PDA

Zobacz pełną wersję : Łącze w menu



newone
08-08-2006, 08:19
napisałem nowy artykuł, chciałem go zlinkować z pozycją w menu, co zrobić jeśli w zakładce "łącze w menu" w pozycji "wybierz menu" jest ... pusto:confused:.
czy to, że sekcje i kategorie dla tego artykułu utworzyłem po jego napisaniu ma jakiś wpływ na sprawę?
szukałem w pomocach i FAQ - szerlokiem nie będę;) - nowy - zupełnie świeży

fanti
08-08-2006, 10:01
Sprawdź czy możesz dodać artykuł przez menadżera menu
jeżeli brakuje wtedy np. pozycji łącze-artykuł
to znaczy że nie masz przekopiowanych wszystkich plików Joomla
na serwer. Trzeba wtedy dokopiować do com_menu, w administratorze
odpowiednie katalogi z instalki joomla.

zwiastun
08-08-2006, 11:22
A w jakiż to sposób dodałeś artykuł, skoro wcześniej nie miałeś sekcji i kategorii?
Czy to artykuł "dynamiczny"? Czy statyczny?
Czy artykuł został opublikowany, z jaką datą?
ITD, ITP

To że nowy i świeży nie daje Ci prawa do stawiania innym zagadek. Chcesz korzystać z Joomla, to ją poznaj, przeczytaj podstawowy poradnik, potestuj. A jak spotkasz faktyczne problemy, to rozpocznij obecność na forum od zapoznania się z regulaminem i stosowania go w swoich postach!

newone
08-08-2006, 11:38
nie zajmuje się profesjonalnie administrowaniem i tworzeniem stron, dostałem informację, że joomla daje możliwość stworzenia serwisu www w sposób przyswajalny dla każdego. Zainstalowałem, uczę się i idzie mi coraz lepiej, jeśli pewnych rzeczy mimo kilku godzin prób nie udaje mi się rozwiązać, to owszem może to świadczyć o niskim ilorazie i o to się nie spieram, jest on jednak na tyle wysoki, że nie boję sie pytać. Forum zwykle to miejsce gdzie można znaleźć pomoc. Poza osobami, które zjadły zęby na administrowaniu i budowaniu serwisów, portali, wortali i innych takich jest chyba również dla początkujących.
Jeśli się mylę, bardzo Pana admina przepraszam:)