PDA

Zobacz pełną wersję : Formularz kontaktowy - zmiana koloru tła.



jussek
07-02-2010, 13:39
Witam.
Proszę o pomoc,gdzie w strukturze katalogów odnajdę plik,zapewne .css,odpowiedzialny za zmianę koloru tła pól formularza kontaktowego ?
Domyślnie jest biały,chciałbym to zmienić i nie mogę - umiem tego zrobić.
Dziękuję i pozdrawiam.

moje
07-02-2010, 13:48
W katalogu o nazwie (najprawdopodobniej) w katalogu szablonu, którego aktualnie używasz- o szablonach możesz między innymi poczytać na wiki.

jussek
07-02-2010, 18:23
Mój szablon ma jeden plik .css który sam robiłem więc nie ma tam nic dla formularza.Wszystko jest ok,ale nie mogę doszukać się i edytować właśnie pól dla kontaktu,po prostu nie wiem :(
Dzięki.

moje
07-02-2010, 19:30
To poczytaj o klasach CSS, jakie generuje Joomla. Możesz też niektóre elementy podpatrzeć z pliku css w katalogu system obok katalogu z twoim szablonem ale nie zmieniaj nic w tamtym pliku tylko dopisz do swojego.

ppilus
07-02-2010, 19:44
Dopisz do swojego css

#contact_text{
background: #twojkolor
}

i naucz się korzystać z Firebuga. Pomoc w tym temacie znajdziesz na wiki.joomla.pl

jussek
08-02-2010, 22:46
Dzięki za wskazówkę -

#contact_text{
background: #twojkolor
}Ostylowałem sobie wszystkie pola według własnego widzimisię w moim .css,działa :)

Co nie zmienia faktu,że pomimo użytkowania wyżej wymienionych dodatków nie wiem gdzie są owe pliki .css
Jeszcze raz dziękuję.

ppilus
08-02-2010, 23:19
Co nie zmienia faktu,że pomimo użytkowania wyżej wymienionych dodatków nie wiem gdzie są owe pliki .css
Jeszcze raz dziękuję.
Tylko potwierdzasz, że podawanie gotowych rozwiązań zamiast wskazania kierunku działań nie jest najlepszym rozwiązaniem.

jussek
09-02-2010, 15:52
Tylko potwierdzasz, że podawanie gotowych rozwiązań zamiast wskazania kierunku działań nie jest najlepszym rozwiązaniem.
Rozumiem.
Nie umiem udowodnić,że to nie jest lenistwo bo rozwiązania szukałem sam również za pomocą firebuga - najwidoczniej bystrość to przypadek który omija mnie szeroko :(
Mogę to pokazać na zrzutach jeśli Cię to oczywiście interesuje.
Pozdrawiam.