pobiera albo z RRSa albo poprzez API (jeśli serwis takowe udostępnia).

tomsson
07-02-2010, 13:09
zleciłem napisanie komponentu.
Pokaze jak bede miał u Siebie

dorzeszek
08-02-2010, 09:00
RSS2Content bardzo dobry, tyle że płatny i drugi to RSS4free ten jest bezpłatny, ale trzeba się gimnastykować z Corn-em.
Co do moralności, to ja wykorzystuję go do programu partnerskiego i pobieram nim nowe oferty.
Poza tym, istnieje lista RSS dostępnych bez, lub z ograniczeniami.
Zawsze też można dogadać się z właścicielem strony, co do zakresu pobieranych danych i celu przedstawienia ich na własnej stronie.
Pozdrawiam.